20 گام برای پیاده سازی یک وب سایت عالی

10 / 10
از 1 کاربر

در این لیست کوتاه از مراحل طرح ریزی یک وب سایت عالی، هدف انتقال اطلاعاتی است که هر سازنده وب سایت جدید که در سازمان های دیجیتالی کار می کند، قبل از شروع یک پروژه جدید باید بداند و انجام دهد، و آنچه را که باید در طول پروژه به آن توجه داشته باشد.تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله طراحی سایت متعلق به شرکت طراحی سایت مبنا به آدرس وب سایت www.sitedesign-co.com می باشد. 
20 گام برای پیاده سازی یک وب سایت عالی در زیر توضیح داده شده است:

20 گام برای پیاده سازی یک وب سایت عالی

1. فکر خود را روی کاغذ اجرا کنید

این موضوع به نظر واضح می رسد اما من اغلب طراحان را دیده ام که مستقیم وارد فتوشاپ می شوند و بدون فکر کردن بر روی مشکل تلاش برای حل آن دارند. طراحی در مورد حل مشکلات است و این مشکلات از طریق گرادینت ها و یا سایه ها حل نمی شود بلکه از طریق یک طرح خوب و یک سلسله مراتب مشخص حل می شود. در مورد محتوا، طرح و عملکرد قبل از شروع کردن به کشیدن سایه ها فکر کنید.فراموش نکنید که در صورت خواهان طراحی سایت حرفه ای هستید حتما این موارد را باید رعایت کنید.

2. طراحی یک چارچوب سطح بالا را شروع کنید

زمانی که من می خواهم چشم اندازی از یک پروژه را ایجاد کنم، اولین کاری که انجام می دهم، ایجاد یک چارچوب (بدنه) سطح بالا است که همه مشکلات طراحی را حل میکند. چارچوب (بدنه)، UI است که محتوا را احاطه می کند و به اجرای فعالیت ها و حرکت ها در آن کمک می کند. این شامل حرکات و کامپوننت هایی مانند ستون های فرعی و میله پایین است.

3. به PSD یک شبکه اضافه کنید

قبل از شروع به طراحی هر چیزی در فتوشاپ شما به یک شبکه مناسب برای شروع با آن نیاز دارید. هیچ بهانه معتبری برای شروع کردن بدون اضافه کردن شبکه وجود ندارد، و اگر اینکار را نکنید، من به شما اطمینان می دهم که طراحی شما خوب به نظر نخواهد رسید.
گراید به شما کمک می کند که بخش های مختلف طرح را سازمان دهی کنید؛ شما را در انتخاب سایز های صفحات خاص راهنمایی خواهد کرد، و به شما در ایجاد قالب های واکنشی کمک می کند.

4. فن چاپ ( تایپوگرافی) خود را انتخاب کنید

بررسی انواع مختلف نوشتار و رنگ ها بخشی از مرحله کشف یک پروژه است. من استفاده از بیش از دو نوع نوشتار مختلف در یک وب سایت را توصیه نمی کنم، اما واقعا این بستگی به ماهیت وب سایت دارد که نشان می دهد شما می توانید از نوشتار بیشتر یا کمتر استفاده کنید. به طور کلی فونتی را انتخاب کنید که خواندن متن های طولانی با ان آسان باشد و در عناوین و دعوت به همکاری ها بیشتر قابل تغییر باشد.

5. رنگ تم خود را انتخاب کنید

در طول فرآیند انتخاب مجموعه فونت های مورد استفاده شما می توانید رنگ مورد استفاده برای UI، پس زمینه، و متن را نیز انتخاب کنید. از لحاظ رنگ ها، توصیه می کنم از مجموعه ای محدود از رنگ ها و تن ها به طور کلی برای رابط کاربری استفاده کنید.
به طرح سایت هایی مانند فیس بوک، توییتر، Quora، و Vimeo توجه کنید. به جز UI هیچ گونه محدودیت رنگی برای تصاویر و یا جزئیات گرافیکی نیست تا زمانی که اجزای کامپوننت ها در آن ها دخالت نکنند.

6. طرح را تقسیم بندی کنید

هر بخش در سایت شما نیاز به بیان یک داستان ، یک دلیل و نتیجه نهایی برای کاربر دارد. طرح احتیاج دارد که به محتوا در برجسته کردن قسمت های مهم داستان کمک کند.به ساده ترین طرحی که می توانید برای یک هدف ساده تصور کنید، فکر کنید و شروع به اضافه کردن اجزای مورد نیاز آن کنید. در نهایت به این نتیجه خواهید رسید که حفظ سادگی آن چقدر مشکل است.

20 گام برای پیاده سازی یک وب سایت عالی

7. تجدید نظر در بیان

تجدید نظر در الگوهای تعاملی تاسیس شده در هر یک از اجزا و مشاهده این موضوع که چگونه می توانیم آن را بهبود ببخشیم، مهم است.

8. خودتان را به چالش بکشید

من تمام طراحان را تشویق می کنم که در هر پروژه ای خودشان را به چالش بکشند. نوآوری همیشه به عنوان یک اصل در پروژه مطرح نیست و بستگی به ما دارد که طرحی مرتبط را طراحی کنیم. نمونه هایی از چالش های مختلف می تواند شامل استفاده از یک سیستم شبکه جدید، ایجاد یک کامپوننت جدید، و یا حتی چالش های جزئی مانند اجتناب از حالت های ترکیبی و یا استفاده از یک رنگ خاص باشد.

9. به جزئیات توجه کنید

این بیانیه اخیرا زیاد استفاده شده است اما همیشه در محصول نهایی قابل رویت نیست. بسته به مفهوم پروژه، که "علاقه" می تواند به روش های مختلف ظاهر شود.
می تواند یک تعامل کوچک، یک انیمیشن غیر منتظره و یا لمس زیبایی مانند یک شیب ملایم در یک دکمه و یا یک حرکت دقیق اطراف یک جعبه در پس زمینه باشد. اما به طور کلی این تماس ها ضروری و همچنین طبیعی است اگر شما واقعا از آنچه انجام می دهید لذت ببرید.

10. تمام اجزا را طوری طراحی کنید که بتوانند در رقابت طراحی به تنهایی ارائه شوند

باید اعتراف کنم که این قطعه از توصیه های من نیست. من آن را در گذشته در Fantasy Interactive شنیده بودم و تعجب کردم که این بیانیه چقدر روشن و صحیح است. هر جزء باید طوری طراحی شود که حتی به تنهایی به عنوان بهترین جز باشد. این به این معنی است که هما اجزاء یک سایت به یک اندازه اهمیت دارند.

11. کار خود را بهبود ببخشید

غیر از در نظر گرفتن زیبایی شناسی برخی چیزهای رایج هستند که به منظور ایجاد یک نمونه کار واضح وصحیح باید از آنها اجتناب کرد. برخی چیزها هستند که زمانی که می خواهید کارتان را بهبود ببخشید باید مراقب آنها باشید؛ شامل شیب باندهای حاصل، لبه های تار، گزینه های ارائه فونت (برخی از فونت ها بسته به اندازه آنها در یک حالت خاص به بهترین نحو نمایش داده می شوند)، و حرکاتی که با پس زمینه بد ادغام می شوند.
این ها فقط نمونه های اولیه اندکی در مورد این مسئله هستند اما در واقعیت فهرست آنها بی پایان است. همیشه طراحی خود را به عنوان یک کل نگاه کنید اگر همه چیز خوب کار می کرد و سپس هر جزء را به صورت جداگانه و با دقت بیشتری تجزیه و تحلیل کنید.

12. فایل PSD خود را مرتب کنید

این موضوع (همراه با استفاده از یک شبکه) یکی از مهم ترین بخش های مشاوره هنگام طراحی با فتوشاپ است. با وجود اندازه پروژه و تعداد طراحانی که بر روی آن کار می کنند، شما نیاز دارید که فایل خود را تمیز نگه دارید. این کار، صادرات بخش های مختلف، افزایش سرعت فرایند طراحی و کار با فایل های به اشتراک گذاشته شده با طراحان دیگر را آسانتر می کند.

