ویژگی FontFamily در css

10 / 10
از 1 کاربر

در این بخش از آموزش Css ، ویژگی fontfamily را برای شما آموزش می دهیم.
همانطور که از اسم آن مشخص است از این ویژگی برای تعیین font استفاده می شود.فونت شامل امکاناتی می باشد که با استفاده از آن می توان عناصر مورد نظر را به فونت دلخواه تغییر داد.
همچنین باید بدانیم که فونت مورد استفاده در طراحی سایت در همه ی مرورگرها قابل اجرا باشد .توجه داشته باشید که مرورگرهای فایرفاکس،کروم،سافاری و اپرا از فونت های ttf و otf پشتیبانی می کنند.همچنین اینترنت اکسپلورر 9 به بالا از فونت font-face پیروی می کند در حالی که این فونت در اینترنت اکسپلورر 8 به پایین قابل اجرا نمی باشد.

 

font-css

با استفاده از ویژگی Font-Family می توان قلم مورد نظر را برای متن خود انتخاب کنید.این نکته ی مهم فراموش نشود نوع فونت موردنظر را  در اول متن وارد کنید زیرا در صورت انجام ندادن این کار کامپیوترهایی که فونت انتخابی شما را نداشته باشد قابل اجرا نخواهد بود.

از ویژگی های دیگر فونت سی اس اس ، Font-Style و font-weight می باشد که با استفاده از font-style می توانید قلم خود را به صورت نرمال،کج و یا مایل دربیاورید و با استفاده از ویژگی font-weight میزان درشتی فونت را مشخص کنید.

بر ای طراحی سایت استاندارد بهتر است فونت استاندارد انتخاب کنید.تقریبا همه ی سایت ها از فونت 16px وبا زبان tahoma نوشته می شوند.توجه داشته باشید که در مرورگرهای اکسپلورر قدیمی چون از واحد px پشتیبانی نمی شود از واحدem استفاده می شود.

مثال زیر نمونه ای از کاربرد Font-Family را در طراحی سایت نشان می دهد.

body
{font-size:13px; font-family: tahoma, arial; color:#000033; background-color: #FF9900}

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
VIKI :
1 0
ممنون