بازاریابی محتوایی یا Content marketing چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر

Administrator\files\UploadFile\Content Marketing.jpg

بازاریابی محتوا همانطور که از اسمش پیداست به این معنی است که با تولید محتوای خوب و ارزشمند مشتریان را تشویق به خرید از یک برند کنید در واقع یعنی شما محتوایی تولید کنید که علاوه بر مفید بودن منجر به افزایش فروش شما گردد.

اولین و مهمترین موضوع در زمینه بازاریابی محتوا خلاقیت شما در ارائه مطلب می باشد.یعنی با پرهیز از دروغ و اطلاعات غلط وبا رعایت اصول اخلاقی خواننده را به دریافت خدمات و خرید محصولات خود تشویق کنید. بازار یابی محتوا شامل مدیریت کامل وب سایت به همراه درج خبر ، اطلاعات محصول ، خدمات ، پاسخگویی به سوالات بازدید کننده ها و... می باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به شرکت طراحی سایت مبنا به آدرس وب سایت www.sitedesign-co.com می باشد.

بازاریابی محتوا یکی از اجزاء سئو می باشد زیرا شما با بازاریابی محتوایی مناسب باعث جذب کاربران بیشتر و در نتیجه بالا رفتن ترافیک وب سایت خود می شوید و در نتیجه موجب بالا رفتن در نتایج موتور های جستجوگر و ارتقا شما می شود. تولید محتوا بی کیفیت بازار یابی محتوا را به خطر می اندازد ، توجه به کیفیت محتوا اصول بازار یابی محتوا است. تنوع در تولید محتوا در این زمینه امری ضروری است و همیشه در فایل های متنی خود از عکس ، فایل صوتی و ویدئو استفاده کنید تا برای کاربران جذابیت بیشتری داشته باشد.

نتایج مثبت بازاریابی از طریق محتوا: افزایش مشتری و رونق کسب و کار شما ، افزایش نرخ تبدیل ،کاهش نرخ دفع مشتری ، پخش نام برند شما و همچنین افزایش قدرت سئو .

بازاریابی اینترنتی غیرمستقیم با محتوا

مدتی پیش در سایت مقالاتی را در زمینه ی بازاریابی اینترنتی ( نکات بازاریابی اینترنتی و بازاریابی ایمیل ) آموزش داده شد.همانطور که می دانید بازاریابی اینترنتی یکی ازکم هزینه ترین و در عین حال پربازده ترین روش ها در بازاریابی می باشد.در بازاریابی اینترنتی معمولا طراحی سایت حرفه ای ، بهینه سازی سایت ، تبلیغات اینترنتی ، ایمیل و ویدیو مارکتینگ موثر هستند.

در اینجا می خواهیم تا شما را با بازاریابی اینترنتی غیرمستقیم با محتوا آشنا کنیم.تجربه نشان داده که 80 درصد بازدیدکنندگان سایت ترجیح می دهند تا اطلاعات سایت را به صورت مقاله بخوانند و 70 درصد ازپاسخ دهندگان به تحقیق بیان کردند که بازاریابی با محتوا باعث می شود حس نزدیکی بیشتری نسبت به شرکت اسپانسر کننده داشته باشند، همین طور 60 درصد نیز بیان کرده بودند محتوای شرکت به آنها کمک می کند، تصمیم گیری بهتری در انتخاب محصول داشته باشد.

بازاریابی اینترنتی غیرمستقیم با محتوا

در روش بازاریابی اینترنتی غیر مستقیم با محتوا برای معرفی شرکت و یا محصول ، محصولات و کالاهای خود را به صورت مقاله معرفی می کنیم در این روش می توانید مقالاتی را ترتیب دهید و در قالب آن مقالات با مثال های زنده محصولات خود را معرفی کنید، نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید آن است که زبان ذهن ما زبان تمثیل و قصه هست و برای یادگیری تمثیل ها معجزه می کنند.حال به بیان روش های مهم در بازارابی غیرمستقیم می پردازیم.

√ تعیین اهداف خود و شناخت کامل بازار هدف و مشتریان: مطالب، تمامی متونی می باشند که در یک سایت یافت می شوند در این راستا متون وارد شده باید مناسب موضوع و هدف سایت باشد.

 طراحی وب سایت به صورت محتوا محور: مطالب وارد شده در سایت باید به صورتی بشد که کاربر را جذب نماید تا کاربر به دنبال کردن سایت شما مشتاق شود.همچنین بروز رسانی سایت از عوامل مهم در جذب مشتری محسوب می شود برای اینکار بهتر است برنامه ریزی کنید و طبق برنامه یک روز از هفته را برای انتشار مطالب در نظر بگیرید . این کار باعث می شود تا بازدیدکنندگان جدید متوجه منظم بودن سایت شما می شوند و بازدیدکنندگان قبلی هم طبق برنامه به سایت شما سر می زنند.

√ استفاده از تصاویر و ویدیوهای مناسب: سعی کنید برای مطالبی که وارد می کنید از عکسی مناسب برای نشان دادن مفهوم و کمک کردن در متن استفاده کنید .در این راستا سعی کنید فاصله ای را بین پاراگراف ها قرار دهید تا چشم بیننده را اذیت نکند .همچنین با قرار دادن ویدیوهای آموزشی در سایت خود و همچنین سایت های مانند یوتیوب و آپارات بازدیدکننده خود را افزایش دهید . آموزش تصویری هم باعث بهترشدن انتقال مطلب می شود.

√ برگزاری قرعه کشی و اهدای جوایز: عرضه ی اطلاعات مهم و هچنین پیشنهاد تخفیف ویژه و شرکت در قرعه کشی می تواند انگیزه را در مشتری ایجاد کند و تاثیر مثبتی در بازاریابی ایمیل داشته باشد.شما نیز می توانید به حد وسع خودتان مسابقات و قرعه کشی هایی انجام دهید و با هدایای نفیس دیگران را به سمت برند خود جذب کنید.

√ همکاری با سایت های همکار و مرتبط: داشتن ارتباط با همکاران می تواند در مواقع لازم به ما کمک کند برای مثال اگر یکی از همکاران ما قصد داشته باشد، کارگاه آموزش طراحی سایت برگزار کند وب سایت ما خیلی هدفمند می تواند برای آن تبلیغات غیرمستقیم انجام دهد، او می بایست در قالب یک متن، کارگاه آموزشی خود را توضیح داده و در بخش اخبار یا مقالات وب سایت خود درج می نماییم، در این صورت مسلما او  نیز زمانی که ما یک آفر و یا پیشنهاد جدید داشته باشیم به کمک ما می آید. از آنجایی که در وب سایت های مرتبط بازار هدف ما وجود دارد این کار می تواند بازدهی بسیار زیادی برای ما داشته باشد.

با توجه به موارد ذکر شده و رعایت اصول بالا و همچنین ارائه محصولات و نمونه کارهای با کیفیت می توانید به پیشرفت بازاریابی و همچنین افزایش درآمد خود کمک کنید.

بازاریابی محتوا کلید توسعه حضور آنلاین قوی است !

بازاریابی محتوا کلید توسعه حضور آنلاین قوی است !

بازاریابی محتوا کلید توسعه حضور آنلاین قوی است ! محتوای عالی به تعریف یک سازمان و اتصال آن به مشتریان بالقوه و شرکا کمک می کند- اما در ابتدا، باعث تعامل آن با مخاطبان می شود.

من یک استاد زبان انگلیسی دانشگاه هستم و به یک نویسنده حرفه ای تبدیل شده ام، بنابراین به جرات می توانم بگویم که بخش اعظم زندگی حرفه ای خود را صرف فکر کردن برای نوشتن کرده ام. من به خوبی از سختی نوشتن یک متن خوب آگاهی دارم. برای ایجاد محتوای خوب ، من نویسندگان را به تمرکز بر روی دو اصل اساسی تشویق می کنم: نوشتن برای مخاطبان خود ، و تجدید نظر در پیش نویس.

برای مخاطبان بنویسید

محتوای خوب برای مخاطبان آن دارای ارزش است. این ارزش، چه آموزنده باشد، چه قانع کننده و یا سرگرم کننده، همان چیزی است که الهام بخش خوانندگان برای به اشتراک گذاشتن یک مقاله یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن سازمان است. موثر ترین راه برای نوشتن مطالبی که ایجاد ارزش برای مخاطبان می کند تمایل به خدمت صادقانه برای خواننده است.

مانند نویسندگان، ما نیز معمولا سرمان در کار خودمان است. این قابل فهم است: کشف آنچه که ما بدون اضافه کردن المان های دیگر به موضوع در حال تلاش برای گفتنش هستیم به اندازه کافی سخت است. اما ایجاد محتوا فقط شامل بیان نیست بلکه یک عمل ارتباطی است.

مخاطبان، در هنگام نوشتن مطالب فوری یک عنصر خیلی مهم هستند. نویسنده و پیام مطلب باید تابع مخاطب باشند به این معنا که هر دو نویسنده و پیام باید برای خدمت به نیاز خواننده شکل پیدا کنند. پیام می تواند بدون از دست دادن مخاطب خود چالش برانگیز و یا بحث برانگیز باشد اگر از منظر مخاطب گرا نوشته شده باشد.

برای حفظ مخاطبان خود، در پیش نویس خود تجدید نظر کنید

برای بسیاری- از جمله برای من - تلاش برای فکر کردن از دیدگاه خواننده (بازدید کنندگان) هنگام نوشتن پیش نویس اولیه خیلی لازم است. به همین دلیل، برای نویسندگان موفق، اهمیت مشاهده و تجدید نظر، مساوی با تهیه پیش نویس است.
منظور از تجدید نظر، غلط گیری از متن نیست(هر چند که این موضوع نیز مهم است ). منظور تجزیه و تحلیل استراتژی بلاغی یک مقاله از نظر خواننده و توجه به این موضوع که چگونه یک بخش، پاراگراف، جمله و هر کلمه می تواند برای مخاطب بهتر به نظر بیاید.

حقیقت این است که حتی جالب ترین محتوا نیز روی لبه چاقو قرار دارد: همان اینترنت شگفت انگیزی که خوانندگان را برای خواندن مقاله شما را از سراسر جهان جمع می کند، پر از چیزهای دیگر برای خواندن و تماشا کردن است، و حواس مخاط ب را به صورت واضحی پرت می کند . مهم نیست که محتوای یک قطعه چقدر با ارزش است، اگر مشخص نباشد، مبهم، و یا دارای اطناب باشد، خواننده خود را از دست می دهد.

بازاریابی محتوا کلید توسعه حضور آنلاین قوی است !

در تجدید نظر برای مخاطبان خود راهنمایی ارائه دهید

من چک لیست زیر را برای کمک به نویسندگان برای تجدید نظر در کار خود آماده کرده ام. در حالی که "نوک کوه یخ" کلیشه ای به نظر می رسد، این پیشنهادات به توسعه طرز فکر مخاطبان درباره نوشتن بسیار مشکل محتوای خوب کمک خواهد کرد.

1. بازگشت مقیاس گذاری را در نظر بگیرید. نتایج بسیاری از پست ها دارای جزئیات کمتر و کلیات بیشتر هستند. به جای 10 راهنمایی، شاید بهتر است 5 تا از بهترین ها را انتخاب کنید و از فضای اضافی برای بیان شواهد، مثالها، یا جزئیات استفاده کنید.

2. آرایش مقاله را بررسی کنید. آیا نکته اصلی این مقاله به وضوح در جایی قرار دارد که به راحتی قابل جستجو کردن باشد؟ بهترین محل برای نکات اصلی مقاله در پایان مقدمه است. محل های خوب دیگر برای نکات اصلی در آغاز و پایان آن است. (هشدار به موقع : مقالاتی که نکات اصلی را در پایان قطعه ذخیره می کنند باید مواظب سازمان دهی زیرین باشند.) آیا نکات تابع در موثر ترین نظم قرار گرفته اند، و یا بهتر است دردنباله های مختلف برای خواننده قرار بگیرند؟

3. ترتیبی از پست های واضح اضافه کنید. سرفصلها بزرگ هستند، اما جایگزین جملات سرفصل که در بر دارنده موضوع پاراگراف هستند، نمی شوند. چگونگی ارتباط هر جمله بر جمله قبل و بعد آن را نیز در نظر بگیرید.. آیا استفاده از کلماتی چون "علاوه بر این،" "بنابراین،" و یا "از سوی دیگر" برای خواننده مفید است؟

4. هنگام استفاده از نظر خوانندگان، مراقب باشید. عباراتی مانند "اکثر مردم موافق هستند که ..." و یا "همانطور که همه ما می دانیم ..." بیشتر شبیه ایجاد یک فاصله بین خواننده و نویسنده است تا ایجاد یک اجماع. "شما" پر مخاطره ترین ضمیر برای استفاده است، زیرا اغلب در متن هایی استفاده می شود که بیانگر این است که خواننده چه کاری باید انجام دهد و یا نویسنده چه انتظاری از او دارد.

5. قبل از رفتن به مرحله ویرایش، پیش نویس را سه بار دیگر از سه منظر متفاوت بررسی کنید. اول، آن را از دید بهترین دوست خود نگاه کنید به منظور بررسی شخصیت مقاله خود، و کلمات اجبار آمیز و سفت را پاک کنید. دوم، آن را از دید یک غریبه به آن نگاه کنید - کسی که شما را نمی شناسد و صرفا خواستار استفاده از ارزش مقاله است- برای یافتن مطالب نامفهوم و مبهم مقاله. در نهایت، خواندن مقاله از چشم یک دشمن، برای شناسایی نقاط ضعف و اعتراضات.

این گام ها زمان زیادی لازم دارند و بسیار مشکل است اما بسیاری از نویسندگان از آنها استفاده می کنند. امیدوارم شما نیز از آنها استفاده کنید.

همانند سایر مقالات این شرکت جهت ارتقا سئو و طراحی سایت شرکت خود بازاریابی محتوا را جدی بیگیرید!

ارسال نظر و نظرات ثبت شده