13. بهترین سناریو را طراحی کنید اما برای بدترین شرایط آن را مستعد کنید

به عنوان طراح، وظیفه ما حل مشکلات از طریق محدودیت های متفاوت است. ما نیاز به ساخت یک سایتی داریم که نه تنها در سناریوی ایده آل، بلکه در بدترین حالت نیز کار کند.

14. طراحی شما را آزار می دهد تا زمانی که از آن متنفر هستید

هر زمان که من یک طراحی را به پایان می رسانم احساس غرور می کنم، و احساس می کنم که بخشی از زندگی من است. من از آن عکس می گیرم، آن را در دستگاه های مختلف بررسی می کنم، از آن تصاویر پس زمینه تهیه می کنم و حتی آن را چاپ می کنم و روی دیوار می چسبانم.

در طول این فرایند من به نقطه ای می رسم که در آن من از طراحی خودم متنفر می شوم؛ هر اشتباهی که در آن وجود دارد را می بینم و درنهایت آن را تغییر می دهم. علاقه نداشتن به کار قبلی نشانه بلوغ است، و به این معنی است که شما در نهایت از اشتباهات خود شما درس می گیرید.

15. از صرف وقت بیش از حد در یک مفهوم قبل از به اشتراک گذاری آن با مشتری اجتناب کنید

هنگامی که یک مفهوم تعاملی و یا یک طراحی "چشم انداز و احساس ' پیشنهاد می شود، شما نیاز دارید که اطمینان حاصل کنید که شما و مشتری هر دو در سریع ترین زمان ممکن در یک صفحه هستید. به محض این که این اتفاق افتاد و مفهوم اولیه تصویب شد شما می توانید کمی استراحت کنید و شروع به تولید کنید.

اما اگر مفهوم اولیه منتشر شد و کاربر به آن علاقه ای نداشت، شما باید بازخورد کافی را به مفهوم دوم در جدول معطوف کنید.

16. بهترین دوست توسعه دهنده خود باشید

توسعه دهندگان افراد خلاقی هستند و دوست دارند شغل خود را به اندازه شما دوست دارند. اما آنها همیشه در یک پروژه از همان ابتدا وارد نمی شوند و اغلب اوقات تنها زمانی که مفهوم مشخص می شود و نقش خلاقانه آنها بیان می شود، شروع به کار می کنند. این فرایند اشتباه است. بهترین ایده ها توسط تیم توسعه ارائه می شود، بنابراین مطمئن شوید که از همان ابتدای پروژه با شما همراه هستند. اشتراک گذاری مفاهیم و هیجان با آنها در نهایت منجر به ایده ها و اجرای بهتر می شود.

17. ارائه

به همان اندازه که ایجاد کارهای بزرگ مهم است ارائه آن نیز مهم است. بهترین طراحی شما ممکن است نادیده گرفته شود اگر شما به درستی آن را ارائه ندهید. همیشه به خاطر داشته باشید که آنچه که کاملا برای شما مشخص استممکن ممکن است برای کسی که برای اولین بار طرح شما را می بیند واضح نباشد.

18. همه ایده های خود را دوست داشته باشید ولی بیش از حد به آن ها وابسته نباشید

به عنوان یک طراح شما نیاز به اعتقاد راسخ به آنچه که انجام می دهید، دارید، اما باید در نظر داشته باشید که در صورت نیاز بتوانید به سرعت ایده خود را به درستی تغییر دهید. فراموش نکنید که بیش از یک راه حل منحصر به فرد وجود دارد.

19. طراحی خود را در طول فرایند توسعه پیگیری کنید

برخلاف باور عمومی، کار شما زمانی که PSD و style- sheet ها تحویل داده می شود، پایان نمیابد. شما باید در تمام طول توسعه پروژه، طرح خود را از طریق توسعه دهندگان پیگیری کنید.

20 گام برای پیاده سازی یک وب سایت عالی

20. پیشرفت کار خود را نمایش دهید

به عنوان بخشی از جامعه طراحان، همه ما دوست داریم نه تنها نتایج نهایی بلکه پیشرفت کار خود را هم ببینیم. هنگامی که یک پروژه انجام شد و شما تایید مشتری / تهیه کننده آن را گرفته اید، در صورت امکان یک مطالعه موردی با کار در حال پیشرفت ایجاد کنید. با این کار شما به دانش جامعه کمک کرده اید و در عوض بازخورد ارزشمندی دریافت می کنید.

نوشته شده توسط: Claudio Guglieri

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
آموزش طراحی سایت
مقاله هدف از طراحی سایت
مقاله فرآیند هایی که وب سایت می بایست از آنها حمایت کند
مقاله مخاطبین وب سایت
مقاله مینیمالیسم اصل اساسی در طراحی وب سایت
مقاله اصولی که باید در طراحی وب رعایت کرد
مقاله مقدمه آموزش طراحی سایت
مقاله آموزش html در کنار آموزش طراحی سایت
مقاله آموزش css در کنار آموزش طراحی سایت
مقاله آموزش سئو در کنار آموزش طراحی سایت
مقاله نکاتی راجع به طراحی فروشگاه اینترنتی
مقاله بهینه سازی حجم صفحات وب و تاثیر آن بر طراحی سایت
مقاله اصول استفاده از رنگها در طراحی سایت
مقاله فرمت های گرافیکی در طراحی سایت
مقاله اشتباهات رایج در طراحی سایت
مقاله المانهای آزار دهنده در طراحی وب سایت
مقاله ویژگی های یک وب سایت موفق
مقاله نحوه تعمیر و نگهداری سایت
مقاله روش پیدا کردن اولین مشتری در طراحی سایت
مقاله تفاوت http با https در امنيت اطلاعات
مقاله هفت دلیل برای موفقیت وب سایت
مقاله روش هایی برای جذب بازدیدکننده وب سایت
مقاله فایرباگ چیست و کارکردن با آن چگونه می باشد؟
مقاله مزایا و معایب طراحی سایت های داینامیک
مقاله می خواهم طراح وب شوم
مقاله بازاریابی از طریق موتورهای جستجو
مقاله ریشه همه مشکلات رمز عبور:بگو نه به کلمات عبور به اشتراک گذاشته شده
مقاله چگونه در دنیای دیجیتال ارتباط خود را با مشتری مدیریت کنیم
مقاله معرفی کامل رشته فناوری اطلاعات
مقاله چگونه اقدام به برنامه ریزی استراتژیک کنیم
مقاله فناوری اطلاعات و موارد استفاده آن در مدیریت کسب و کار
مقاله طراحی یک چشم انداز عملی برای زندگی شما
مقاله وب سایت خود را به SSL مجهز کنید
مقاله هوشمندی تجاری چیست
مقاله مدیران پروژه موفق چه ویژگی هایی دارند
مقاله معرفی کامل دیسک های Blu-ray
مقاله هفت نکته کلیدی برای موفقیت در بازاریابی جهانی
مقاله نکات بازاریابی اینترنتی و بازاریابی ایمیل
مقاله اهمیت شبکه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی
مقاله Bounce Rate چیست و چگونه عمل می کند
مقاله مزایا و معایب سایت های فلش
مقاله اینفوگرافیک در طراحی سایت
مقاله W3C چیست ؟
مقاله تجارت و کسب و کارهای اینترنتی
مقاله انواع طراحی سایت بر اساس رابط کاربری وب
مقاله دلایل عدم مطالعه محتوای وب سایت
مقاله تفاوت طراحی وب سایت و توسعه وب سایت
مقاله معماری در طراحی سایت و افزایش سود دهی
مقاله طراحی سایت روان یا Liquid Design
مقاله هفت روش دریافت نظر و کامنت در پست های وب سایت
مقاله مزایا و معایب پست مهمان در طراحی سایت
مقاله آموزش ساخت شناسه ایرنیک
مقاله آموزش تنظیم رابطه های مجاز دامنه در ایرنیک
مقاله چند نکته انکار ناپذیر در طراحی سایت
مقاله نکاتی در طراحی سایت های دو زبانه
مقاله نکات مهم برای جذب بازدید کننده
مقاله طراحی سایت واکنش گرا
مقاله اشتباهاتی که نباید در طراحی وب سایت مرتکب شد
مقاله نحوه افزایش سرعت ایندکس مطالب جدید سایت
مقاله علل عدم موفقیت وب سایت
مقاله CMS و مزایای استفاده از آن
مقاله اهمیت صفحه ی اصلی سایت در ترافیک وب سایت
مقاله چگونه یک وب سایت موفق داشته باشیم؟
مقاله چرا باید سایت داشته باشیم؟
مقاله چگونگی بیان درخواست به طراح سایت
مقاله چند نکته ساده که هر طراح وب باید بداند!
مقاله نکات طراحی سایت در سال 2014
مقاله اهمیت گالری تصاویر در وب سایت
مقاله جیمیل به شما پیشنهاد توقف دریافت ایمیلهای اسپم را می دهد
مقاله معرفی سرویس OptinMonster (کاربران را در سایت خود نگاه دارید)
مقاله چطور یک کامنت عادی برای من 650 دلار سودآوری کرد؟
مقاله برای مدیریت حرفه ای یک وبسایت به چه نیازمندید؟
مقاله گوگل درصدد ساختن آینده ای با دختران کدنویس است
مقاله معیارهای انتخاب طراح سایت
مقاله Hero header در طراحی سایت
مقاله استفاده از فضای منفی در طراحی سایت
مقاله اصول طراحی سایت برای نوجوان
مقاله طراحی سایت با دکمه های نامرئی
مقاله اینفوگرافیک چیست؟
مقاله تکنیک های طراحی سایت Infinite Scrolling
مقاله روند طراحی سایت در 2015 چگونه خواهد بود؟
مقاله بهترین ابزارهایی که برای طراحی سایت میتواند از آن ها استفاده کرد
مقاله نکات امنیتی که در طراحی سایت باید رعایت شوند
مقاله تکنیک آپلود کردن تصاویر به صورت فونت در طراحی سایت
مقاله طراحی سایت با فرمت فلش
مقاله طراحی سایت برای موبایل
مقاله روش های مختلف طراحی سایت
مقاله مقایسه سرعت اجرایی php با asp.net
مقاله مشتری جهنمی
مقاله طراحی سایت با RUP
مقاله طراحی سایت با روش پارالاکس
مقاله تاریخچه طراحی سایت (اینفوگرافیک)
مقاله با 6 قدم در گوگل سایتز سایت خود را به صورت رایگان بسازید
مقاله تفاوت بین توسعه دهندگان وب و طراحان سایت
مقاله کارت ویزیت طراح سایت
مقاله بیماری هایی که ممکن است یک طراح سایت به آن ها مبتلا شود.
مقاله نرم افزار موبایل یا سایت ریسپانسیو، کدام بهتر است؟
مقاله آموزش طراحی سایت ریسپانسیو و واکنشگرا
مقاله متا تگ viewport و استفاده از آن در طراحی سایت ریسپانسیو
مقاله مدیا کوئری و استفاده از آن در طراحی سایت ریسپانسیو
مقاله گوگل و طراحی متریال
مقاله چه مواردی در طراحی سایت برای کاربر آزار دهنده است؟
مقاله طراحی سایت کاربر پسند و کاربردی
مقاله ساخت Favicon
مقاله بهترین روش یادگیری طراحی سایت
مقاله چگونه یک طراح وب و یا شرکت طراحی استخدام کنیم؟
مقاله 20 گام برای پیاده سازی یک وب سایت عالی
مقاله بهترین دوره های آنلاین طراحی سایت
مقاله استفاده از تجربه بازی های رایانه ای در طراحی وب سایت
