انواع بازاریابی آنلاین

10 / 10
از 3 کاربر

در این مقاله طراحی سایت مهم ترین انواع که هر بازاریاب آنلاین باید بدانید آورده شده است. در واقع این نکات ستون های اصلی برای بازاریابی اینترنتی است.با ما باشید و چهار ستون موفقیت در بازاریابی آنلاین را بشناسید !

چهار ستون موفقیت در بازاریابی آنلاین

ستون اول: ارتباطات

ایجاد روابط قوی با مخاطبان در بازاریابی اینترنتی امری حیاتی است. به جای اینکه به طور مداوم به دنبال مشتریان جدید باشید باید محیط ارزشمندی را ایجاد کنید که منافعی برای کاربران و خوانندگان سایت ایجاد کند و آنها را مشتاق به بازدید مجدد کند. با این کار مخاطب متوجه احترام و تمرکز شما بر خود می شود بنابراین تمایل بیشتری برای مراجعه به سایت شما دارد.

ستون دوم: قانون کپی رایت

در نوشتن مقالات و محتوا از سایت های اجتماعی دیگر باید قوانین کپی رایت را رعایت کنید

ستون سوم: بازاریابی محتوا

محتوای عالی ارائه دهید. این کار را به یک روش استراتژیک و متمرکز انجام دهید. هر چند وقت یکبار، یک پیشنهاد که به نفع خواننده است و با تبادل پول در ارتباط است ارائه دهید.

ستون چهارم: داشتن چیزهای ارزشمند برای فروش

هرفرد حق فروش چیزی را دارد. این می تواند یک محصول باشد و یا شامل یک خدمت، یک دانلود، یک ایده و یا یک انگیزه با ارزش باشد. هرچیزی را که قصد فروش آن را دارید باید دارای ارزش قیمت باشد. و توجه داشته باشید که خوانندگان زیادی به دنبال محصولی با ارزش هستند که عرضه آن محدود است.

تمام این نکات به همدیگر وابسته هستند. قدرت هر یک از این ستون ها با یکدیگر بیشتر می شود و کارکرد این ستون ها با هم قویتر است. در صورت نبود یکی از این عوامل، بازاریابی اینترنتی دچار ضعف خواهد شد.

آموزش بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای محلی

برای کسب و کارهای محلی ، مهم ترین ابزار بازاریابی آنلاین همانند ابزارهایی است که برای شرکت های بازارهای ملی یا بین المللی استفاده می شوند. با این حال، کسب و کارهای محلی باید برخی خصوصیات را در نظر بگیرند.در اینجا به آموزش بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای محلی می پردازیم.

آموزش بازاریابی اینترنتی برای کسب و کارهای محلی

بازاریابی موتورهای جستجو

با بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) شما می توانید به نتایج فوری دست یابید. اگر بازدید طبیعی شما کم در حال حاضر است، توصیه می کنیم با SEM شروع کنید و کار بر روی بهینه سازی موتور جستجو در موازی با آن انجام دهید. سهم بازار گوگل در سوئیس تقریبا 95٪ است. بنابراین شما می توانید منحصرا بر AdWords گوگل تمرکز کنید و نیازی به کاربرد دیگر موتورهای جستجو نیست.

هدف قرار دادن جغرافیایی: گوگل AdWords اجازه می دهد تا شما یک مقصد جغرافیایی مشخصی را هدف قرار دهید. از این امکان استفاده کنید!

توسعه تبلیغات: موقعیت AdWordهای گوگل را فعال کنید و تلفن تماس خود را اضافه کنید. بنابراین در نتایج جستجو، مشتریان بالقوه شما آدرس و شماره تلفن شما را به طور مستقیم در نتایج جستجو پیدا کرده و می توانند فقط با یک کلیک در گوشی های هوشمند خود با شما تماس بگیرند.

بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نیاز به تلاش های مداوم دارد و نتایج آن تنها پس از چند ماه قابل مشاهده است. عناصر زیر برای کسب و کارهای محلی مهم هستند:

عوامل رتبه بندی: به عنوان یک کسب و کار محلی، حتما در استراتژی سئو خود از عوامل رتبه بندی برای جستجوی محلی استفاده کنید.

Google My Business: دلایل بسیاری برای ایجاد یک حساب کاربری در Google My Business وجود دارد.

Google My Business یک فاکتور رتبه بندی برای جستجوهای محلی است.

با ورود به حساب خود مطمئن می شوید که شرکت شما به درستی و خوش نما در نمودار دانش گوگل و در نقشه های گوگل نمایش داده می شود.

با توجه به مطالعه جستجوی جهانی در سال 2015، جستجو گوگل نتایج نقشه بیشتری را ارائه می دهد.

با قرار دادن شماره تلفن خود در پروفایل Google My Business خود، شما قادر خواهید بود به طور مستقیم از نتایج جستجو گوگل در گوشی های هوشمند تماس دریافت کنید.

نقشه های اپل: Apple Maps جز پرکاربردترین برنامه ها در گوشی های هوشمند است.این سرویس دارای رتبه دهم در بین پرکاربردترین ابزارهای مورد استفاده است، نقشه گوگل در رتبه 6 قرار دارد.بنابراین برای کسب و کار شما مهم است که علاوه بر نقشه های گوگل در نقشه اپل نیز حضور داشته باشید. حضور خود را در نقشه های اپل بررسی کنید و از صحت اطلاعات خود در این نقشه ها مطمئن شوید.

با استفاده از ترکیب SEM و SEO ، شما می توانید شرکت خود را در موتورهای جستجو قابل مشاهده قرار دهید.

بایدها و نبایدهای بازاریابی فیسبوکی

بسیاری معتقدند که فیس بوک دیگر کاربرد ندارد و عمر مفید آن به سر آمده است. اما با این وجود این شبکه اجتماعی هنوز هم دارای بیشترین کاربر در سطح رسانه های اجتماعی است. تعداد بازدید کنندگان و کاربران آن به 1.5 میلیارد در ماه می رسد. بنابراین نباید از تاثیر آن بر روی تبلیغات و بازاریابی برای موفقیت هرچه بیشتر کسب و کار چشم پوشی کرد.

البته لازم به ذکر است که کسب موفقیت در فیسبوک دشوار است. و به راحتی نمی توان به آن دست پیدا کرد. برای رسیدن به موفقیت باید الگوریتم فیسبوک را رعایت کنیم. در این مقاله از طراحی سایت ،مجموعه ای از بایدها و نبایدهای بازاریابی فیسبوکی که باید به آنها توجه کرد را برای شما شرح می دهیم.

بایدها و نبایدهای بازاریابی فیسبوکی

بایدهای بازاریابی از طریق فیسبوک

• ایجاد یک صفحه کسب و کار در فیسبوک

راه اندازی صحیح یک صفحه فیس بوک مربوط به کسب و کار در وهله اول ضروری است. هنوز هم در فیسبوک صفحات شخصی دیده می شوند که برای تجارت و کسب و کار استفاده می شوند، این کار به مرور زمان باعث عقب ماندن از پیشرفت می شود و حتی ممکن است بعد از چند وقت فیس بوک پروفایل شما را حذف کند. استفاده از صفحات شخصی برای کسب و کار نه تنها مخالف قوانین فیس بوک است، بلکه ارتباط شما را به 5000 نفر محدود می کند.

• کسب و کار های دیگر را در پست های خود تگ کنید

شما باید این کار نه تنها در فیسبوک بلکه در تمام شبکه های اجتماعی دیگر نیز انجام دهید. برای جلب توجه دیگران به راحتی می توانید آنها را در پست های خود تگ کنید. برای تگ کردن کافی است علامت "@" را گذاشته و بلافاصله بعد از آن نام کاربری شخص یا شرکت مورد نظر خود را به درستی بنویسید. تگ کردن یک راه با ارزش و آسان برای جلب توجه دیگران است.

• بررسی و آنالیز بینش فیس بوک

این یک امر آشکار است و برای تمام انواع بازاریابی کاربرد دارد. اگر شما نمی دانید چه چیزی صحیح و یا پر اهمیت است و یا چه چیزی اشتباه است، پس چگونه می توانید متوجه موفقیت خود شوید؟سه نکته مهم برای آنالیز بینش فیس بوک وجود دارد:

الف) نوع پست ها - چه نوع پست هایی به موفقیت شما کمک می کنند. این کار را هر ماه و با پست های مختلف آزمایش کنید. برای مثال ویدئو در حال حاضر پربازده ترین نوع پست محسوب می شود.

ب) دسترسی به پست (مرتب سازی بر اساس دسترسی)

ج) زمان آنلاین بودن طرفداران - اگر بیشتر طرفداران شما در ساعت 9 آنلاین می شوند، پس چرا پست خود را در ساعت 12 ظهر ارسال می کنید؟ حدود دو ساعت طول می کشد تا پست های شما از فیلتر گذشته و تایید شوند بنابراین در این صورت شما باید پست های خود را 2 ساعت قبل از آنلاین شدن طرفداران خود ( یعنی ساعت 7) ارسال کنید.

• بهینه سازی تصاویر

الف) عکس پروفایل - آیا عکس پروفایل خود را هر 6-8 هفته یکبار تغییر می دهید؟ حداکثر هر سه ماه یکبار باید عکس پروفایل خود را عوض کنید. برای اطلاع از تاریخ عکس پروفایل خود فقط کافی است روی آن عکس کلیک کنید تا زمان تغییر آن مشخص شود.

ب) آیا آواتار یا تصویر پروفایل شما واضح است؟ لوگوی کسب و کار شما مشخص است؟ عکس پروفایل باید واضح و لوگو باید کاملا مشخص باشد.

ج) به روز رسانی وضعیت - آیا شما لینک و تصویر ارسال می کنید؟ گاهی اوقات، اگر شما از یک ابزار برنامه ریزی مانند Hootsuite،Tweetdeck یا MeetEdgar استفاده می کنید، متوجه خواهید شد که برخی از تصاویر عجیب غریب هستند. بهتر است تصاویری را ارسال کنید که از ویژگی های برنامه ریزی فیسبوک استفاده می کنند زیرا کار راحت تر می کند و میزان تاثیر پذیری آن بیشتر است.

نبایدهای بازاریابی از طریق فیسبوک

• نباید تعداد لایک ها را محاسبه کنید

صاحبان کسب و کارها نسبت به تعداد لایک ها در صفحات فیسبوک بسیار حساس هستند. اما دلیل آن چیست؟ آیا می دانید که تعداد لایک ها در صفحات به سادگی نمایانگر تعداد افرادی است که صفحه شما را پسندیده اند. تعدادی از تجارت ها نیز هستند که صفحه شما را پسندیده اند اما این تعداد در تعداد لایک هایی که برای عموم نشان داده می شود گنجانده نشده است. برای یک کسب و کار، تعداد تجارت ها مهم است و از طریق انها می تواند درآمد کسب کند. بنابراین تعداد لایک هایی که در صفحه فیسبوک نمایش داده می شوند نباید در نظر گرفته شوند.

صفحات بسیار موفقی در فیسبوک وجود دارند که تنها دارای تعداد کمی لایک هستند، ولی دلیل موفقیت آنها در ارتباط خوب آنها با جامعه است. اما اگر شماصرفا بر روی فروش متمرکز هستید، فیسبوک به درد شما نمی خورد. زیرا فیسبوک محیطی برای ایجاد ارتباط اجتماعی و ایجاد یک جامعه وفادار برای طرفداران آن است. اساس فیسبوک بر این است.

• تمامی تخم مرغ ها را در یک سبد قرار ندهید

این به این معنی است که در بازاریابی کسب و کار خود فقط به فیسبوک تکیه نکنید. در واقع شما هیچ کنترلی بر فیسبوک ندارید و قوانین و ویژگی ها دائما در حال تغییر و نابودی هستند. جایی که شما بر آن کنترل دارید وب سایت شما است. بنابراین وبلاگ نویسی منظم بسیار مفید خواهد بود.

• همه کارها را اتوماتیک انجام دهید

اتوماسیون جای خود را دارد. اگر شما به این قانون توجه داشته باشید که تنها 20٪ از مطالب باید خودکار انجام شوند (به عنوان مثال: فروش و پخش پست)، دیگر اشتباه نخواهید کرد. همه ما می دانیم که کلید رسانه های اجتماعی، کلمه "اجتماعی" است - پس چرا مردم برقراری ارتباط و صحبت کردن با جامعه خود را رد می کنند و به سادگی همه چیز را به صورت خودکار انجام می دهند!

9 اصل بازاریابی در شبکه های اجتماعی

اعمال نفوذ قدرت از طریق محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند کمک شایانی به بالا بردن مخاطبان و مشتریان شما کند. اما شروع این کار بدون هیچ تجربه و یا بینش قبلی می تواند چالش برانگیز باشد. درک اصول بازاریابی رسانه های اجتماعی برای شروع این کار امری حیاتی است. در این مقاله از طراحی سایت ، 9 اصل بازاریابی در شبکه های اجتماعی را برای شما شرح می دهیم.

9 اصل بازاریابی در شبکه های اجتماعی

1. قانون گوش کردن

موفقیت در رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا مستلزم گوش دادن بیشتر و صحبت کردن کمتر است. مطالب آنلاین مخاطبان هدف خود را بخوانید و به منظور اطلاع از اهداف آنها، وارد بحث و گفتگو شوید. تنها در این صورت می توانید مطالب مفید و ارزشمند برای آنها تهیه کنید.

2. قانون تمرکز

بهتر است که حوزه هدف خود را مشخص کنید. یک استراتژی متمرکز رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا برای ساخت یک برند قدرتمند نسبت به یک استرتژی غیر متمرکز شانس بهتری برای رسیدن موفقیت است.

3. اصل کیفیت

کیفیت از کمیت پیشی گرفته است. داشتن 1،000 ارتباط آنلاین فعال بهتر از به اشتراک گذاری مطالب و بحث با 10،000 مخاطب است که بعد از یکبار ارتباط با شما ناپدید می شوند.

4. قانون صبر

موفقیت در رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا یک شبه اتفاق نمی افتد. برای رسیدن به موفقیت در اکثر مواقع باید راهی طولانی طی کنید. بنابراین صبور باشید.

5. قانون ترکیب

اگر شما محتوای با کیفیت و شگفت انگیز منتشر کنید و سعی کنید که مخاطبان آنلاین خود را به پیروان با کیفیت تبدیل کنید، آنها مطالب شما را با مخاطبان خود در فیس بوک، توییتر، لینکدین و وبلاگ های خود به اشتراک خواهند گذاشت. این اشتراک گذاری ها و بحث بر روی مطالب شما، نقطه ورود جدیدی برای موتورهای جستجو چون گوگل برای یافتن کلمات کلیدی ایجاد می کند. این نقاط ورود می تواند صدها و هزاران نفر بیشتری را برای پیدا کردن شما راهنمایی کند.

6. اصل نفوذ

وقت خود را صرف پیدا کردن تاثیرگذاران آنلاین در بازار خود که دارای مخاطبان با کیفیت و به احتمال زیاد علاقه مند به محصولات، خدمات و کسب و کار شما هستند، کنید. با این افراد ارتباط برقرار کنید و با آنها کار کنید.

اگر شما در حوزه فعالیت آنها به عنوان یک منبع دارای اطلاعات مفید، جالب و معتبر شناخته شوید، آنها ممکن است محتوای شما را با مخاطبانشان به اشتراک بگذارند، که می تواند شما و کسب و کار شما را در مقابل مخاطبان زیادی قرار دهد.

7. قانون تشکر و قدردانی

ایجاد ارتباط یکی از مهم ترین بخش های موفقیت بازاریابی رسانه های اجتماعی است. بنابراین همیشه از مخاطبان خود قدردانی و تشکر کنید.

8. قانون دسترسی

به محض انتشار مطالب خود ناپدید نشوید. در دسترس مخاطبان خود باشید. این بدان معناست که شما باید به طور مداوم به انتشار محتوا بپردازید و در گفتگوها شرکت کنید.

9. قانون عمل متقابل

شما نمی توانید از دیگران انتظار داشته باشید مطالب شما را به اشتراک بگذارند و در مورد شما صحبت کنند در صورتی که شما این کار را برای آنها انجام نمی دهید. بنابراین باید زمانی را در رسانه های اجتماعی به تمرکز بر اشتراک گذاری و صحبت در مورد محتوای منتشر شده توسط دیگران بپردازید.

5 استراتژی برای بازاریابی اینترنتی با بودجه کم

در جهانی که توجهات به پول است، جلب توجه بازار هدف به طور فزاینده ای دشوارتر شده است. در این دوره شما نه تنها با شرکت های بزرگی که دارای بخش بازاریابی قوی هستند مواجه هستید بلکه شما باید با برای جلب نظر مشتریان با رسانه های اجتماعی نیز رقابت کنند. اما به این معنی نیست که شما برای بازاریابی نیاز به هزینه های زیاد و یا نمایش بیش از حد به منظور ایستادگی در بازار هدف دارید. در این مقاله از طراحی سایت برای شما کاربران عزیز 5 استراتژی برای بازاریابی اینترنتی با بودجه کم خلاق و ارزان برای بازاریابی کسب و کار شما در دنیای دیجیتال ارائه کرده ایم.

5 استراتژی برای بازاریابی اینترنتی با بودجه کم

1. جلب یک هنرمند محلی به عنوان حامی محصولات خود

تمام صاحبان کسب و کار تمایل دارند که محصولات و یا خدمات آنها توسط یک هنرمند مشهور جهانی تایید شود. اما به جای تلاش برای به دست آوردن یک سوپراستار برای حمایت از کسب و کار خود، سعی کنید به دنبال یک هنرمند مشهور محلی برای تایید محصولات خود باشید.

هنرمند مشهور محلی دقیقا چه کسی است؟ منظور از هنرمند مشهور محلی افرادی هستند که روزنامه های محلی در مورد آنها می نویسند. مانند یک معلم و یا استادی که کار مثبتی انجام داده است. از آنجا که این افراد در همسایگی شما قرار دارند، تقریبا به آسانی از طریق تلفن و یا ایمیل می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید. برای آنها به عنوان هدیه خدمات و محصولات خود را ارسال کنید.

2. یک گروه LinkedIn درست کنید

ایجاد یک گروه LinkedIn نه تنها رایگان است بلکه به شما این امکان را می دهد تا یک شبکه حرفه ای و پرکار ارائه دهید، علاوه براین منابع اطلاعاتی مفید باعث افزایش ترافیک سایت شما و افزایش فروش می شوند. این کار ممکن است زمان بر باشد اما هدف شما باید ارائه منابع مفید باشد و در مورد موضوعی بحث کنید که به سود جامعه و کسب و کار شما باشد.

3. اطلاعات خود را بر روی یک وبلاگ حرفه ای منتشر کنید

در حالیکه تبلیغ بر روی جلد اول یک مجله بزرگ دشوار است، شما می توانید استراتژی های بازاریابی اینترنتی خود را بر روی یک وبلاگ منتشر کنید. سه تا پنج وبلاگ که بازار هدف شما را تشکیل می دهند شناسایی کنید سپس با ایجاد کننده آن تماس بگیرید و چند ایده به او ارائه دهید و عنوان کنید که قصد ارائه چه ارزش هایی را به خوانندگان وبلاگ او دارید.

برای جلب نظر صاحب وبلاگ می توانید مقداری از محصولات و خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار او قرار دهید که به عنوان یک هدیه برای او جلوه می کند.

4. ایجاد ویدئو در یوتیوب

یوتیوب با بیش از 800 میلیون بازدید کننده منحصر به فرد در یک ماه، می تواند یک پلت فرم قدرتمند برای بازاریابی اینترنتی کسب و کار شما باشد. برای این کار، به سادگی می توانید ویدئو های محصول و افکار خود را به اشتراک بگذارید. ویدئو های بازاریابی باید فاکتورهای زیر را در بر داشته باشند:

• عنوان کلمه کلیدی مورد جستجو

• پیام واضح مقاله

• بخش تماس با ما

برای تهیه ویدئو شما هم می توانید با صرف اندکی هزینه و خرید دوربین، تجهیزات نورپردازی و نرم افزار ویرایش این کار را انجام دهید و هم می توانید با استفاده از گوشی های هوشمند خود ویدئو های مناسب آنلاین ضبط کنید.

5. نوشتن و ارسال کتاب های الکترونیکی درباره بزرگترین مشکلات و مسائل در صنعت شما

در دنیای اینترنت شما دیگر نیاز به به صرف هزینه برای شرکت های چاپ و نشر و توزیع یک کتاب ندارید. بسیاری از سایت ها به شما امکان آپلود رایگان کتاب های دیجیتال را می دهند و فقط در صدی از فروش هر کتاب را از شما دریافت می کنند. البته هدف از نوشتن و انتشار کتاب های آنلاین صرفا کسب درآمد نیست. بلکه با این کار شما خوانندگان را تشویق می کنید که از کسب و کار و سایت شما دیدن کنند.

بازاریابی درون گرا به زبان ساده

بازاریابی اینترنتی در سال های اخیر بسیار رونق پیدا کرده است. به ویژه با افزایش طراحی سایت و مهم شدن مفهوم سئو ، بازاریابی اینترنتی نیز توسعه یافته است. البته برای انجام این نوع بازاریابی روش های و شیوه های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها کاربردی هستند و برخی دیگر روش های اسپم گونه هستند. بازاریابی اینترنتی می تواند بر روی سئو سایت شما تاثیر مستقیم داشته باشد. در این مقاله از طراحی سایت قصد داریم در مورد بازاریایبی درون گرا مطالبی را شرح دهیم.

همان طور که مستحضر هستید امروزه محتوا در سئو حرف اول را می زند. در واقع صاحبان وب سایت ها اولین قدمی که برای توسعه وب سایت و بهبود سئو خود انجام می دهند، تولید محتوای بکر و منحصر به فرد است که دارای کیفیت بالایی است. تولید محتوا به این روش صحیح است اما باید توجه داشته باشید که در هنگام تولید محتوا بیش از آنکه به فکر معرفی برند خود باشید باید به کیفیت محتوا توجه کنید. در واقع کاربران و مخاطبان وب سایت ها معمولا در صدد این هستند که اطلاعات خود را در زمینه های مختلف گسترش دهند. و به دنبال مطالبی می گردند که با ذائقه آنها منطبق باشد. بنابراین به جای تولید محتوا مطابق میل خود ، باید به گونه ای به تولید محتوا بپردازید که کاربر پسند باشد و مخاطب را جذب کند.

تاریخچه بازاریابی درون گرا

بازاریابی درون گرا در واقع به نوعی از بازاریابی اینترنتی اطلاق می شود. این شیوه بازاریابی در سال 2005 میلادی توسط برایان هالیگان معرفی شد. وی این روش بازاریابی را برای کسب و کار های کوچک و پر درآمد مناسب می دانست. پس از هالیگان ، مفهوم جدیدی از بازاریابی درون گرا توسط ست گادین ارائه شد. وی این شیوه بازاریابی اینترنتی را با عنوان permission marketing به معنای بازاریابی با کسب اجازه از مخاطب معرفی کرد.

تعریف بازاریابی درون گرا

بازاریابی محتوا دارای سه تعریف عمده است. در این بخش از این پست به تعریف این نوع بازاریابی اینترنتی می پردازیم.

 • تعریف اول بازاریثابی درون گرا در واقع تعریفی بر پایه سئو می باشد. در این تهریف بازاریابی درون گرا را نوعی تولید محتوا تعریف کرده اند که با هدف ایجاد روابط طولانی مدت با مخاطبان و مشتریان صورت می گیرد. این تولید محتوا می تواند به روش های مختلف سئو ، ساخت وبلاگ ، استفاده از شبکه های اجتماعی و غیره صورت بگیرد.
 • تعریف دیگر این بازاریابی ، ایجاد برند به واسطه تمایل خود مشتریان است. در این تعریف چنین بیان شده است که نحوه کار شما ، بر جلب توجه مشتری تاثیر مستقیم دارد و از این طریق می توان با بازاریابی درون گرا ، برندسازی کرد.
 • و در نهایت بازاریابی درون گرا در واقع نوعی تولید محتوا است که به صورت کاربر پسند و مطابق نیازهای کاربر ایجاد شده است.

دلیل موفقیت بازاریابی درون گرا

موفقیت این نوع بازاریابی به دلیل ساختار آن است. در واقع این نوع بازاریابی اینترنتی با اجازه مخاطب و رضایت کامل وی انجام می شود. هدف آن نیز کاملا کاربر پسند است و به طور کلی برپایه نیازهای مشتری صورت می گیرد. از این رو محتوایی که با هدف بازاریابی درون گرا تولید می شود کاملا کاربر پسند می باشد. علاوه بر این ، دلیل دیگر موفقیت این نوع بازاریابی و همه گیر شدن آن ، به دلیل قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن آن می باشد.

چگونگی انجام بازاریابی درون گرا

برای انجام این روش بازاریابی اینترنتی و برای دریافت بهترین نتیجه از آن باید مراحلی را طی کرد. در ادامه به تشریح مراحل انجام بازاریابی درون گرا که به آن قیف بازاریابی درون گرا گفته می شود، می پردازیم. اگر در این زمینه مشتاق هستید ، ما را در این بخش از مقالات شرکت طراحی سایت مبنا ، یاری نمایید. به طور کلی بازاریابی درون گرا شامل چهار مرحله اصلی است که در ادامه آنها را بهخ طور مفصل توضیح خواهیم داد. با انجام این مراحل به صورت اصولی ، تاثیر شگرفی بر سئو سایت خود خواهید گذاشت.

مراحل انجام بازاریابی درون گرا

مرحله اول برای شروع این نوع بازاریابی ، جلب توجه مخاطبان و به عبارت دیگر جذب کاربر به وب سایت است. البته توجه داشته باشید جذب مخاطب باید به صورت هدفمند و کاملا اصولی انجام شود. برای جذب مخاطب سه مرحله را باید طی کنید که در ادامه شرح می دهیم.

 1. شناخت مخاطب هدف و به عبارت کلی تر شناخت نیاز های مخاطبین برای تولید محتوای مناسب و کاربر پسند
 2. تولید محتوای منحصر به فرد و باکیفیت به گونه ای که بتواند کاربر را به خود جذب کند
 3. و در نهایت رساندن محتوا به گوش مخاطب. که برای انجام این کار شما می توانید از رسانه های مختلف و یا موتورهای جستجو کمک بگیرید. در حقیقت هدف از تولید محتوای خوب ، بهبود سئو و بهینه سازی سایت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مرحله دوم از مراحل انجام بازاریابی درون گرا ، ایجاد علاقه در مخاطبان وب سایت است. در مرحله اول شما مخاطب را به سایت خود هدایت کردید. در این مرحله نوبت به ایجاد علاقه و اشتیاق در مخاطب برای ماندن در وب سایت شما است. برای این منظور شما می توانید از پیشنهاد های وسوسه انگیز استفاده کنید. پیشنهادی وسوسه انگیز که در ارتباط با کسب و کار شما باشد و بتواند در کاربر علاقه ایجاد کند.

پس از اینکه در کاربران خود علاقه ایجاد کردید ، باید قادر باشید تا این مخاطبان علاقه مند را به مشتری تبدیل کنید. در مرحله دوم شما توانستید یک لیست از مخاطبان علاقه مند به دست آورید که برای پیشرفت شما بسیار با ارزش هستند. حال در این گام باید قادر به تبدیل آنها به مشتری باشید. برای این منظور ابتدا باید محتوای ارزشمند تولید کنید و علاوه بر این باید با علاقه مندان به وب سایت خود تعامل داشته باشید. برقراری ارتباط با کاربران می تواند در جلب رضایت و اعتماد آنها بسیار تاثیر گذار است.

و در نهایت باید قادر باشید تا مشتریان خود را وفادار نمایید. تبدیل کردن خریدار به مشتری وفادار در حقیقت گام آخر در بازاریابی درون گرا است.  شما باید روند تولید محتوا با کیفیت را همچنان ادامه دهید تا کاربران پس از یکبار خرید از وب سایت شما ، باز هم به سایت برگردند و حتی برند شما را به دوستان خود نیز معرفی کنند.

امیدوار هستیم بتوانید از این شیوه بازاریابی اینترنتی برای رونق کسب و کار خود و بهبود سئو وب سایتتان نهایت استفاده را ببرید. مطالب جامع تر در مورد بازاریابی اینترنتی و سئو را می توانید در بخش مقالات طراحی سایت مطالعه نمایید. لطفا نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

پینترست و بازاریابی اینترنتی

در این مقاله از مجموعه مقالات طراحی سایت ارائه شده در شرکت طراحی سایت مبنا ، اطلاعاتی را در مورد پینترست و بازاریابی خواهیم گفت. حتما تا به حال با برخی از افراد برخورد کرده اید که برخی تصاویر و عکس های مورد علاقه خود را مانند یک عکس خانوادگی که در یک روز خوب گرفته شده، عکس هنرپیشه محبوب و یا ماشینی که آرزوی خریدنش را دارند به در یخچال میچسبانند! می توان گفت ایده ساخت این شبکه از همین درب یخچال و یا تابلوی اعلاناتی که با پونز اعلامیه های خود را که می تواند شامل تقاضا، فرصت شغلی و... باشد را بر روی آن ها نصب کرد گرفته شده است.

Pinterest  چیست؟

Pinterest یک شبکه ی اجتماعی تقریبا نوپایی که دارای سبک منحصر به فرد خود می باشد به همین دلیل کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. پینترست مانند اینستاگرام مبتنی بر عکس است با این تفاوت که در اینستاگرام قادر به بارگذاری ویدئو هستیم اما در پینترست نه! در پینترست این قابلیت وجود دارد که به هر تعداد نا محدود آلبوم عکس ایجاد کرد و به اشتراک گذاشت، در این شبکه هیچ نوع محدودیتی برای تعداد عکس ها،تعداد و عنوان آلبوم ها، فرمت تصاویر وجود ندارد.

استفاده از پینترست در بازاریابی اینترنتی

می توان از این شبکه مانند دیگر شبکه های اجتماعی برای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی برای کسب و کار خود و یا جذب و تشویق کاربران پینترست برای بازدید از سایت خود تشویق کنید. بعنوان مثال شما با استفاده از بوکمارکت میتوانید به صفحه اصلی سایت خود مراجعه کنید و تصویری از آن تهیه کنید، تصویر گرفته شده را انتخاب کنید و در آلبوم و دسته ای که دوست دارید قرار دهید و آن را به راحتی پین کنید به این ترتیب نظر کاربران به سمت سایت شما جلب می شود.

Administrator\files\UploadFile\pintrest.jpg

شما می توانید با قرار دادن تصاویر زیبا و گیرا از کالا ها و خدمات خود  رویای داشتن کالاو تجربه استفاده کردن از خدمات را در کاربران ایجاد کنید و مشتریان خود را جذب کنید

فراموش نکنید که فقط از تصاویری استفاده کنید که از نظر کیفیت و اندازه مناسب باشند استفاده از عکس های کوچک و بی کیفیت از جذابیت شما می کاهد. برای مثال شرکت Legodesign.com   که یک شرکت دکوراسیون داخلی است از این شبکه اجتماعی برای عرضه نمونه کارهایش به خوبی بهره برده است.

Network Marketing (بازاریابی شبکه ای)

بازاریابی شبکه ای یکی از روش های فروش است که درآمد خود را از از فروش مستقیم و هم از فروش کالا به وسیله ی  زیر شاخه ها به دست می آورد.

تفاوت بازاریابی شبکه ای با شرکت های هرمی

شرکت های هرمی چیست؟ شرکتی که به اعضای مجموعه اش با عضو کردن افراد جدید کمیسیون می دهد را شرکت هرمی گویند. شرکت های هرمی  محصولی را عرضه نمیکنند و پول مشتریانشان را جمع کرده و کاری مفیدی با آن سرمایه جمع شده انجام داده نمی شود و چون در ازای جذب افراد هزینه می کنند و بطور قطع هرم از هم میپاشد و در این فرو پاشی به غیر از آن کسانی که در راس هرم هستند  همگی مال خود را می بازند از این رو در اکثر کشور های دنیا از جمله ایران تجارتی غیر قانونی به حساب می آید

دو ویژگی شرکت های هرمی

1. انبار کردن کالا: این شرکت مشتریان را مجبور می کند که کالا های زیادی را با قیمت گرانتر خریداری نمایند حتی در صورتی که توانند کالایی به دست مشتری برسانند که این باعث سود فراوانی برای افراد راس هرم میشود در حالی که خدمت و محصولی ارائه نکردند و در انبار های خود را پر نگهداشته اند.

 2. عدم خرده فروشی: کیفیت پایین و هزینه بالا باعث می شود محصولات شرکت های هرمی فقط بین اعضا ونه در بین مردم عادی توزیع شود.

اشباع چیست؟

هنگامی که نقشه یک شرکت چه هرمی چه شبکه ای فرا گیر شود به طوری که در یک جامعه بازاریابان مستقل نتوانند مشتری بیابند اشباع رخ داده است که 90% فعالان انتهای مجموعه ضرر می کنند.

عوامل تاثیر گذار بر اشباع:

 • نقشه کسب درآمد
 • سرعت توسعه زیر شاخه ها
 • نرخ محصولات
 • نوع و کیفیت کالا
 • سرعت افزایش جمعیت

نکاتی که قبل از ورود به بازاریابی شبکه ای به آن باید دقت کنید:

 • تحقیق در رابطه با سابقه کاری شرکت
 • تحقیق در مورد محصولات عرضه کننده
 • جستجو در رابطه با نقشه و موفقیت کاری
 • بر قراری ارتباط با افرادی که در راس شبکه قرار دارند
 • مشاوره با یک وکیل که خارج از بازاریابی شبکه باشد
 • مدتی صبر کنید و قبل از بستن قرار داد فکر کنید

بازاریابی در گوگل پلاس

5دلیل اهمیت گوگل پلاس برای بازاریابی اینترنتی

1.نتیجه بهتر در موتورهای  جستجو

Google به طور مدام در حال توسعه و تولید نرم افزار های جدید است که باعث میشود کاربران بیشتری جذب گوگل پلاس برای استفاده از این نرم افزارهای جدید و کسب اطلاعات و اخبار از آن ها شوند.

2. گوگل Authorship

 Authorship این امکانی برای کاربران فراهم می کند افرادی که به آن ها مشاوره ویا اطلاعات را ارائه میدهند را ببینند و باعث بر قراری ارتباط چشمی در دنیای مجازی می شود که در جلب اعتماد کاربران و مشتریان بسیر تاثیر گذار است و این امکان فقط در گوگل پلاس وجود دارد.

3. ارائه اطلاعات

موتور گوگل پلاس به طور مداوم در حال بروز رسانی اطلاعات تازه است. برای آنکه این موتور اطلاعات شما را نیز نمایش دهد باید به طور منظم در رابطه با حوزه فعالیت خود پست آپلود کنید.

4.ورود به سیستم ها با اکانت google +

در سال 2013 گوگل اعلام کرد  توسعه دهندگان وب سایت و موبایل می توانند از امکان ورود و ثبت نام اکانت گوگل پلاس برای تشخیص افراد استفاده کنند. مانند ورود به جیمیل، zagat و یوتیوب و..... کاربران می توانند به راحتی با جیمیل خود وارد این برنامه شوند.

5. Ripples گوگل پلاس

گوگل پلاس این بر این باور است که "مطالب ما ارزش فضای مجازی ما را نشان می دهد". تا زمانی که شما ندانید چه تعدادی از افراد مطالب شما را مطالعه کرده اند به ارزش واقعی مطلب خود پی نخواهید برد. از این رو در سال 2011 گوگل پلاس ویژگی Ripples را ایجاد کرد. این ویژگی برای تجار یکی از عالی ترین مواردی است که می توانند برای توسعه کسب و کارشان از آن بهره ببرند زیرا آمار دقیقی از بازدیدکنندگان را ارائه می دهد.  

بازاریابی اس ام اسی (SMS) و یا پیامکی

دنیا فناوری روز به روز گسترده می شود که خود عامل اصلی ایجاد تغییرات در عرصه اطلاعات و ارتباطات است. برای مثال ابزار های و رسانه های تبلیغاتی فراورانی از جمله تلویزیون، رادیو، سایت و .... جهت بازاریابی وجود دارد. از جدید ترین روش های تبلیغاتی که مورد استقبال فراوانی هم قرار گرفته است بازاریابی از طریق sms است.

بازاریابی از طریق پیامک بر خلاف دیگر رسانه های اطلاعاتی که اغلب اجتماعی هستند  شخصی تر و خصوصی تر است. زیرا بسیاری از افراد تلفن همراه خود را در همه جا با خود حمل می کنند ودر ساعات مختلف از آن استفاده می کنند. این روز ها بازاریابی پیامکی  ارزانترین و هدفمندترین شیوه تبلیغات است.

در این شیوه شما اطمینان دارید که مخاطب به طور حتم پیامک شما را مشاهده کرده است. به زبان ساده تر این بازاریابی پیامکی شیوه ای دو سر سود است چرا که با کمترین هزینه، پیام تبلیغاتی خود را به گوش تعداد بسیار زیادی از مخاطبانتان میرسانید! همین ویژگی منحصر به فرد باعث متمایز شدن بازاریابی پیامکی از دیگر روش های تبلیغاتی شده است.


مزایا بازاریابی پیامکی

      • انتقال پیام های تبلیغاتی سریعتر انجام می شود.
      • می توان به تک تک مخاطبان پیام های خاص و متفاوت ارسال کرد
      • هزینه پیام رسانی و هزینه ی پاسخ برای مصرف کنندگان نسبت به روش های دیگر بسیار پایین تر است.
      • دسترسی و راسال پیام به مخاطبان در هر زمان و هر مکانی ممکن است.
      • با توجه به شخصی سازی پیام ها باعث افزایش اعتماد مخاطبان و افزایش نرخ تبدیل را به دنبال دارد.
      • بیشتر از روش های دیگر در ذهن مخاطبان باقی می ماند.
      • امکان انتشار توسط مخاطبان
      • با ارسال پیام به انبوهی از مخاطبان میتوانید آن ها را تشویق به بازدید از سایت تان کنید.

نکاتی که باید در بازاریابی اینترنتی رعایت شود

     • متن ارسالی باید ساده و گویا باشد
     • حتما در متن ارسالی دلیل قوی برای تماس و یا حضور در فروشگاه تان بیاورید.
     • مشتری را با نامش مورد خطاب قرار دهید.
     • مختصر و تاثیر گذار بنویسید
     • در متن ارسالی منفعتی که به مشتری میرسانید را نشان دهید.
     • برای همه مخاطبان پیامی با متن یکسان ارسال نکنید

نکات بازاریابی اینترنتی و بازاریابی ایمیل

ارسال ایمیل اگر اصولی صورت نگیرد عکس العمل ناخوشایندی به همراه خواهد داشت و ممکن است مشتری از شما و شرکت دوری کند در این مقاله از طراحی سایت می خواهیم به نکات بازاریابی اینترنتی و بازاریابی ایمیل بپردازیم و اینکه در بازاریابی اینترنتی ، تاثیر ایمیل به چه مقدار خواهد بود .

email-marketing

حال به نکاتی که در بازاریابی از طریق ایمیل مهم می باشد می پردازیم .

 عرضه ی اطلاعات مهم و هچنین پیشنهاد تخفیف ویژه و شرکت در قرعه کشی می تواند انگیزه را در مشتری ایجاد کند و تاثیر مثبتی در بازاریابی ایمیل داشته باشد .
 می توانید از لطیفه ها و کاریکاتورهای طنزآمیز استفاده کنید انجام این کار در میان ایمیل های جدی باعث می شود تا گیرنده سرگرم شود و آن را به افراد مختلف ارسال نماید بنابراین بین ایمیل های جدی خود از ایمیل هایی با محتوای سرگرم کننده استفاد کنید .
 ارسال مطالب مرتبط و تحقیقات و مطالعات علمی به صورت مرتب گیرنده را به اشتراک گذاری ایمیل تشویق می کند و باعث گسترش بازاریابی ایمیل می شود .
 به هیچ عنوان از ایمیل هایی با محتوای پیشنهاد ارسال ایمیل به دوستان و آشنایان نفرستید این از بزرگترین اشتباهات در زمینه ی بازاریابی ایمیل می باشد زیرا معمولا گیرنده هنگامی که با این ایمیل ها روبرو می شود نه تنها آن را به سایر افراد ایمیل نمی کند بلکه ایمیل شما را حذف خواهد کرد .
 در بازاریابی اینترنتی محتوای تعاملی مثل تست های کوچک و یا کوییزها می تواند مشتری را سرگرم کند و مشتری آن را به سایر افراد منتقل کند بنابراین انجام این کار در بازاریابی اینترنتی و بازاریابی ایمیل می تواند موثر باشد .
 استفاده از یک رسانه ی جالب که تازگی داشته باشد می تواند در گیرنده اشتیاق ایجاد کند و توسط گیرنده به اشتراک گذاشته شود .
 ایجاد یک ایمیل هوشمند با نام و آدرس سایت می تواند در بازاریابی ایمیل موثر باشد در این حالت اگر گیرنده ایمیل از سایت شما بازدید کند و از آن تجربه بد پیدا کند بازاریابی ایمیل شما با شکست مواجه خواهد شد .
با رعایت موارد بالا و استفاده از آن ها می توانید در زمینه بازاریابی اینترنتی و بازاریابی ایمیل پیشرفت بسزایی داشته باشید و در بین شرکت طراحی سایت شناخته شده باشید .

ارسال نظر و نظرات ثبت شده