آموزش طراحی سایت

9 / 10
از 27 کاربر

امروزه هر کسی بنا به حرفه ای که دارد می تواند با طراحی سایت حرفه و توانایی های خود را در بستر وب معرفی نماید.شما در وب سایت می توانید به معرفی محصولات،اهداف،تبلیغات و... بپردازید.

طراحی سایت در سال های اخیر گسترش زیادی پیدا کرده است و تقریبا می توان گفت که تمام کسب و کارها امروزه به منظور افزایش توان رقابتی خود اقدام به طراحی سایت نموده اند. در این میان آن دسته از افرادی که با علم طراحی سایت آشنایی دارند می توانند علاوه بر برطرف کردن نیاز افراد به طراحی سایت، از این راه کسب درآمد نیز داشته اند.

آموزش طراحی سایت

طراحی سایت تلفیقی از علم و هنر است. در واقع افراد برای آموزش طراحی سایت باید علاوه بر علم طراحی سایت دارای خلاقیت نیز باشند. به طور کلی طراحی سایت دارای انواع مختلفی است. افراد بسته به هدفی که دارند باید اقدام به طراحی سایت نمایند بنابراین یک طراح سایت باید با تمام انواع طراحی سایت آشنا باشد تا بتواند تمام نیاز مشتریان خود را بر طرف کند.

شرکت طراحی سایت مبنا در بخش آموزش طراحی سایت قصد دارد شما علاقه مندان را با تمام ترفندهای کاربردی در طراحی سایت آشنا کند. در ابتدای بخش آموزش طراحی سایت ابتدا شما را با هدف طراحی سایت آشنا می کنیم و سپس تمام عوامل و فاکتورهای تاثیر گذار و کاربردی در طراحی سایت را برای شما کاربران عزیز شرح می دهیم.

به منظور آموزش طراحی سایت ابتدا شما باید با مفاهیم کلیدی که در بخش آموزش طراحی سایت آورده ایم آشنا شوید سپس در بخش های مختلف نظیر آموزش html، آموزش css، آموزش ASP.NET و غیره به آموزش طراحی سایت به صورت تکمیلی و کاربردی بپردازید.

به طور کلی افراد می توانند به آموزش طراحی سایت به عنوان راهی برای کسب درآمد نگاه کنند. زیرا امروزه همانطور که گفته شد نیز به طراحی سایت در تمام کسب و کارها احساس می شود. بنابراین اگر تمایل به آموزش طراحی سایت و کسب درآمد از این طریق را داری، توصیه می کنیم حتما مقالات بخش آموزش طراحی سایت را در وب سایت شرکت طراحی سایت مبنا مطالعه کنید.

با مطالعه مقالات آموزش طراحی سایت،شما دید بازتری نسبت به طراحی سایت ، مراحل و روش های طراحی سایت پیدا خواهید کرد. و به راحتی و بدون نیاز به صرف هزینه می توانید به آموزش طراحی سایت بپردازید. اگر به دنبال راهی برای آموزش طراحی سایت به صورت رایگان هستید، با ما در بخش آموزش طراحی سایت همراه شوید.

با طراحی وب سایت حرفه ای و استاندارد کاربر می تواند در لحظه ی اول به هدف سایت دست یابد.یک وب سایت استاندارد باید در تمامی مرورگرها قابل اجرا باشد.

برای استفاده از وب سایت و افزایش بازاریابی خود باید طراحی سایت بر اساس اصول مینیمالیسم و همچنین بر اساس html (آموزش html ) و  css ( آموزش css ) صورت گیرد. زیرا html از مهمترین زبان ها در برنامه نویسی می باشد و آموزش Css نیز همراه با html می تواند در بهینه سازی سایت موثر باشد.

در این قسمت با آوردن مقالاتی در زمینه اصولی مهم در طراحی وب سایت و همچنین آشنایی با فرایندهایی که در طراحی سایت موثر می باشند شما را آگاه کنیم.

طراحی سایت مبتنی بر احساسات

در مقاله ای دیگر از شرکت طراحی سایت مبنا، قصد داریم در مورد طراحی سایت بر مبنای احساسات صحبت کنیم. توانایی سایت در جلب توجه کاربران و مشتریان امری مهم و ضروری است که در هر طراحی سایت مورد توجه قرار گیرد. احساسات و سلایق کاربران در فرآیند طراحی سایت بسیار موثر است. از این رو گاها طراح مجبور می شود برای جلب رضایت و توجه کاربران، از طرح مورد علاقه خود بگذرد و متناسب با سلیقه مشتریان و مخاطبان طراحی سایت را انجام دهد.

در سال های اخیر، دنیای اینترنتی دستخوش تغییرات زیادی بوده است و با توجه به این تغییرات، جلب توجه کاربران نیز سخت تر شده است. همین امر موجب شده تا در طراحی به احساسات و علایق مخاطبان بیش از پیش توجه شود. در واقع در طراحی سایت مبتنی بر احساسات، طراحان در فرآیند طراحی از المان هایی استفاده می کنند که احساسات کاربر را تحت تاثیر قرار می دهد و توجه مخاطب را جلب می نماید. اهمیت این موضوع به قدری زیاد شده است که ماندن کاربران در سایت به عنوان یک فاکتور مهم در سئو شناخته می شود. در سال های اخیر میزان اهمیت UX یا به عبارت دیگر تجربه کاربری بسیار بیشتر شده است. افزایش اهمیت این فاکتور ها را میتوان از مهم بودن آنها در سئو و بهینه سازی سایت متوجه شد.

طراحی سایت مبتنی بر احساسات در واقع به سطح فهم کاربران توجه می کند و بر همان اساس سایت را طراحی و برنامه نویسی می کند. در زمینه این نوع طراحی سایت ، کتابی نیز منتشر شده است. در سال 2005 میلادی، آرون والتر کتابی را منتشر کرد که عنوان آن "طراحی برای احساس" بود و در آن سه مرحله را معرفی کرد که طی آنها فرد با طراحی سایت ارتباط برقرار می کند. این سه مرحله عبارتند از : تحت تاثیر قرار گرفتن، کنجکاو شدن و درگیر شدن کاربر.

با توجه به این نکات تجربه کاربری بسیار مهم و حائز اهمیت است و می تواند تاثیر شگرفی بر سئو سایت و جذابیت طراحی سایت برای کاربر داشته باشد. بنابراین در طراحی سایت خود به احساسات کاربر توجه ویژه ای داشته باشد.

 

نکاتی مفید برا ی طراحی سایت جدید

در این مقاله از طراحی سایت قصد داریم به بیان نکاتی مفید برای طراحی سایت جدید بپردازیم. در واقع اگر قصد طراحی سایت جدیدی را دارید توصیه می کنیم نکات ارائه شده در این پست را تا آخر مطالعه نمایید و از آن برای طراحی سایت و سئو وب سایت خود استفاده نمایید.

یک راه حل مفید برای سئو و بهینه سازی پس از طراحی سایت جدید ، ایجاد لینک های خارجی و داخلی  در سایت است، همچنین استفاده از آژانس های بهینه سازی کمک زیادی به بالا رفتن میزان بازدید شما میکند .

شما باید در نظر داشته باشد که به عنوان یک سایت جدید چه راه کار هایی وجود دارد تا بازدید شما را بالا ببرد. لینک دهی بسیار موثر است، ما چند روش مفید برای لینک دهی به شما توضیح میدهیم

لینکهای که به شما پیوند میخورند مهم است .اعتبار سایت خود را بالا ببرید و از سایت های مرتبط به سایت خود لینک بگیرید. این کار باعث میشود که بازید شما دو برابر شود و تاثیر آن در رنکینگ شما قابل توجه است.

همانگونه که این لینک ها برای شما مفید و پرسود هستند در مقابل برخی از لینک ها نیز هستند که دارای اثر مخرب در وب سایت شما می باشند. از پیوند با لینک های خراب نیز باید خوداری کرد . لینک هایی که از آن ها استفاده نمیشود را از سایت حذف کنید.

نکاتی مفید برای طراحی سایت جدید

سعی کنید لینک هایی را به سایت خود پیوند دهید که به سایت شما مربوط باشد این بسیار مهم است که پیوند هایی که انجام میشود مطالبش مرتبط به سایت شما باشد ، این هم برای موتور جسجوی گوگل و هم برای کاربر دارای اهمیت است.

لینک های داخلی از دیگر نکات تاثیر گذار در سئو است. بیبن صفحات خود لینک دهید تا کاربر بتواند به راحتی در تمام صفحات شما بچرخد . این کار برای رتبه بندی و سئو سایت مفید است.

در سایت خود نقشه بگذارید. طراحی بازگشت به صفحه اصلی و نقشه باید به خوبی  انجام شود. نقشه باعث میشود که کاربر بین صفحاتی که جابجا شده است بداند که الان در کجای سایت شما قرار گرفته است ، با این کار موتور های جستجو لینک ها را اسکن می کنند و برای شما مفید است.

به جایگاه لینک های رقبای خود دقت کنید . این کار برای شما سودمند است ، به سایت یاهو بروید و لینک competitorsite را بازکنید و فعالیت رقبای خود را بررسی کنید.

 سایت باید یک استراتژی قوی داشته باشد، تایین هدف و نحوه خدمات دهی و نیاز مخاطبان بر مبنای استراتژی شما بررسی می شود و میزان بازدهی را بالا و یا پایین می برد پس باید یک استراتژی قوی و کامل با توجه به سایت (هدف از  طراحی سایت ، نوع مخاطبین شما ، خدمات شما و فضای رقابتی) خود، مشخص نمایید.

آنچه که باید در طراحی سایت بدانید

اگر شما مدیر سایت هستید ،باید به یاد داشته باشید که علاوه به مطلب و محتوایی که در سایت  قرار میدهید نکات دیگری هست که برای طراحی سایت قوی و استاندارد باید آن ها رعایت کرد.

انتخاب دامنه مناسب

شما باید یک دامین برای سایت خود ایجاد کنید، دامین آدرس اینترنتی شماست. اگر شما برای تبلیغ و کسب کار، سایت ایجاد میکنید باید دامینی که انتخاب میکنید به نام کسب کار شما نزدیک باشد، تا کاربر با دیدن دامین شما از خدمات کار شما آگاه شود. اگر برای این کار بودجه لازم را ندارید بهتر است کلمات کلیدی را انتخاب کنید که باز به کسب کار شما نزدیک باشد، در این صورت اگر کاربر عبارت مورد نظر شما را جستجو نماید، سایت شما نیز جزو نتایج باشد.

سرعت لود صفحه

سرعت لود صفحه بسیار مهم است، مطالعات و تحقیق ها نشان می دهد که سرعت بارگذاری صفحه شما عامل مهمی در رنکینگ وب سایت شما دارد، پس تا می توانید صفحه سایتتان را سبک طراحی کنید تا کاربرانی که سرعت اینترنت ضعیف دارند نیز بتوانند از سایت شما استفاده کند.

محتوای سایت

به محتوای سایت خود اهمیت دهید، اگر طراحی سایت شما زیبا و جذاب است اما مطالب مفید ندارد موجب می شود که کاربر از سایت شما خارج شود و درصد بازدید پایین آید. پس مطالب مفید قرار دهید تا درصد فرار از سایت شما کم شود. سعی کنید مطالب خود را به روز رسانی کنید و مطالبی جدیدی قرار دهید.

رنگ

یکی از اصول مهم و تاثیرگذار در طراحی سایت ، رنگ وب سایت است. رنگ وب سایت ، مشاهده و جذابیت سایت را بالا می برد، پس رنگ سایت بیشتر ازآنچه که شما فکر میکنید در طراحی سایت اهمیت دارد.

رنگ های مکملی وجود دارد که کاربر را به خود جذب می کنند و رنگ هایی نیز وجود دارند که کاربر با دیدن آنها بلافاصله سایت را ترک میکند.

حداقل کلیک

سعی کنید دسترسی به خدماتی که ارائه میدهید به گونه ای باشد که کابر با حداقل کلیک به آن برسد. در غیر این صورت کاربر، سایت شما ترک میکند.

آنچه که باید در طراحی سایت بدانید

امکان جستجو در سایت

در سایت خود قابلیت سرچ کردن قرار دهید تا کاربر به طور مستقیم به هدفی که میخواهد برسد.

کردن کلملات کلیدی(Bold) بولد

در مطالب خود کلمات کلیدی را بولد کنید تا کاربر بدون خواندن کل متن به موضوع متن پی ببرد.

سازگاری سایت با انواع مرورگرها

سایت خود را با انواع مرورگر ها تست کنید تا ببینید سایتتان آن ها را پشتیبانی می کند یا خیر.

سئو سایت

سئو سایت عامل مهمی برای بالا بردن رنکینگ وب سایت شماست. کم هزینه ترین راه برای بالا بردن رنکینگ، بهره بردن از کلیک ارگانیک است. کلیک های ارگانیک یعنی رسیدن به سایت شما توسط جستجو مستقیم کلمات کلیدی در گوگل. با رعایت این چند مورد شما یک طراحی سایت استاندارد خواهید داشت.

بهینه سازی سایت

برای بهینه سازی سایت به این نکات کوتاه توجه کنید وآنها را رفع کنید. 

1- گرافیک با حجم بالا ، این کار باعث میشود سایتتان سنگین شود و سرعت لُود صفحه پایین آید.

2- استفاده از انیمیشن های زیاد ، این کار باعث شلوغی صفحه و سرعت لُود صفحه را پایین می آورد.

3- استفاده از کد های جاوا بی مورد.

4- انتخاب رنگ نامناسب ، در طراحی سایت خود از رنگی استفاده نکنید که باعث شود مطالب غیرقابل مشاهده شوند و یا جوری باشند که چشم را اذیت کند.

5- اشکالات املایی خود را برطرف کنید .

6- صداهایی که به طورخودکار پخش میشوند را غیرفعال کنید.

7- متنهای خیلی بلند ، باعث میشود که کاربر خسته شود و سایت شما را ببندد.

8-  لینک هایی که صفحه آن در سایت وجود ندارد را از سایت بردارید.

9- لینک های شکسته را حذف کنید ( لینک هایی که کاربر را از هدف مورد نظر دور میکند).

10- فضاها را بین متن فشرده نکنید.

11- نداشتن نقشه سایت یکی از عواملی است که موجب افت رتبه سئو می شود. در طراحی سایت خود، نقشه سایت قرار دهید تا کاربر بداند کجای سایت است.

12- از بنر های تبلغاتی زیاد استفاده نکنید.

13- سرعت پایین سرور کاربر را خسته می کند.

14- منو صفحه اصلی را ایجاد کنید تا کاربر به صفحه اصلی دسترسی داشته باشد.

با رعایت این موارد می توانید سایت بهتری داشته باشید و رتبه خود را در سئو بالا ببرید.

مقدمه آموزش طراحی سایت

همه ی افرادی که می خواهند تجارت خود را گسترش دهند و همچنین می خواهند خود را در عرصه ی وب معرفی نمایند می توانند با طراحی وب به هدف خود دست یابند.

در این قسمت می خواهیم شما را با نحوه طراحی وب سایت و همچنین مواردی که باید آن ها را یاد بگیرید آشنا کنیم.
افرادی که می خواهند آموزش های مختلف طراحی سایت را فرا بگیرند باید با یکسری برنامه ها از جمله photoshop , xara 3d و سایر برنامه ها آشنا باشند.
توجه داشته باشید  سایتی که طراحی می کنید قابل اجرا در تمام مرورگرها باشد.به خاطر داشته باشید که برای نشان دادن صفحات وب در مرورگر باید از پسوند htm,mht,php,aspx باشد در غیر این صورت متن شما در notepad به همان صورت باقی می ماند و در مرورگر نمایش داده نمی شود.
 هرچه ما در کد html و تگ های آن آشنایی داشته باشیم می توانیم طراحی سایت بهتری را انجام دهیم.

مقدمه-آموزش-طراحی-سایت

آموزش سئو در کنار آموزش طراحی سایت

فرآیند بهینه سازی سایت را سئو می نامند.این فرآیند در راستای طراحی سایت بسیار مهم می باشد زیرا بهینه سازی سایت باعث می شود که موتورهای جستجوگران متن موجود در سایت شما را شناخته و لینک آن را در صفحات اول قرار دهد.نوشتن متن نو و خلاق و همچنین انتخاب کلمات کلیدی مناسب در هر صفحه از متن شما در بهینه سازی سایت بسیار حائز اهمیت می باشد.

در مقالات طراحی سایت بخشی را برای آموزش سئو اختصاص داده ایم و در آن تمام روش های مفید برای سئو آورده شده است.

در قسمت سئو مقالاتی را جهت اهمیت سئو و راه های افزایش سئو برای شما قرار داده ایم.

تاثیر داشتن بلاگ در طراحی سایت

ما قصد داریم اهمیت بلاگ در طراحی سایت را به شما بگوییم ، در دنیای تجارت امروز اگر می خواهید طراحی سایت تان رتبه بالا داشته باشد، باید برای سایت خود بلاگ طراحی کنید.

اهمیت راه اندازی بلاگ ، برای بالا بردن ترافیک وب سایت است تا کاربران زیادی را جذب وب سایت خود بکنیم . علاوه بر این ها بلاگ می تواند زمینه هایی مانند هنر ، کسب و کار ، بازی و.. را برای کاربران به تصویر بکشد و بازتاب آن جذب کاربران به سایت خود است.

یک راه دیگر برای بالا بردن ترافیک بیشتر استفاده از ترفند مقالات جلسه ای است برای مثال:شما یک دوره آموزشی فتوشاپ پیشرفته برگزار میکنید و هر روز بخشی از آن را به صورت مطلب قرار می دهید.

تاثیر بلاگ در طراحی سایت

بلاگ ها میتوانند بهترین وسیله برای تکرار کلمات باشند تا جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را بهبود ببخشند.

هدف خود را از ساخت بلاگ تعیین کنید که بتوانید حساب شده کاربران زیادی را جذب کنید ، با انتخاب کردن هدف کلی می توانید مطالب را در چهارچوب هدف مشخص انتخاب و کلمات کلیدی مرتبط را استخراج نمود. کلمات کلیدی مرتبط با زمینه فعالیتی که انجام می دهید را انتخاب کنید که به بهبود وضعیت شما در موتور های جستجو ختم شود.

چگونه هزینه طراحی سایت را کاهش دهیم

اگر قصد طراحی سایت دارید باید قبل از طراحی سایت هزینه ها و فرایند طراحی سایت را محاسبه کنید. حال به ترفند هایی برای برای کاهش هزینه طراحی سایت می پردازیم.

محاسبه هزینه سایت

قبل از شروع طراحی سایت هزینه ها را توسط توسعه دهندگان طراحی سایت محاسبه کنید. مشورت کردن با اعضای پروژه تصمیم نهایی و هدف طراحی سایت را مشخص کنید. شما با شناخت افراد میتوانید هزینه طراحی سایت را تا حدی پایین بیاورید.

برنامه ریزی برای وب سایت

شخصی را  برای ارتباط برقرار کردن با توسعه دهندگان طراحی سایت در نظر بگیرید و همچنین می توانید در مدت زمان طراحی سایت در جلسات ملاقات، برنامه ریزی داشته باشید.

چگونه هزینه طراحی سایت را کاهش دهیم

تعیین هدف و ایده

وب سایتی که قصد طراحی سایت آن را دارید، باید ایده پردازی کنید و با توجه به هدف طراحی سایت مرحله به مرحله پیش ببرید و هزینه ها را کاهش دهید.

مطالب و محتوای وب سایت

محتوای سایت و مطالب موجود در وب سایت بسیار مهم است . هرچقد مطلب شما مفید تر و به روز  باشد هزینه طراحی سایت شما کاهش می یابد.

سازماندهی سایت

در طراحی سایت واژه های کلیدی باید سازماندهی شده باشند. در طراحی سایت هر فعالیتی در زمینه درباره ما انجام می دهید دقت کنید ، آدرس ، شماره تماس خود را به صورت دستی وارد کنید  و محتویات آن سازماندهی شده باشد .

با سازماندهی درست هزینه های طراحی سایت شما به مرور کم می شود.

طراحی تخت در مقابل متریال دیزاین در طراحی سایت

دو طرح شناخته شده در طراحی سایت عبارتند از : طراحی تخت و طراحی متریال دیزاین . این دو طرح ، در طراحی سایت از دیدگاه های یکسان شکل گرفته اند.

طراحی تخت : این سبک در طراحی سایت به مرور زمان شکل گرفته است و پیشرفت های چشم گیری داشته است.

متریال دیزاین : متریال دیزان در طراحی سایت مجموعه ای از قوانین و دستورالعمل هایی است که برای یک سبک بی نظیر است.

شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی مبنا به شما تفاوت های این دوسبک در طراحی سایت ، و میزان کارایی آن ها را شرح می دهد.

سبک طراحی تخت در طراحی سایت

طراحی تخت در طراحی سایت با توجه به قابلیت هایی که دارد میان طراحان سایت محبوب است ، این سبک به مرور زمان پیشرفت زیادی داشته و به یک طرح گرافیکی نیز تبدیل شده است. این طرح در اصل بر کار آمد بودن سایت تاکید دارد.

در طراحی سایت استفاده از این سبک باعث می شود که تمام استایل هایی که موجب سه بُعدی بودن سایت می شوند را حذف میکند. در اصل سبک طراحی تخت بر مبنای اصول پایه ای در طراحی سایت می باشد.

مزایای طراحی تخت

1)   طراحی تخت را می توان به سادگی در طراحی سایت ریسپانسیو به کار گرفت.

2)   طراحی تخت به دلیل سادگی و حذف فاکتور های غیر ضروری باعث سبک شدن سایت شما می شوند

3)   حذف شدن المان های غیرضروری در سبک تخت باعث افزایش سرعت پروژه می شود.

4)   نبود عنصر اسکیومورفیک باعث سهولت خواندن شده و درک مطلب را برای کاربران ساده تر کرده است.

معایب طراحی تخت

1)   به دلیل سادگی این سبک ، محدودیت هایی در طراحی پیش روی شما قرار خواهد گرفت و باعث می شود که رنگ های آیکون ساده و یک نواخت شود.

2)   اعمال این سبک طراحی در تمام انواع طراحی سایت توصیه نمی شود زیرا اسیر تکرار و یک نواختی خواهید شد.

3)   استفاده از افکت ها و تصاویر سنگین در navigation وجود ندارد.

4)   استفاده از طراحی تخت باعث می شود تمام سبک های ظاهری که موجب جذب کاربر می شوند، حذف بشوند.

 

سبک طراحی متریال در طراحی سایت

در طراحی تخت گفتیم که استفاده از طرح باعث حذف عناصر گرافیکی می شود اما در سبک متریال بیشتر بر روی گرافیک و انیشمن تمرکز دارد. سبک متریال در طراحی سایت یک طرح استاندارد است که توسط گوگل معرفی شده است. به عبارت دیگر ، سبک متریال تکمیل شده سبک تخت در طراحی سایت است.

ویژگی های مهم سبک متریال در مقایسه با سبک تخت عبارتند از : انیمشن های سنگین ، سایه ها ، عمق صفحه و بکار گیری رنگ های مشخص.

مزایای سبک متریال در طراحی سایت

1)   نمایش سه بُعدی باعث ارتباط بهتر با کاربر می شود.

2)   برخلاف سبک تخت در طراحی متریال دستوالعمل های مشخصی وجود دارد.

3)   در سبک متریال باعث می شود که یکپارچگی در سایت حذف شود.

4)   اگر شما علاقه زیادی به ایجاد انیمیشن در سایت دارید، این سبک امکان ایجاد انیشمن را برای شما فراهم می کند.

معایب سبک متریال در طراحی سایت

1)   این سبک به دلیل اینکه ارتباط ناگسستنی با گوگل دارد کار شما را سخت می کند.

2)   ایجاد تغییرات در چهارچوب اولیه بسیار دشوار است.

3)   چون سبک متریال یک طراحی گرافیکی است باعث می شود که باتری موبایل ها سریع خالی شود.

4)   چون سبک متریال با گوگل ارتباط دارد و دستورالعمل ها توسط گوگل ارئه شده است ، خلاقیت های فردی را سرکوب می کند.

معرفی تکنیک فضای منفی در طراحی سایت

یکی از تکنیک های موثر در طراحی سایت که امروزه توجه به آن افزایش پیدا کرده است، Negative Space  به معنی فضای منفی می باشد. این تکنیک در طراحی سایت نوین بسیار مهم می باشد.

وجه تشابه بین فضای منفی و فضای سفید

مفهوم فضای منفی در طراحی سایت ، همچون فضای سفید کاغذ است که در چاپ مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت دیگر فضای سفید معمولا برای قسمت هایی که فاقد محتوا هستند در نظر گرفته می شود. از نظر یکدست بودن رنگ ، فضای منفی مشابه به فضای سفید است با این تفاوت که فضای منفی تنها به رنگ سفید محدود نیست و در واقع فضای خالی بین اجزا در طراحی سایت را فضای منفی می نامند.

فضای منفی در حالت کلی از دو بخش تشکیل شده که عبارتند از بخش ماکرو و بخش میکرو ، که هر کدام از این بخش ها در طراحی سایت نقش مهمی را ایفا می کنند. فاصله موجود بین اجزا کوچکتر در وب سایت ، با بخش میکرو تکمیل می شود و در بخش های اصلی از فضای منفی ماکرو استفاده می شود. برخی از بخش های کاربردی برای استفاده از بخش ماکرو عبارتند از اسلایدر، فوتر و آخرین مطالب. نقش کلی این دو بخش در طراحی سایت به شرح زیر می باشند:

  • بخش میکرو بر روی خوانایی و همچنین افزایش کارایی سایت موثر است.
  • ساختار اصلی صفحه وب سایت توسط بخش ماکرو فضای منفی تعیین می شود.

فضای منفی در طراحی سایت

کاربرد فضای منفی در طراحی سایت

در واقع فضای منفی در طراحی سایت به منظور ایجاد فضای مناسب و ایده آل بین اجزای صفحه مورد استفاده قرار می گیرد. همین امر موجب می شود تا توجه کاربر به بخش خاص مورد نظر جلب شود. این کار با ایجاد فاصله مناسب بین اجزای اصلی صفحه شکل می گیرد. قبل از  به کارگیری تکنیک فضای منفی، ابتدا باید هدف اصلی خود را تعیین نموده و بر اساس آن از این فضا به صورت صحیح استفاده نمایید.

سوء استفاده از فضای منفی

توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از فضای منفی در طراحی سایت ، نه تنها موثر نخواهد بود بلکه تاثیر منفی و بالعکس نیز ممکن است داشته باشد. بنابراین توصیه می شود در هنگام استفاده از این ترفند، لزوم تعادل و تناسب را رعایت نمایید. به عنوان برخی از سایت هایی که به صورت صحیح و متعادل از فضای منفی در طراحی سایت خود استفاده کرده اند ، می توان به سایت گوگل و اپل اشاره کرد.

کلام آخر

به عنوان آخرین سخن در مورد فضای منفی و کاربرد آن در طراحی سایت، بهتر است به برخی از سایت هایی اشاره کنیم که از این تکنیک به شکل نامناسب استفاده کرده اند. بهترین نمونه ، سایت های خبری داخلی هستند که دارای حجم اطلاعات بسیار بالایی هستند اما نتوانسته اند از تکنیک فضای منفی استفاده نمایند. این امر باعث شده تا فاصله مناسب بین اجزا به درستی ایجاد نشود و کاربر نتواند به راحتی به مطالب مورد نظر خود دسترسی داشته باشد. انجام این تکنیک در طراحی سایت کار دشواری نیست و تنها نیازمند صرف زمان می باشد.

5 روند مهم طراحی سایت که امسال  ظهور می کنند

برای طراحان وب ، قرار گرفتن در بالاترین نقطه پیشرفت تکنولوژی ، کاری نسبتا غیر ممکن است زیرا روزانه روند های جدیدی در طراحی سایت معرفی می شوند. اما نکته ای که همیشه باید در نظر داشت این است که وب سایت شما باید کاربر پسند و متناسب با تمام دستگاه ها باشد. در این مقاله از شرکت طراحی سایت مبنا قصد داریم 5 نمونه از روندهای طراحی سایت که در امسال بسیار حائز اهمیت خواهد بود را برای شما شرح دهیم.

1.       طراحی سایت رسپانسیو

در جامعه امروزی که استفاده از موبایل بسیار رایج شده است، طراحی سایت واکنش گرا الزامی و ضروری است. بسیاری از کاربران برای سرچ از گوشی تلفن همراه خود استفاده می کنند. این امر موجب می شود که در صورت عدم سازگاری طراحی سایت با گوشی های هوشمند، بسیاری از کاربران و مشتریان خود را از دست بدهید. به طور مختصر در تعریف طراحی سایت رسپانسیو می توان چنین گفت: " طراحی سایت واکنش گرا نوعی از طراحی سایت است که موجب می شود تا سایت در صفحه نمایش های مختلف به درستی نمایش داده شود."

5 روش جدید در طراحی سایت در سال 2017

2.       طراحی نیمه تخت (Semi-Flat Design)

این نوع طراحی موجب می شود تا عناصر روی یک سطح واحد به نظر برسند. استفاده از طراحی Semi-Flat ، فهم و درک سایت را برای کاربر تسهیل می بخشد. و نتیجه آن ارائه یک تجربه ناوبری بصری در سراسر وب می باشد. طراحی سایت به صورت تخت برای یکسال تا دوسال است که دارای مشکل عدم توانایی در جلب کاربر و ایجاد یک تجربه همه جانبه می باشد. و این به دلیل تخت و بدون سایه بودن کاراکتر ها و تصاویر بود. از این رو برای کاربر پیدا کردن دکمه ناوبر (navigate) برای جستجو در وب سایت کار سخت و دشواری بود. طراحی نیمه تخت بر این چالش غلبه کرده و از این رو استفاده از آن بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

3.       ترکیب طراحی مینیمالیسم و Micro-interaction

همه اینها در مورد تجربه موبایل امسال  و بعد از آن است. Micro-interaction ها ، در واقع تعامل فعال کاربران است که کنترل ، هدایت ، پاداش و یا تجربه سرگرمی را فراهم می کند. طراحی مینیمالیست به معنی صفحات نا منظم وب است. با ترکیب این دو روند در سال 2017 ، وب سایت ها می توانند برای کاربر تجربه عالی ایجاد کنند.

4.       اسکرول پارالاکس و تعامل

حرکت بخش های مختلف یک وب سایت با سرعت متفاوت (اسکرول پارالاکس) امر جدیدی نیست اما تنها کسانی که می دانند از این روند چگونه در طراحی سایت خود استفاده کنند، می توانند در جلب کاربر موفق شوند.

5.       استفاده قوی تر از تایپوگرافی

یکی از جدیدترین و پایدارترین روند ها، ترکیب فونت ها در یک صفحه است. امسال یک از روندهای موثر در طراحی سایت ، استفاده از تایپوگرافی های جذاب و کاربر پسند در سایت است.

بهترین روش یادگیری طراحی سایت

جهان به سرعت در حال تغییر است. درست زمانی که ما فقط از وب سایت ها استفاده میکردیم، تلفن همراه به بازار ارائه شد و در حال حاضر نیز اسکرین ها به عینک های ما منتقل شده اند. با تغییر تقریبا هر روزه ی روش های طراحی سایت ، چگونگی فراگیری آن نیز به یک دلهره تبدیل شده است.

البته زمانی که بحث یادگیری در میان می آید، راه های زیادی برای انتخاب وجود دارد و گاهی اوقات مشکل، دسترسی به راه های یادگیری ( و یا فقدان آنها) نیست بلکه تمایل فرد به یادگیری است.

اما بهترین روش یادگیری طراحی سایت چیست؟

در این مقاله به مطالعه در مورد روش های رایج چگونگی فراگیری هنر طراحی سایت می پردازیم. در این پژوهش نقاط مثبت و منفی هر یک از روش ها را بیان کرده و در نهایت یک نتیجه گیری کلی را ارئه می دهیم.

تمام حقوق مادی و معنوی این مقاله  متعلق به شرکت طراحی سایت مبنا به آدرس وب سایت www.sitedesign-co.com می باشد.

بهترین روش یادگیری طراحی سایت

1.دانشگاه ها

نقاط قوت

با توسعه اینترنت، فناوری اطلاعات و شغل های مرتبط به کامپیوتر متداول تر شدند. و با افزایش تقاضا برای نیروی انسانی، نیاز به دانشجو افزایش یافت. به همین دلیل است که اکثر دانشگاه ها دارای بودجه گسترش برنامه های مربوط به طراحی هستند.
دانشگاه ها دارای مزایایی برای طراحان وب هستند.اگر فردی خواستار ورود به دانشگاه باشد،مجبور به مطالعه مبانی اولیه طراحی سایت است. او اصول رنگ بندی، نوع و ترکیب و چند زبان برنامه نویسی را از استادان خواهد آموخت.

با استفاده از این و همچنین با کمک پروژه های با مهلت کم، دانش آموزان با کار در شرایط تحت فشار بدون افت کیفیت تطبیق میابند.

این در واقع تشبیهی از آن چیزی است که در واقعیت اتفاق می افتد، و هنگامی که زمانش فرا رسد و با مشتری برخورد کنند و حجم کار سنگین شود، با موفقیت روبرو خواهند شد. علاوه بر این، دانشگاهها با اساتیدی که می توانند مربی، منتقد و یا قدردان کار شما باشند، پر شده است. در واقع این یک مزیت است زیرا شما را مجاز به اشتباه بزرگتر با هزینه کمتر می کند و شما می توانید سبک و روش خودتان را بدون به خطر انداختن مشتریان بالقوه اجرا کنید.

نقاط ضعف

اگرچه وجود دانشجویان را در یک کلاس، نقطه فروش اصلی دانشگاه ارائه دهنده دوره طراحی سایت محسوب می شود اما در عین حال بزرگترین نقطه ضعف آن نیز است.
با انفجار دوره های آنلاین، و با تبدیل اینترنت به یک جزء اصلی از فرهنگ انسانی و زندگی، مدارس طراحی وب به آرامی در حال محو شدن هستند.

این روزها، اوراق و اسناد ارائه شده توسط دانشگاه در حال تبدیل شدن به یک مدرک قدیمی است (حداقل در مورد طراحی وب سایت ). امروزه، دیپلم تخم مرغ طلایی جهان نیست. کاغذ اثبات می کند که شما به اندازه کافی برای تبدیل شدن به یک متخصص در موضوعی مطالعه کرده اید اما دیگر پروانه استخدام فوری شما نمی باشد. با توجه به آژانس کاریابی Adecco، تقریبا 6 نفر از 10 فارغ التحصیل دانشگاه ایالات متحده بیکار هستند، به این معنی که آنها اشغال کننده تمام وقت جایگاه در حرفه ی خود نمی باشند.

این روزها، مخصوصا در زمینه طراحی وب، تصمیمات استخدامی معمولا مبنی بر مصاحبه و سوابق قبلی است و دیپلم به هیچ وجه یک فاکتور برای استخدام محسوب نمی شود.
گذشته از آن، دنیای طراحی وب چیزی نیست که شما بتوانید آن را در دیوارها محدود کنید زیرا آن به سرعت در حال تغییر است.

بهترین روش یادگیری طراحی سایت

دوره های آنلاین

نقاط قوت

من دوره طراحی سایت را چند ماه بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه شروع کردم. می ترسیدم که قادر به پرداخت شهریه بالای آن نباشم،بنابراین به فکر راه حل های جایگزین برای افزایش دانش خود بودم. و به کمک دوره های آنلاین، تقریبا بیشتر چیزی را که می خواستم را به دست آورده ام.

من اولین کسی نیستم که با استفاده از آموزش آنلاین به این روشنفکری رسیده ام. قبل از من هزاران ذهن کنجکاو به نتیجه مشابه رسیده اند. آموزش آنلاین فرصت های یادگیری را برای هر شخص در هر زمان قابل دسترس می کند.
این چیزی است که یادگیری از اینترنت را فوق العاده می کند.

حصول و در دسترس بودن مواد به صورت غیر قابل تصوری گسترش یافته است. در حال حاضر، هر کس می تواند HTML و CSS را به راحتی یاد بگیرد. و این یک فرصت است برای افرادی که خواستار یادگیری و موفقیت هستند.

همچنین، یادگیری از طریق اینترنت عملی تر است. در مقایسه با دانشگاه که برای وام، هزینه های زندگی، محل سکونت، و زمان و کتاب باید هزینه پرداخت کرد، آموزش آنلاین آسان تر و کم هزینه تر است. با این شرایط، آیا شما مایل به پرداخت چنین هزینه های بالایی هستید در صورتی که یک روش ارزانتر و به همان اندازه مفید برای شما وجود دارد؟

نقاط ضعف

به مانند تمام چیزهای دیگر در جهان، فراگیری آنلاین طراحی وب نیز دارای یکسری نقاط ضعف است.در بیشتر موارد یادگیری طراحی سایت از طریق اینترنت به یک سیستم یک طرفه تبدیل می شود. زیرا به دلیل فقدان یک عنصر انسانی به آنچه که انتظارش را دارید، دست نمی یابید.
اغلب، افرادی که به طراحی وب سایت رو می آورند آن را گیج کننده می یابند زیرا تعداد منابع در دسترس بسیار زیاد است. و تفاوت در سبک، روش و نظر وجود دارد که معمولا به دلیل وجود دیدگاه های مختلف توسط کارشناسان مختلف است و اغلب منجر به سردرگمی، و در بلند مدت تبدیل به ناامیدی می شود.

بر خلاف آن در دانشگاه ها، جستجو کردن برای کمک و نظر آسان است زیرا استادان می توانند به آسانی آن را در اختیار شما قرار دهند. شما می توانید یک مربی داشته باشید که می تواند تمام حقه ها را بدون سردرگمی به شما آموزش دهد، و اگر چیزهایی وجود دارد که شما خواستار انجام آن با توجه به دیدگاه خود هستید، به راحتی می توانید آن را انجام دهید زیرا شما در حال حاضر با اصول اولیه آشنا هستید.

علاوه بر این، به دلیل آزادی در شیوه ارائه دوره های طراحی وب آنلاین، پیدا کردن شیوه مناسب مشکل است. گاهی اوقات، یک نفرذهن خود را از اطلاعات سرشار می کند در نتیجه تحت فشار قرار می گیرد، و در آن زمان شیوه بیش از حد عشرت طلب است، در نتیجه منجر به تعویق می شود.
چیزی که آن را مشکل تر می کند این است که پیدا کردن یک روش خوب دشوار است.در دانشگاه ها، به ویژه اساتید، گاهی اوقات شیوه خود را به دانش آموزان تحمیل می کنند، که یک مزیت است زیرا آنچه که آنها آموزش می دهند نسبتا یک روش میانگین و جهانی تر است.

انتخاب: کدام روش بهتر است؟

مقایسه دو راه اصلی یادگیری طراحی وب سایت: من شخصا فکر می کنم که دوره های آنلاین نسبت به دانشگاه از نظر آموزش طراحی بهتر است.

با توجه به این واقعیت که طراحی سایت یک شاخه از علم و هنر که به سرعت در حال تحول است، محدود کردن خود به کلاس درس برای مدت زمان طولانی تاثیر معکوس خواهد داشت. هر روزه، سبک های جدید و جدیدتری توسعه یافته و به طور مستمر در حال ظهور هستند. به همین دلیل، برای یک طراح وب، به روز رسانی آنچه شما می دانید مهم است.
اگر دانشگاه های طراحی وب سایت فقط می توانستند به تغییر سریع سبک و نظرات در طراحی دست پیدا کنند، ممکن بود انتخاب سخت تر شود. با این حال، به دلیل روش سازمان یافته آموزش متعارف، تقریبا غیر ممکن است.

یکی دیگر از مزیت های مهم آموزش آنلاین که آن را مرسوم کرده است، این است که نسبتا ارزانتر است و سریع تر به پایان می رسد. مدارس اغلب شما را مقروض می کنند اما با ثبت نام در دوره های طراحی وب آنلاین شما چند صد دلار یا بیشتر پرداخت می کنید ولی می توانید هر زمان که می خواهید مطالعه کنید.

این برای برای افرادی که در حال برنامه ریزی برای تغییر شغل هستند اما هنوز برای پیدا کردن مقام والاتر آماده نیستند،مفید است. آنها به راحتی می توانند در هر زمان از روز مطالعه کنند، بر خلاف دانشگاه ها که فقط طبق برنامه یک استاد می توانند آموزش ببینند.
به این فکر کنید، اگر دانش سرمایه گذاری است و سود و یا منفعت شما همگی یکسان است، آیا شما صرف ساعت بیشتر، پول بیشتر و تلاش بیشتر را انتخاب می کنید؟ و یا مسیر آسان تر انتخاب شماست؟

مفاهیم کلی وب سایت

در حدود دهه ی 90 قرن بیستم میلادی باتوجه به گسترش میزان استفاده از ابزار دیجیتالی و فایل های دیجیتالی مفهومی به نام html به وجود آمد، که در مقاله html  چیست می توانید به طور کامل با این مفهوم آشنا شوید. در تعریف کلی این فایل ها، انواعی بودند که شامل هم متن هم تصویر و هم صوت و... می شدند.

امروزه این گونه فایل ها گسترش یافتند و مفهومی به نام سایت و وب سایت به وجود آمده است.

وب  سایت ها شامل انواع فایل ها بر روی شبکه جهانی اینترنت می باشند، که ابراز مناسبی برای ارتباط با سایر کاربران به روشی سریع و لحظه ایی و همچنین اشتراک  فایل ها و مطالب، با آنها می باشد.

 

در دنیای امروز که عصر ارتباطات نامیده میشود، وب سایت ها مهمترین رسانه بعد از تلوزیون می باشند که با پیشرفت سریع کمپانی های طراحی سایت ، حتی وب سایت ها در سالهای اخیر برای بسیاری از مردم جهان تبدیل به رسانه اول شده اند.

 

وب سایت ها را ما می توانیم تا به امروز به سه نسل دسته بندی کنیم؛ البته این نسل ها با توجه به سرعت پیشرفت علم در این زمینه می تواند در آینده خیلی بیشتر شود.

این سه نسل را با هم مطالعه می نماییم:

1-      نسل اول:

نسل اول وب سایت ها زمانی بود که فقط کاربران می توانستند اطلاعات وب سایت ها را مشاهده کنند و امکان تغییرات و ایجاد محتوا در آنها را نداشتند، اطلاعات فقط توسط مدیران وب سایت بر روی آن قرار می گرفت. اصطلاحا این وب سایت ها یک طرفه بودند. امروزه هنوز این نسل از وب سایت ها با توجه به اینکه موج سوم و نسل هوشمند وب سایت ها در جهان عرضه شده اند، در بین شرکت هایی با ساختار قدیمی رواج دارند.

 

2-      نسل دوم:

نسل دوم وب سایت ها از زمانی ایجاد شد که نیاز به این موضوع که در محتوای سایت باید کاربران نقش داشته باشند، و تغییراتی ایجاد و مطالبی را به ثبت برسانند؛ این نسل از وب سایت ها را وب سایت های مشارکتی نیز می گویند. زیرا در ویرایش و نگارش محتوا هم مدیران و هم کاربران دخالت دارند. در این نسل فناوری های خوبی برای صفحات وب سایتطراحی شد. از این نمونه فناوری آجاکس ( Ajax) که فناوری برای بهبود در بالا آمدن صفحه و آپلود آن بدون بارگذاری کل صفحه بود؛ این نسل نسل رایج اکثرا سایت هایی که ما با آنها سرکار داریم و از آنها استفاده کرده ایم می باشند.

 

3-      نسل سوم:

نسل سوم که در سالهای اخیر مهندسین فناوری اطلاعات برای طراحی سایت خود به سمت آن رفته اند، تولید وب سایت های هوشمند است که بتوانند مخاطب خود را بشناسند و با آنها ارتباط برقرار کند. وب سایت های تعریف شده در این نسل باید بتواند با توجه به صلیقه و علایق کاربر مطالب و محتوا را در اختیار آنها قرار بدهد و مطابق صلیقه کابر تغییر کند.

ولی استفاده از این وب سایت ها هنوز همه گیر نشده و تعدادی کمی از این وب سایت ها در جهان می توانیم مشاهده کنیم. در برنامه نویسی این وب سایت ها از تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده شده است و می توان گفت اختراع این تکنولوژی باعث به وجود آمدن این ایده در طراحی سایت شده است. 

 

مزایای وب سایت ها:

همانگونه که در ویژگی های وب سایت اشاره کردیم وب سایت ها قابلیت ها و مزایای زیاد برای ما ایجاد کرده اند، همچنین  بسیاری از محدودیت ها را برای کارهای رسانه ایی از بین برده اند.

از جمله این مزیت ها 6 مورد بارز می باشند:

1-      اطلاع رسانی:

با به وجود آمدن وب سایت ها، ابزار مفیدی برای اطلاع رسانی در سطح جهانی به وجود آمده اند. به طوری که خبگزاری های معروف جهان بعد از انتشار خبر خود در وب سایت های معروف خبری می تواند از انتشار آن در تمام جهان، البته به جز کشور کره شمالی که ارتباط اینترنتی مردم آن با جهان به علت سیاست های حکومتی قطع می باشد، اطمینان داشته باشند؛ آن هم در کسری از زمان که حتی فکر کردن به این موضوع در گذشته محال بود.

2-      بازاریابی:

در این امر فقط کافی ست ما وب سایت خود را به موتور های جست و جو از قبیل google.com معرفی کنیم. همین امر باعث می شود که با کاربران با جست و جو در مورد زمینه کاری ما که وب سایت ما به آن اشاره دارد، وب سایت ما را پیدا کنند و با تجارت ما و محصولات ما آشنا شوند. فقط باید در طراحی سایت به نکات css و سئو ی وب سایت مان  توجه نماییم. زیرا اینکار باعث می شود که موتور های جست و جو وب سایت ما را در مرتبه بالاتری در لیست جست و جوی خود قرار دهند.

3-      در دسترس بودن:

این مزیت باعث شده که ما در هر زمان از شبانه روز و هر جایی که به اینترنت دسترسی داریم، اطلاعات خود را بتوانیم در اختیار کاربران قرار دهیم. اصطلاحا به این مزیت 7 *24 می گویند.

4-      تبلیغات:

با وجود تعداد زیاد کاربران وب سایت ها بهترین مکان برای انجام تبلیغات می باشند. در صورتی که وب سایت ما دارای بازدید کننده زیادی باشد، مسلما به خاطر این مسئله شرکت های مختلف در این زمینه به شما برای تبلیغات نیز مراجعه خواهند کرد. خود شما هم می توانید به این روش خود را در جهان گسترده ی اینترنت معرفی و تبلیغ نمایید.

5-      درآمد زایی:

مهمترین مزیت وب سایت ها ایجاد درآمد می باشد که به انگیزه مهم امروز در جامعه جهانی که اشتغال و درآمد برای گذران امور زندگی ست، جان تازه ایی داده است. بسیاری از شرکت های در حال ورشکستگی حتی با راه اندازه وب سایت توانسته اند بقای خود را تضمین نمایند. زیرا تعدد فروش آنها به این طریق چندین برابر شده است. همچنین این تعداد مشتری در صورت رضایت از کیفیت محصولات برای شما ابزار تبلیغاتی خواهند شد و در طول زمان اندکی محصولات شما در کل یک شهر یا حتی کشور و یا حتی جهان معرفی خواهد شد.

6-      عدم محدودیت های زمانی و مکانی:

یک مزیت مهم دیگر وب سایت ها این می باشد که دیگر ارتباط ما با مشتریان و کاربران محدود به خیابان و محله اطراف شرکت ما نمی باشد. بعد جغرفیا و جبر جغرافیایی محدودت ارتباط با مشتری از بین رفته است، و مشتری با ارتباط با وب سایت ما، به طور مجازی سفری به شرکت ما خواهد داشت، سفری که اما مجازی خواهد بود. همچنین مشتریان می تواند در هر زمان از شبانه روز که حتی جز ساعت کاری شرکت ما نیست، فعالیت و درخواست خود را انجام دهند.

و با توجه به اینکه این ارتباط دو طرفه می باشد، شرکت طراحی سایت مبنا از طریق وب سایت نیز در هر زمان و هر مکان می تواند با مشتریان خود ارتباط داشته باشد و آنها نسبت به محصولات خود جذب نماید.

 

مراحل طراحی سایت:

به مراحل ایجاد و ساخت یک وب سایت از ابتدا تا انتها طراحی سایت می گویند.

یک طراح سایت برای طراحی سایت نیاز به آشنایی با تمام مراحل ایجاد وب سایت دارد.

طراح سایت باید با ابزار مختلف ساخت و ویراش وب سایت ها و زبان های برنامه نویسی شبکه و اینترنت آشنایی داشته باشد، مثل Asp.net و PHP.

همچنین باید با مباحث دامنه ، میزبان وب ،cms ، Html ، css ، Ajax و....

شرکت طراحی سایت گسترش و پردازش مبنا، این اطلاعات را در مقالات طراحی سایت خود به طور کامل آموزش داده است.

 

مراحل ایجاد وب سایت:

ایجاد کردن و ساختن هر شی و وسیله ایی مراحلی را شامل می شود.

مراحل ساختن یک وب سایت نیز ترتیبی دارد:

1-      ابتدا انتخاب یک نام مناسب برای وب سایت که در مبحث دامنه درباره آن توضیح مفصل داده ایم.

2-      ثبت نام سایت یا ثبت دامنه برای اینکه نام سایتمان منحصر به فرد باشد.

3-      طراحی صفحات وب توسط شرکت های طراحی سایت مثل شرکت طرح و پردازش مبنا.

4-      خریدن یک فضای بر بستر اینترنت، که در بحث میزبان وب یا host می توانید با آن آشنا شوید.

5-      آپلود سایت طراحی شده بر روی فضای خریداری شده یا میزبان وب، برای اینکه بر روی بستر اینترنت برای نمایش به عموم قابل استفاده باشد. 

 

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
مریم :
24 18
سیات بسیار خوبی است
فرشاد :
23 11
سایت خیلی خوب
مهزاد :
18 10
عالی
رزا :
10 6
عالي بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــود
مدیریت : سپاس
فاطمه.زرین دشت :
17 3
سلام.بهتره برای شروع از چه برنامه ای استفاده کنیم.؟ممنون میشم جواب بدید.
سمیه :
10 3
خیلی خوب بود
محمد رسول :
10 3
مطلب مفید و جالبی بود . موفق باشید
فریماه :
12 4
سلام من طراحی وب رو تموم کردم و پیشنهاد میدم شما هم ار الان شروع کنین چون آینده کاری داره و در شغلی هم برای هر کاری لازمه.
محمدرضا :
0 0
سلام خدمت دوستان عزیز.من الالن کلاس نهم هستم.می خواستم بدونم نظر شما دوستان در مورد این رشته چیه.من علاقه زیادی به کامپیوتر دارم.من بین فناوری اطلاعات و برنامه نویسی و طراحی سایت موندم کدومو بردارم.... من یه رشته ای می خوام که همه ی اینا توش باشه... ممنون میشم راهنماییم کنین... یا به ایمیلم بفرستید جوابهاتونو یا همین جا... مـــــمــــــنون
ابوبکر(حیدری) :
0 0
سلام به نوشته گرعزیز این تک نوشته های خیلی زیبا ودر طرا حی سایت خیلی مفید وعالی اند.
رضا :
0 0
سلام بنده میخواهم یک سایت طراحی کنم لطفایک طراح سایت معرفی نمائید لطفا
مدیریت :

سلام. وقت بخیر. همکاران ما جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

Yasin :
0 0
سلام خسته نباشد من امسال باید انتخاب رشته کنم و به کامپیوتر خیلی علاقه دارم فقط یه مشکل که دارم من نمی دونم که ای تی بزنم یا برنامه نویسی البته من نمره پایانیم شد 19.50