مقاله رفع مجازات گوگل
مقاله بهترین نوع فایل تصویر برای استفاده در وب سایت چیست؟
مقاله قرار دادن نقشه گوگل در سایت و شخصی سازی آن
مقاله نام و کد هگزا دسیمال رنگ ها برای استفاده در برنامه نویسی وب سایت
مقاله 10 اشتباه مهلک در طراحی سایت
مقاله کاربرد css در طراحی سایت
مقاله عوامل موثر در کیفیت طراحی سایت
مقاله ترکیب html و css در طراحی سایت
مقاله شغل های همگام با طراحی سایت
مقاله تفاوت وب سایت و وب پورتال
مقاله معایب پارالاکس در طراحی سایت
مقاله طراحی سایت اپن کارت
مقاله تم کلی طراحی سایت در سال 2016-2017 : تمایز
مقاله روند بد منظر در طراحی سایت 2016
مقاله طراحی سایت فروشگاهی بر پایه پرستاشاپ
مقاله ایجاد افکت سه بعدی در طراحی سایت
مقاله مقایسه طراحی سایت اپن کارت و پرستاشاپ
مقاله XSLT در طراحی سایت
مقاله نکاتی برای شروع طراحی سایت
مقاله راه های ایندکس کردن صفحات وب سایت توسط گوگل
مقاله چه عواملی به طراحی سایت اعتبار می بخشد؟
مقاله کیدل : موتور جستجو مناسب برای کودکان
مقاله 20 فونت برتر برای استفاده در طراحی سایت
مقاله مثال هایی از طراحی سایت آزار دهنده
مقاله 7 قانون در طراحی سایت موثر
مقاله 5 ابزار طراحی سایت جدید در سال 2016
مقاله عوامل تعیین کننده هزینه طراحی سایت
مقاله در شرکت طراحی سایت مبنا از چه تکنولوژی هایی برای طراحی سایت استفاده می شود؟
مقاله ابزار AMP چیست؟
مقاله نکاتی برای تبدیل شدن به یک استاد طراحی سایت
مقاله ساخت و طراحی سایت در گوگل
مقاله صفر تا صد طراحی سایت
مقاله طراحی سایت وردپرس
مقاله طراحی سایت تک صفحه ای
مقاله نرم افزار طراحی سایت
مقاله طراحی سایت فلت
مقاله هنگام طراحی سایت جدید از چهار اشتباه ساده طراحی سایت اجتناب کنید
مقاله معرفی کتاب طراحی سایت واکنش گرا و تطبیقی
مقاله علائم نیاز به طراحی سایت جدید
مقاله نکاتی مفید برای طراحی سایت جدید
مقاله تفاوت UX و UI در طراحی سایت
مقاله آنچه که باید در طراحی سایت بدانید
مقاله به منظور افزایش امنیت طراحی سایت چه باید کرد
مقاله تاثیر بلاگ در طراحی سایت
مقاله چگونه هزینه طراحی سایت را کاهش دهیم
مقاله نقش ویدئو در طراحی سایت
مقاله اصول طراحی صفحه بندی سایت
مقاله الگوریتم Rank Brain
مقاله طراحی سایت مستقل
مقاله مقایسه طراحی تخت و متریال دیزاین در طراحی سایت
مقاله روند طراحی سایت در سال 2017
مقاله 5 روش جدید در طراحی سایت در سال 2017
مقاله نکات روانشناسی ساده در طراحی سایت
مقاله اینفوگرافیک طراحی سایت رسپانسیو چیست
مقاله مقایسه فریم ورک بوت استرپ با متریال دیزاین
مقاله طراحی سایت بر مبنای احساسات
مقاله طراحی سایت سئو محور
مقاله فضای منفی در طراحی سایت
مقاله باید ها و نباید ها در طراحی سایت
مقاله درطراحی سایت از رنگ سبز طبیعی استفاده کنید
مقاله طراحی فروشگاه اینترنتی مناسب چه افرادی است؟
مقاله تاثیر طراحی فروشگاه اینترنتی در کسب در آمد
مقاله طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی