آموزش Ajax

7 / 10
از 10 کاربر

Ajax مخفف عبارت Asynchronous Java and Xml می باشد و به معنی ترکیب نامتقارن جاوا اسکریپت و xml است . ای جکس یا ای ژاکس یک علم مربوط به ظاهر صفحات وب می باشد و به برنامه نویس این امکان را می دهد تا برنامه های وب را به صورت جذاب تری دربیاورد . با تسلط بر این فناوری و سایر زبان های برنامه نویسی می توانید در زمره یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت قرار بگیرید .

ajax

ازکارهایی که Ajax انجام می دهد بالابردن سرعت بروز رسانی صفحات وب می باشد به عنوان مثال برای بازدید از یک صفحه وب با کلیک بر روی هر لینک یا دکمه ای برای تغییر محتوای صفحه و یا ارسال یک فیلد به سرور باید تمام صفحه بروز شود و این به معنی درخواست تمام عکسها , لوگوها و کدها از سرور می باشد اما شما با استفاده از این تکنیک فقط قسمتهای مورد نیاز را بروز میکنید و برای انجام هر عملیاتی نیاز به بروز کردن کل صفحه نیست این کار توسط فناوری ajax انجام میشود .
به عبارتی به‌دليل عدم نياز به بارگذاري مجدد کل يک صفحه وب، مقدار داده‌هايي که لازم است براي تکميل يک Interaction ميان کاربر و سايت مبادله شود، به شدت کاهش مي‌يابد و اين به معني افزايش محسوس سرعت نرم‌افزارهاي تحت وب، سهولت به‌کارگيري اينترفيس‌هاي مبتني بر اي‌جکس و کاربرپسندترشدن آن‌ها مي‌شود . سایت هایی مانند یاهو،گوگل با این علم نیز طراحی شده اند .

در بخش آموزش Ajax مقالات و کاربردهای Ajax را برای شما بیان خواهیم کرد .

ارسال نظر و نظرات ثبت شده