آنالیز سایت

10 / 10
از 1 کاربر

قصد داریم در این قسمت از مقالات طراحی سایت به معرفی سایت های بزرگ و قوی ایران و جهان بپردازیم  و آن ها را آنالیز کرده و نکات مثبت ومنفی این سایت ها را بررسی کنیم.

در صورت تمایل برای تحلیل سایت خود به صورت حرفه ای  میتوانید آدرس سایتتان را در قسمت " نظر شما چیست؟" قرار دهید تا از این خدمت جدید شرکت طراحی سایت مبنا بهره ببرید و نکات منفی سایت را که باعث تضعیف آن می شود را به نکات مثبت و قوی تبدیل کنید و تعداد بازدید سایت خود را افزایش دهید.

معرفی سایت های آنالیزگر برای بهینه سازی سایت

در این مقاله از طراحی سایت ما قصد داریم چند سایت را که جزء بهترین ابزار های آنالیزگر سایت هستند را به شما معرفی کنیم. با استفاده از این ابزار شما می توانید بهینه سازی سایت خود را افزایش دهید.

GTmetrix: این ابزار سایت را از نظر سرعت بارگذاری تحلیل می کند و در صورت مناسب نبودن المان ها و بهینه سازی ضعیف راه کار هایی براع رفع  معایت پیشنهاد می کند. برای این منظور کافیت آدرس سایت مورد نظر را در قسمت مشخص شده کپی کنید.

Google Analytic: این ابزار آمار کلی وضعیت سایت از جمله آماری از کارکرد سایت، بازدید کنندگان سایت در اختیار مدیر اسیت قرار می دهد.

Google Adwords: این ابزار به شما کمک میکند واژگان کلیدی را تحلیل کنید برخی از این ابزار برای تحلیل سایت رقابی خود استفاده می کنند.

Wordtracker: یک ابزار تحلیلگر واژه است. شما با وارد کردن واژه کلیدی مد نظر خود در قسمت مخصوص نزدیک به 100 واژه کلیدی مرتبط دریافت می کنید. این ابزار نیز می تواند متوسطه جستجو روزانه واژگان کلیدی را به شما ارائه دهد.

Google Webmaster Tools: کاملترین آنالیزگر موجود است که به شما کنترل کاملی به روی بهینه سازی سایت می دهد. 

بیشترین سایت های به اشتراک گذاشته شده در وب

بیشترین سایت های به اشتراک گذاشته شده در وب (ماه می 2015)

ما بیش از 10 میلیون مقاله طراحی سایت که توسط محبوب ترین سایت ها در وب در ماه می منتشر شد را، به منظور پیدا کردن سایت هایی که بالاترین میانگین به اشتراک گذاری به ازای هر پست را دارند، مورد تجزیه تحلیل قرار دادیم.

اما کدام سایت ها به طور معمول بیشترین به اشتراک گذاری به ازای هر پست را دارند؟ 
به نظر ما یافتن این موضوع جالب بود. بنابراین تمام پست های منتشر شده توسط 2000 سایت پر رفت آمد در اینترنت، در ماه می را تجزیه تحلیل کردیم. که برابر بود با بیش از 10 میلیون مقاله، فیلم و تصویر که فقط در یک ماه منتشر شده بود. نتیجه ای که به دست آوردیم از این قرار است.

ناشران ارشد که دارای بیشترین پست های به اشتراک گذاشته شده هستند. 

اجازه دهید با بزرگترین و شناخته شده ترین ناشران شروع کنیم. 

به منظور حذف ناشران کوچکتر و سایت های دیگر، ما ناشران ارشد را که بیش از 7000 مقاله در طول ماه می منتشر کردند رابه عنوان افرادی که در رتبه های بالا از این 2000 سایت بودند طبقه بندی کردیم :

بیشترین سایت های به اشتراک گذاشته شده در وب

در نمودار بالا کاملا مشخص است که BuzzFeed، تا زمانی که به طور مداوم پست های زیادی را به اشتراک می گذارد، در صدر قرار دارد. با متوسط 5517 اشتراک به ازای هر پست، تقریبا دارای 3X اشتراک بیشتر نسبت به نفر دوم، Huffington Post است. 
ما 7236 مقاله منتشر شده توسط BuzzFeed در ماه می را، با 13k مقاله به اشتراک گذارده شده توسط گاردین، 15K توسط Huffington Post و 32K از بی بی سی، مقایسه کردیم. 

به جز BuzzFeed، بقیه این گروه، بسیار متراکم تر بودند. به طور معمول ناشران ارشد بین 1000-2000 اشتراک به ازای هر پست داشتند.

بیشترین سایت های به اشتراک گذاشته شده به طور کلی:

اگر موانع ورود را کم کنیم، نمودار چه شکلی خواهد شد؟ تا زمانی که ما به میانگین اشتراک گذاری ها به ازای هر پست نگاه می کنیم، هنوز به چند آستان تا زمان توقف سایت ها با یک رتبه بندی پست ویروسی، نیاز داریم. در شکل زیر نمای نمودار را در صورت کاهش مقالات به 100+ مقاله منتشر شده در ماه می نشان می دهد:

بیشترین سایت های به اشتراک گذاشته شده در وب

نمودار در اینجا بسیار متفاوت است. تا زمانی که سطح ورود فقط 100 مقاله بود، طیف وسیعی از ناشران کوچک وارد شدند و ناشران ارشد از رده خارج شدند. به طور متوسط آنها فقط 463 مقاله در ماه می منتشر کرده بودند. پس این کاملا بعید است که ناشران کوچکتر بتوانند این عدد را حفظ کنند، در صورتی که شروع کنند به انتشار محتوایی به اندازه ناشران ارشد که در همین دوره زمانی به طور میانگین 13432 مقاله را منتشر می کنند.

با این وجود، IFLscience مقدار عظیمی، به طور متوسط 22557 اشتراک به ازای هر پست در بیش از 450 مقاله به دست آورد.نفر دوم نیز بسیار نزدیک تر است. Bored Panda، سایتی که اجازه دانلود محتوا به هر شخصی را می دهد، در رتبه دوم با 19825 اشتراک است و همچنین عملکرد دیزنی فوق العاده خوب است.

اهمیت فیسبوک:

برای هر دو نمودار فوق، فیس بوک به طور کامل شبکه های دیگر را تحت الشعاع قرار داده است. در واقع اگر براساس متوسط اشتراک گذاری ها و لایک های فیس بوک به جای کل اشتراک گذاری ها (توییتر، فیس بوک، LinkedIn و، پینترست و + Google) این طبقه بندی را انجام دهیم، وضعیت باقی مانده تقریبا یکسان خواهد بود. 

این ممکن است خیلی تعجب آور نباشد. برای شروع، فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی است. و منصفانه است که بگوییم که صفحات فیسبوک برخی از سایت های بالا از خود وب سایت آنها بیشتر شناخته شده هستند. 

به عنوان مثال، IFLscience واقعا یک ناشر بزرگ و یا نام تجاری نیست، با این حال صفحه فیس بوک آن دارای تعداد باور نکردنی بیش از 20 میلیون لایک است. دو برابر ترکیب BuzzFeed و Huffington Post. بنابراین کاملا واضح است که محتوا و سبک آنها در فیس بوک طنین انداز است.

صفحه فیسبوک

تعداد لایک های صفحه

facebook.com/Disney

46 میلیون+

facebook.com/IFeakingLoveScience

20 میلیون+

facebook.com/LADbible

10 میلیون +

facebook.com/BuzzFeed

5 میلیون +

facebook.com/HuffingtonPost

5 میلیون +

نکات کلیدی

اندازه فیس بوک و پتانسیل داشتن ترافیک عظیم به معنای رد این موضوع است "که استفاده از فیسبوک ایده بدی است". یک صفحه فیس بوک محبوب می تواند مقدار زیادی ترافیک و اشتراک در بر داشته باشد. در واقع با توجه به تجزیه و تحلیل زیر، معمولا شبکه های دیگر برای مارک ها و سوله خاص از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

بیشترین برندهای به اشتراک گذاشته شده

آنچه به منزله " نام تجاری" در این متن آمده است کاملا ذهنی است و تدوین این لیست به برخی از فیلترینگ های کتابچه راهنمای کاربر نیاز دارد. ما می خواستیم ناشران بزرگ را حذف کنیم و به جای آن به مارک هایی که به طور فعال درگیر بازاریابی محتوا برای کسب و کار خود هستند، تمرکز کنیم.

ویژگی ها:

1. سایت ها باید کمتر از 500 و بیشتر از 50 مقاله در طول ماه می منتشر کرده باشند.
2. محتوای به اشتراک گذاشته باید حتما سر مقاله داشته باشد. که یک قطعه وبلاگ / اخبار است و نه صفحات تجارت الکترونیکی محصول و یا پیشنهاد.
3. قوانین مشابه برای رسیدن به 2000 رتبه برتر در الکسا و انتشار بیشتر به زبان انگلیسی.

بیشترین سایت های به اشتراک گذاشته شده در وب

MyFitnessPal یک وبلاگ بهداشت و تناسب اندام عالی دارد که آن را به موقعیت اول، با حدود 200 مقاله به اشتراک گذاشته رسانده است. و مشابه وب سایت های به اشتراک گذاشته شده بالا، آنها نیز یک صفحه فیس بوک بسیار محبوب دارند که بدون شک به کسب اشتراک کمک می کند (- 1.2 میلیون لایک facebook.com/myfitnesspal).

نکات کلیدی

بسیاری از سایت های برجسته در طول ماه می 1-2 قطعه مقاوم محتوا داشتند. این محتوا هستند که، به طور معمول بیش از یک قطعه به اشتراک گذاشته می شوند. این موضوع مخصوصا در مورد Glassdoor صدق می کند، جایی که بالاترین پست آنها بیش از 40K اشتراک دارد در صورتی که اشتراک بقیه سایت ها کمتر از 1000 است. این پست را در سایت خود شناسایی کنید و دلایلی را که ممکن است در نظر هر فرد محبوب تر باشد را تجزیه و تحلیل کنید. به این ترتیب شما زمان بیشتری را صرف کار بر روی محتوایی که واقعا تاثیرگذار است، می کنید.

بیشترین سایت های به اشتراک گذاشته شده در توییتر

کدام سایت ها در توییتر در طول ماه می عملکرد بهتری داشته اند؟

بیشترین سایت های به اشتراک گذاشته شده در وب

همانطور که بیان کردیم اکثریت قریب به اتفاق اشتراک گذاری سایت های اجتماعی در فیس بوک ایجاد می شود، بنابراین در صورتی که فقط از اشتراک گذاری های روی توییتر استفاده کنیم مشاهده 10صفحه برتر جالب به نظر می رسد. این بسیار روشن است که نشریات تکنولوژی در اینجا نقش دارند.

روش شناسی

ما ابتدا با گیرنده لیست 1میلیون سایت برتر در الکسا شروع کردیم. رتبه ترافیک آنها تعدلد بازدید هر سایت در وب را تخمین می زند، بنابراین یک راه سریع برای حذف بسیاری از سایت های کم ارزش است که به طور معمول زیاد به اشتراک گذاشته نمی شوند، اما برای بررسی زمان می برند.

پس از آن ما فقط 2000 سایت برتر را بررسی کردیم و از داده های BuzzSumo برای محاسبه تعداد میانگین اشتراک گذاری ها به ازای هر پست در تمام شبکه ها در طول ماه می استفاده کردیم.

بسیاری از سایت های برجسته بالا دارای یک رتبه الکسا خوب زیر 1000 بودند. در نهایت ما می خواستیم برای مقایسه عادلانه تر فقط بر روی سایت های انگلیسی تمرکز کنیم، بنابراین سایت هایی را که زبان اصلی آنها انگلیسی نبود را حذف کردیم.

10 راه برای آنالیز وب سایت

10 راه برای آنالیز وب سایت

تحلیل گر وب سایت، می تواند برای بررسی جنبه های مختلف سایت شما، به منظور جمع آوری اطلاعات برای تحقیقات بازار، و کمک به تمرکز شما بر مناطق خاصی از سایت، استفاده شود. این ابزار ممکن است همه چیز، از ترافیک گرفته تا جمعیت سنی را به شما نشان دهد، و به عنوان بخشی از اندوخته مدیر ارزشمند است، به ویژه این که راه های جدیدی امروزه برای اندازه گیری آمار سایت شما، علاوه بر میزان ترافیک سنتی وجود دارد.در اینجا می خواهیم تا 10 راه برای آنالیز وب سایت را معرفی کنیم.

1. Woorank

Woorank یک سرویس بی نظیر، هم از لحاظ ظاهری، و هم سهولت استفاده به شما ارائه می دهد و تعداد مطلق آمار سایت را در اختیار شما قرار می دهد. خدمات Woorank یک بار در هفته رایگان است، با این حال برای تجزیه و تحلیل بیشتر، همراه با استفاده نامحدود، شما نیاز به خرید یک طرح دارید، که همراه با آن به شما جایزه ای مانند یک سند PDF از آمار سایتتان، و یا گزارش های سفارشی تعلق می گیرد. که نشان میدهد که سایت شما در دستگاه های تلفن همراه، مانند iPad و آی فون چگونه به نظر می رسد، که یک جایزه مفید است.

چیزی که Woorank را واقعا خاص کرده است، سیستم درجه بندی آن است، که در بالای سایت شما نمایش داده می شود. امتیاز سایت شما از همه لحاظ محاسبه می شود. همچنین سئو هر سایت را، که ممکن است سایت های دیگر نشان ندهند، بررسی می کند که بسیار برای مدیران سایت مفید است.

2. الکسا

الکسا ابزار رایگانی را در سایت خود ارائه می دهد، و دارای یک تابع جستجو بسیار قدرتمند است، مانند گوگل عمل می کند، قبل از اینکه نوشتن شما تمام شود، پایگاه داده سایت را جستجو می کند. سپس براساس ترافیک و کلمات کلیدی سایت شما را رتبه بندی می کند. قابل توجه ترین ویژگی الکسا 'اعتبار' نمره آن است، که به زبان ساده تعداد سایت های که به شما لینک هستند، بیانگر نفوذ سایت شما در سراسر وب است.

جالب توجه است، WDD از الکسا کمی بهتر از Woorank می گذرد، و به دلیل این است که Woorank رتبه خود را از سه سایت دیگر، از جمله الکسا جمع آوری می کند. همراه با آمار و ترافیک، بیشترین سوال جستجو شده مربوط به سایت شما را نیز نشان می دهد، که به تجزیه و تحلیل سئو کمک خواهد کرد، و سپس به شما نشان می دهد که چگونه سئو سایت خود را با کلمات کلیدی قدرتمند استفاده شده توسط رقبای خود بهبود ببخشید.

برای آمارگیری جمعیتی از کاربران، الکسا به شما سن، سطح تحصیلات، محل اقامت، جنس و حتی اینکه آیا آنها کودکان هستند یا نه را می گوید. در حال حاضر با اینکه این اطلاعات 100٪ دقیق نیستند، درک گسترده ای از بینندگان را به شما ارائه می دهد. به عنوان مجموعه ای از ابزارهای رایگان، الکسا با توجه به مقدار داده هایی که ارائه می دهد، تقریبا بدون اشتباه است، حتی به شما سایت های "بالادست" و "پایین دست"، که کاربران فورا قبل و بعد از سایت شما بازدید می کنند را نیز نشان می دهد.

3. Compete

تجزیه و تحلیل کننده Compete ، تقریبا مشابه Woorank عمل می کند، و استفاده از آن بسیار آسان است. Compete یک گراف از بازدید کنندگان منحصر به فرد، و سپس تغییرات ماهانه و سالانه، را به صورت خام و درصد نشان می دهد. علاوه بر این، آمار دیگری که ارائه می دهد رتبه رقابت سایت است، به صورت تغییر ماهانه و سالانه.

4. Piwik

Piwik مبتنی بر مرورگر است، و توسط یک شرکت بزرگ به منظور سود مانند دیگران به وجود نیامده است، بلکه یک نرم افزار منبع باز است. این نرم افزار از یک رابط داشبورد، با عنوان های قابل ویرایش استفاده می کند.

5. CrazyEgg

CrazyEgg یک رویکرد بسیار متفاوت برای تجزیه و تحلیل ترافیک سایت دارد، که از ردیابی چشم استفاده می کند، برای دیدن بخشی از محتوا که کاربر بیش تر روی آن تمرکز دارد.این یک ابزار پولی است، که یک heatmap از سایت شما ایجاد می کند، که نشان می دهد کاربر کجا بیشتر روی سایت شما کلیک می کند، و از نظر خلاقیت و نوآوری همگام با ابزار های دیگر است.

heatmap به سرعت در یک نگاه، محبوب ترین قسمت یک صفحه را به شما نشان می دهد. CrazyEgg می تواند برای بهینه سازی تبلیغ در سایت شما مورد استفاده قرار گیرد، به عنوان مثال، برای نشان دادن قسمتی از متن که کلیک بیشتری شده است آزمایش می شود.

6. Optimizely

Optimizely یک تحلیل گر A / B است، این تحلیل گر به صورت زیر عمل می کنند، شما باید وب سایت را به دو صورت A و B طراحی کنید. معمولا A طراحی موجود است (که کنترل نامیده می شود)، و B طراحی جدید است.شما ترافیک وب سایت خود را بین این دو نسخه تقسیم می کنید و عملکرد آن را با استفاده از معیارهایی که به آنها دقت دارید (نرخ تبدیل، خرید و فروش، و غیره) اندازه گیری کنید. در پایان، نسخه ای را که عملکرد بهتری داشته، انتخاب کنید.

7. KISSinsights

این ابزار یک رویکرد متفاوت برای تجزیه و تحلیل ترافیکی ارائه می دهد، به دنبال انتقادات و پیشنهادات کاربران است. این ابزار یک فرم سوال ارائه می دهد و نظر مشتریان شما را می گیرد. یک نسخه رایگان از ابزار وجود دارد، که فقط 30 سوال ارائه می دهد، و شما نمی توانید آن را خودتان بنویسید.

KISSinsights توسط سایت های دارای مشخصات زیاد مانند گروپون استفاده می شود، و برای اطمینان از اینکه سوالات به مخاطبان مورد نظر برسد، تعدادی ابزار هدف گیری و فیلترینگ ارائه می دهد. KISSinsights به عنوان یک ابزار تجزیه و تحلیل کننده، تضمین شده نیست، با این حال بازخورد صادقانه و صریح کاربران را ارئه می دهد، که هرگز به بهبود سایت شما لطمه نمی زند.

8. Clicktale

ابزار Clicktale بسیاری از عناصر ابزارهای تحلیل گر دیگر را که در بالا اشاره شد، به همراه heatmaps گسترده، عضو تبدیل، که نرخ تبدیل هر لینک در صفحه را اندازه می گیرد، ارائه می دهد. heatmaps، توجه ماوس، حرکت ماوس و، البته، کلیک را اندازه می گیرد.

اما آنچه که شاید مهم ترین و بحث برانگیز عنصر ابزار Clicktale است، این است که به شما توانایی ضبط حرکات ماوس، ضربات کلید، و رفتار کسانی که به سایت شما سر زده اند را، هم به صورت زنده و هم در گذشته ارائه می دهد. در حالی که به نظر می رسد که این یک ابزار تحلیلی عالی است، اما در مورد سایت هایی که هزاران بازدید در روز دارند مفید نیست.

9. تحلیل گر گوگل

آنالیزور گوگل یک انتخاب قطعی و بدیهی، با استفاده گسترده است، و به ویژه زمانی مفید است که در کل مجموعه ای از نرم افزار گوگل استفاده شود. یک گزینه جذاب است، به خصوص اگر در سایت خود از وردپرس به عنوان CMS استفاده کرده باشید، با ارائه یک پلاگین از طریق گوگل، شما می توانید آمار Google Analytics خود را به طور مستقیم در داشبورد خود ببینید.

این ابزار به راحتی توسط اکثریت مردم قابل استفاده است. قابلیت صادرات از ویژگی های بزرگ تحلیل گر گوگل است، به شما این امکان را می دهد که اطلاعات خود را در فرمت های مختلف تجزیه و تحلیل و ویرایش کنید، وآن را به صورت آفلاین ذخیره کنید.

10. Wordstream

Wordstream ابزار تحلیلی شبیه به دیگران ارائه می دهد. گزارش تحلیل گر وب سایت WordStream به منظور نشان دادن داده های مبتنی بر جستجوی ترافیک واقعی، که به ویژه برای مقابله های بازاریابی موتورهای جستجوی شما مفید است، طراحی شده است.

Wordstream تضمین می کند که هر قطعه از اطلاعات جمع آوری شده از طریق تحلیل گر وب به یک داشبورد معرفی می شود که به شما اجازه می دهد، از طریق گروه بندی سریع و سازماندهی کلمات کلیدی، اتصال متن آگهی و سپس ارسال فوری آنها به حساب کاربری Google AdWords عمل کنید.

تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله طراحی سایت متعلق به شرکت طراحی سایت مبنا به آدرس وب سایت www.sitedesign-co.com می باشد. 

ارسال نظر و نظرات ثبت شده