بهترین روش یادگیری طراحی سایت

10 / 10
از 1 کاربر

جهان به سرعت در حال تغییر است. درست زمانی که ما فقط از وب سایت ها استفاده میکردیم، تلفن همراه به بازار ارائه شد و در حال حاضر نیز اسکرین ها به عینک های ما منتقل شده اند. با تغییر تقریبا هر روزه ی روش های طراحی سایت ، چگونگی فراگیری آن نیز به یک دلهره تبدیل شده است.

البته زمانی که بحث یادگیری در میان می آید، راه های زیادی برای انتخاب وجود دارد و گاهی اوقات مشکل، دسترسی به راه های یادگیری ( و یا فقدان آنها) نیست بلکه تمایل فرد به یادگیری است.

اما بهترین روش یادگیری طراحی سایت چیست؟

در این مقاله به مطالعه در مورد روش های رایج چگونگی فراگیری هنر طراحی سایت می پردازیم. در این پژوهش نقاط مثبت و منفی هر یک از روش ها را بیان کرده و در نهایت یک نتیجه گیری کلی را ارئه می دهیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله  متعلق به شرکت طراحی سایت مبنا به آدرس وب سایت www.sitedesign-co.com می باشد.

بهترین روش یادگیری طراحی سایت

1.دانشگاه ها

نقاط قوت

با توسعه اینترنت، فناوری اطلاعات و شغل های مرتبط به کامپیوتر متداول تر شدند. و با افزایش تقاضا برای نیروی انسانی، نیاز به دانشجو افزایش یافت. به همین دلیل است که اکثر دانشگاه ها دارای بودجه گسترش برنامه های مربوط به طراحی هستند.
دانشگاه ها دارای مزایایی برای طراحان وب هستند.اگر فردی خواستار ورود به دانشگاه باشد،مجبور به مطالعه مبانی اولیه طراحی سایت است. او اصول رنگ بندی، نوع و ترکیب و چند زبان برنامه نویسی را از استادان خواهد آموخت.

با استفاده از این و همچنین با کمک پروژه های با مهلت کم، دانش آموزان با کار در شرایط تحت فشار بدون افت کیفیت تطبیق میابند.

این در واقع تشبیهی از آن چیزی است که در واقعیت اتفاق می افتد، و هنگامی که زمانش فرا رسد و با مشتری برخورد کنند و حجم کار سنگین شود، با موفقیت روبرو خواهند شد. علاوه بر این، دانشگاهها با اساتیدی که می توانند مربی، منتقد و یا قدردان کار شما باشند، پر شده است. در واقع این یک مزیت است زیرا شما را مجاز به اشتباه بزرگتر با هزینه کمتر می کند و شما می توانید سبک و روش خودتان را بدون به خطر انداختن مشتریان بالقوه اجرا کنید.

نقاط ضعف

اگرچه وجود دانشجویان را در یک کلاس، نقطه فروش اصلی دانشگاه ارائه دهنده دوره طراحی سایت محسوب می شود اما در عین حال بزرگترین نقطه ضعف آن نیز است.
با انفجار دوره های آنلاین، و با تبدیل اینترنت به یک جزء اصلی از فرهنگ انسانی و زندگی، مدارس طراحی وب به آرامی در حال محو شدن هستند.

این روزها، اوراق و اسناد ارائه شده توسط دانشگاه در حال تبدیل شدن به یک مدرک قدیمی است (حداقل در مورد طراحی وب سایت ). امروزه، دیپلم تخم مرغ طلایی جهان نیست. کاغذ اثبات می کند که شما به اندازه کافی برای تبدیل شدن به یک متخصص در موضوعی مطالعه کرده اید اما دیگر پروانه استخدام فوری شما نمی باشد. با توجه به آژانس کاریابی Adecco، تقریبا 6 نفر از 10 فارغ التحصیل دانشگاه ایالات متحده بیکار هستند، به این معنی که آنها اشغال کننده تمام وقت جایگاه در حرفه ی خود نمی باشند.

این روزها، مخصوصا در زمینه طراحی وب، تصمیمات استخدامی معمولا مبنی بر مصاحبه و سوابق قبلی است و دیپلم به هیچ وجه یک فاکتور برای استخدام محسوب نمی شود.
گذشته از آن، دنیای طراحی وب چیزی نیست که شما بتوانید آن را در دیوارها محدود کنید زیرا آن به سرعت در حال تغییر است.

بهترین روش یادگیری طراحی سایت

دوره های آنلاین

نقاط قوت

من دوره طراحی سایت را چند ماه بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه شروع کردم. می ترسیدم که قادر به پرداخت شهریه بالای آن نباشم،بنابراین به فکر راه حل های جایگزین برای افزایش دانش خود بودم. و به کمک دوره های آنلاین، تقریبا بیشتر چیزی را که می خواستم را به دست آورده ام.

من اولین کسی نیستم که با استفاده از آموزش آنلاین به این روشنفکری رسیده ام. قبل از من هزاران ذهن کنجکاو به نتیجه مشابه رسیده اند. آموزش آنلاین فرصت های یادگیری را برای هر شخص در هر زمان قابل دسترس می کند.
این چیزی است که یادگیری از اینترنت را فوق العاده می کند.

حصول و در دسترس بودن مواد به صورت غیر قابل تصوری گسترش یافته است. در حال حاضر، هر کس می تواند HTML و CSS را به راحتی یاد بگیرد. و این یک فرصت است برای افرادی که خواستار یادگیری و موفقیت هستند.

همچنین، یادگیری از طریق اینترنت عملی تر است. در مقایسه با دانشگاه که برای وام، هزینه های زندگی، محل سکونت، و زمان و کتاب باید هزینه پرداخت کرد، آموزش آنلاین آسان تر و کم هزینه تر است. با این شرایط، آیا شما مایل به پرداخت چنین هزینه های بالایی هستید در صورتی که یک روش ارزانتر و به همان اندازه مفید برای شما وجود دارد؟

نقاط ضعف

به مانند تمام چیزهای دیگر در جهان، فراگیری آنلاین طراحی وب نیز دارای یکسری نقاط ضعف است.در بیشتر موارد یادگیری طراحی سایت از طریق اینترنت به یک سیستم یک طرفه تبدیل می شود. زیرا به دلیل فقدان یک عنصر انسانی به آنچه که انتظارش را دارید، دست نمی یابید.
اغلب، افرادی که به طراحی وب سایت رو می آورند آن را گیج کننده می یابند زیرا تعداد منابع در دسترس بسیار زیاد است. و تفاوت در سبک، روش و نظر وجود دارد که معمولا به دلیل وجود دیدگاه های مختلف توسط کارشناسان مختلف است و اغلب منجر به سردرگمی، و در بلند مدت تبدیل به ناامیدی می شود.

بر خلاف آن در دانشگاه ها، جستجو کردن برای کمک و نظر آسان است زیرا استادان می توانند به آسانی آن را در اختیار شما قرار دهند. شما می توانید یک مربی داشته باشید که می تواند تمام حقه ها را بدون سردرگمی به شما آموزش دهد، و اگر چیزهایی وجود دارد که شما خواستار انجام آن با توجه به دیدگاه خود هستید، به راحتی می توانید آن را انجام دهید زیرا شما در حال حاضر با اصول اولیه آشنا هستید.

علاوه بر این، به دلیل آزادی در شیوه ارائه دوره های طراحی وب آنلاین، پیدا کردن شیوه مناسب مشکل است. گاهی اوقات، یک نفرذهن خود را از اطلاعات سرشار می کند در نتیجه تحت فشار قرار می گیرد، و در آن زمان شیوه بیش از حد عشرت طلب است، در نتیجه منجر به تعویق می شود.
چیزی که آن را مشکل تر می کند این است که پیدا کردن یک روش خوب دشوار است.در دانشگاه ها، به ویژه اساتید، گاهی اوقات شیوه خود را به دانش آموزان تحمیل می کنند، که یک مزیت است زیرا آنچه که آنها آموزش می دهند نسبتا یک روش میانگین و جهانی تر است.

انتخاب: کدام روش بهتر است؟

مقایسه دو راه اصلی یادگیری طراحی وب سایت: من شخصا فکر می کنم که دوره های آنلاین نسبت به دانشگاه از نظر آموزش طراحی بهتر است.

با توجه به این واقعیت که طراحی سایت یک شاخه از علم و هنر که به سرعت در حال تحول است، محدود کردن خود به کلاس درس برای مدت زمان طولانی تاثیر معکوس خواهد داشت. هر روزه، سبک های جدید و جدیدتری توسعه یافته و به طور مستمر در حال ظهور هستند. به همین دلیل، برای یک طراح وب، به روز رسانی آنچه شما می دانید مهم است.
اگر دانشگاه های طراحی وب سایت فقط می توانستند به تغییر سریع سبک و نظرات در طراحی دست پیدا کنند، ممکن بود انتخاب سخت تر شود. با این حال، به دلیل روش سازمان یافته آموزش متعارف، تقریبا غیر ممکن است.

یکی دیگر از مزیت های مهم آموزش آنلاین که آن را مرسوم کرده است، این است که نسبتا ارزانتر است و سریع تر به پایان می رسد. مدارس اغلب شما را مقروض می کنند اما با ثبت نام در دوره های طراحی وب آنلاین شما چند صد دلار یا بیشتر پرداخت می کنید ولی می توانید هر زمان که می خواهید مطالعه کنید.

این برای برای افرادی که در حال برنامه ریزی برای تغییر شغل هستند اما هنوز برای پیدا کردن مقام والاتر آماده نیستند،مفید است. آنها به راحتی می توانند در هر زمان از روز مطالعه کنند، بر خلاف دانشگاه ها که فقط طبق برنامه یک استاد می توانند آموزش ببینند.
به این فکر کنید، اگر دانش سرمایه گذاری است و سود و یا منفعت شما همگی یکسان است، آیا شما صرف ساعت بیشتر، پول بیشتر و تلاش بیشتر را انتخاب می کنید؟ و یا مسیر آسان تر انتخاب شماست؟

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
آموزش طراحی سایت
مقاله هدف از طراحی سایت
مقاله فرآیند هایی که وب سایت می بایست از آنها حمایت کند
مقاله مخاطبین وب سایت
مقاله مینیمالیسم اصل اساسی در طراحی وب سایت
مقاله اصولی که باید در طراحی وب رعایت کرد
مقاله مقدمه آموزش طراحی سایت
مقاله آموزش html در کنار آموزش طراحی سایت
مقاله آموزش css در کنار آموزش طراحی سایت
مقاله آموزش سئو در کنار آموزش طراحی سایت
مقاله نکاتی راجع به طراحی فروشگاه اینترنتی
مقاله بهینه سازی حجم صفحات وب و تاثیر آن بر طراحی سایت
مقاله اصول استفاده از رنگها در طراحی سایت
مقاله فرمت های گرافیکی در طراحی سایت
مقاله اشتباهات رایج در طراحی سایت
مقاله المانهای آزار دهنده در طراحی وب سایت
مقاله ویژگی های یک وب سایت موفق
مقاله نحوه تعمیر و نگهداری سایت
مقاله روش پیدا کردن اولین مشتری در طراحی سایت
مقاله تفاوت http با https در امنيت اطلاعات
مقاله هفت دلیل برای موفقیت وب سایت
مقاله روش هایی برای جذب بازدیدکننده وب سایت
مقاله فایرباگ چیست و کارکردن با آن چگونه می باشد؟
مقاله مزایا و معایب طراحی سایت های داینامیک
مقاله می خواهم طراح وب شوم
مقاله بازاریابی از طریق موتورهای جستجو
مقاله ریشه همه مشکلات رمز عبور:بگو نه به کلمات عبور به اشتراک گذاشته شده
مقاله چگونه در دنیای دیجیتال ارتباط خود را با مشتری مدیریت کنیم
مقاله معرفی کامل رشته فناوری اطلاعات
مقاله چگونه اقدام به برنامه ریزی استراتژیک کنیم
مقاله فناوری اطلاعات و موارد استفاده آن در مدیریت کسب و کار
مقاله طراحی یک چشم انداز عملی برای زندگی شما
مقاله وب سایت خود را به SSL مجهز کنید
مقاله هوشمندی تجاری چیست
مقاله مدیران پروژه موفق چه ویژگی هایی دارند
مقاله معرفی کامل دیسک های Blu-ray
مقاله هفت نکته کلیدی برای موفقیت در بازاریابی جهانی
مقاله نکات بازاریابی اینترنتی و بازاریابی ایمیل
مقاله اهمیت شبکه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی
مقاله Bounce Rate چیست و چگونه عمل می کند
مقاله مزایا و معایب سایت های فلش
مقاله اینفوگرافیک در طراحی سایت
مقاله W3C چیست ؟
مقاله تجارت و کسب و کارهای اینترنتی
مقاله انواع طراحی سایت بر اساس رابط کاربری وب
مقاله دلایل عدم مطالعه محتوای وب سایت
مقاله تفاوت طراحی وب سایت و توسعه وب سایت
مقاله معماری در طراحی سایت و افزایش سود دهی
مقاله طراحی سایت روان یا Liquid Design
مقاله هفت روش دریافت نظر و کامنت در پست های وب سایت
مقاله مزایا و معایب پست مهمان در طراحی سایت
مقاله آموزش ساخت شناسه ایرنیک
مقاله آموزش تنظیم رابطه های مجاز دامنه در ایرنیک
مقاله چند نکته انکار ناپذیر در طراحی سایت
مقاله نکاتی در طراحی سایت های دو زبانه
مقاله نکات مهم برای جذب بازدید کننده
مقاله طراحی سایت واکنش گرا
مقاله اشتباهاتی که نباید در طراحی وب سایت مرتکب شد
مقاله نحوه افزایش سرعت ایندکس مطالب جدید سایت
مقاله علل عدم موفقیت وب سایت
مقاله CMS و مزایای استفاده از آن
مقاله اهمیت صفحه ی اصلی سایت در ترافیک وب سایت
مقاله چگونه یک وب سایت موفق داشته باشیم؟
مقاله چرا باید سایت داشته باشیم؟
مقاله چگونگی بیان درخواست به طراح سایت
مقاله چند نکته ساده که هر طراح وب باید بداند!
مقاله نکات طراحی سایت در سال 2014
مقاله اهمیت گالری تصاویر در وب سایت
مقاله جیمیل به شما پیشنهاد توقف دریافت ایمیلهای اسپم را می دهد
مقاله معرفی سرویس OptinMonster (کاربران را در سایت خود نگاه دارید)
مقاله چطور یک کامنت عادی برای من 650 دلار سودآوری کرد؟
مقاله برای مدیریت حرفه ای یک وبسایت به چه نیازمندید؟
مقاله گوگل درصدد ساختن آینده ای با دختران کدنویس است
مقاله معیارهای انتخاب طراح سایت
مقاله Hero header در طراحی سایت
مقاله استفاده از فضای منفی در طراحی سایت
مقاله اصول طراحی سایت برای نوجوان
مقاله طراحی سایت با دکمه های نامرئی
مقاله اینفوگرافیک چیست؟
مقاله تکنیک های طراحی سایت Infinite Scrolling
مقاله روند طراحی سایت در 2015 چگونه خواهد بود؟
مقاله بهترین ابزارهایی که برای طراحی سایت میتواند از آن ها استفاده کرد
مقاله نکات امنیتی که در طراحی سایت باید رعایت شوند
مقاله تکنیک آپلود کردن تصاویر به صورت فونت در طراحی سایت
مقاله طراحی سایت با فرمت فلش
مقاله طراحی سایت برای موبایل
مقاله روش های مختلف طراحی سایت
مقاله مقایسه سرعت اجرایی php با asp.net
مقاله مشتری جهنمی
مقاله طراحی سایت با RUP
مقاله طراحی سایت با روش پارالاکس
مقاله تاریخچه طراحی سایت (اینفوگرافیک)
مقاله با 6 قدم در گوگل سایتز سایت خود را به صورت رایگان بسازید
مقاله تفاوت بین توسعه دهندگان وب و طراحان سایت
مقاله کارت ویزیت طراح سایت
مقاله بیماری هایی که ممکن است یک طراح سایت به آن ها مبتلا شود.
مقاله نرم افزار موبایل یا سایت ریسپانسیو، کدام بهتر است؟
مقاله آموزش طراحی سایت ریسپانسیو و واکنشگرا
مقاله متا تگ viewport و استفاده از آن در طراحی سایت ریسپانسیو
مقاله مدیا کوئری و استفاده از آن در طراحی سایت ریسپانسیو
مقاله گوگل و طراحی متریال
مقاله چه مواردی در طراحی سایت برای کاربر آزار دهنده است؟
مقاله طراحی سایت کاربر پسند و کاربردی
مقاله ساخت Favicon
مقاله بهترین روش یادگیری طراحی سایت
مقاله چگونه یک طراح وب و یا شرکت طراحی استخدام کنیم؟
مقاله 20 گام برای پیاده سازی یک وب سایت عالی
مقاله بهترین دوره های آنلاین طراحی سایت
مقاله استفاده از تجربه بازی های رایانه ای در طراحی وب سایت
مقاله رفع مجازات گوگل
مقاله بهترین نوع فایل تصویر برای استفاده در وب سایت چیست؟
مقاله قرار دادن نقشه گوگل در سایت و شخصی سازی آن
مقاله نام و کد هگزا دسیمال رنگ ها برای استفاده در برنامه نویسی وب سایت
مقاله 10 اشتباه مهلک در طراحی سایت
مقاله کاربرد css در طراحی سایت
مقاله عوامل موثر در کیفیت طراحی سایت
مقاله ترکیب html و css در طراحی سایت
مقاله شغل های همگام با طراحی سایت
مقاله تفاوت وب سایت و وب پورتال
مقاله معایب پارالاکس در طراحی سایت
مقاله طراحی سایت اپن کارت
مقاله تم کلی طراحی سایت در سال 2016-2017 : تمایز
مقاله روند بد منظر در طراحی سایت 2016
مقاله طراحی سایت فروشگاهی بر پایه پرستاشاپ
مقاله ایجاد افکت سه بعدی در طراحی سایت
مقاله مقایسه طراحی سایت اپن کارت و پرستاشاپ
مقاله XSLT در طراحی سایت
مقاله نکاتی برای شروع طراحی سایت
مقاله راه های ایندکس کردن صفحات وب سایت توسط گوگل
مقاله چه عواملی به طراحی سایت اعتبار می بخشد؟
مقاله کیدل : موتور جستجو مناسب برای کودکان
مقاله 20 فونت برتر برای استفاده در طراحی سایت
مقاله مثال هایی از طراحی سایت آزار دهنده
مقاله 7 قانون در طراحی سایت موثر
مقاله 5 ابزار طراحی سایت جدید در سال 2016
مقاله عوامل تعیین کننده هزینه طراحی سایت
مقاله در شرکت طراحی سایت مبنا از چه تکنولوژی هایی برای طراحی سایت استفاده می شود؟
مقاله ابزار AMP چیست؟
مقاله نکاتی برای تبدیل شدن به یک استاد طراحی سایت
مقاله ساخت و طراحی سایت در گوگل
مقاله صفر تا صد طراحی سایت
مقاله طراحی سایت وردپرس
مقاله طراحی سایت تک صفحه ای
مقاله نرم افزار طراحی سایت
مقاله طراحی سایت فلت
مقاله هنگام طراحی سایت جدید از چهار اشتباه ساده طراحی سایت اجتناب کنید
مقاله معرفی کتاب طراحی سایت واکنش گرا و تطبیقی
مقاله علائم نیاز به طراحی سایت جدید
مقاله نکاتی مفید برای طراحی سایت جدید
مقاله تفاوت UX و UI در طراحی سایت
مقاله آنچه که باید در طراحی سایت بدانید
مقاله به منظور افزایش امنیت طراحی سایت چه باید کرد
مقاله تاثیر بلاگ در طراحی سایت
مقاله چگونه هزینه طراحی سایت را کاهش دهیم
مقاله نقش ویدئو در طراحی سایت
مقاله اصول طراحی صفحه بندی سایت
مقاله الگوریتم Rank Brain
مقاله طراحی سایت مستقل
مقاله مقایسه طراحی تخت و متریال دیزاین در طراحی سایت
مقاله روند طراحی سایت در سال 2017
مقاله 5 روش جدید در طراحی سایت در سال 2017
مقاله نکات روانشناسی ساده در طراحی سایت
مقاله اینفوگرافیک طراحی سایت رسپانسیو چیست
مقاله مقایسه فریم ورک بوت استرپ با متریال دیزاین
مقاله طراحی سایت بر مبنای احساسات
مقاله طراحی سایت سئو محور
مقاله فضای منفی در طراحی سایت
مقاله باید ها و نباید ها در طراحی سایت
مقاله درطراحی سایت از رنگ سبز طبیعی استفاده کنید
مقاله طراحی فروشگاه اینترنتی مناسب چه افرادی است؟
مقاله تاثیر طراحی فروشگاه اینترنتی در کسب در آمد
مقاله طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی