تبلیغات کلیکی (PPC Advertising) چیست؟

6 / 10
از 4 کاربر

در این مقاله از طراحی سایت قصد داریم در مورد تبلیغات کلیکی صحبت نماییم. Pay Per Click به معنای پرداخت به ازای هر کلیک است که مخفف آن  PPC می باشد. در واقع آن دسته از تبلیغاتی که به ازای هر کیلیکی بر روی تبلیغ از بودجه تبلیغ کننده کم می شود را تبلیغات کلیکی می گویند.

تبلیغات کلیکی در موتور های جستجو

یکی از روش های رایج و البته موثر در تبلیغات، تبلیغات در موتور های جستجو می باشد. پرداخت هزینه تبلیغات در این روش مقداری متفاوت  از دیگر روش هاست. در این روش  میزان مبلغ پرداختی بر اساس تعداد کلیک ها بر روی تبلیغ براورد می شود. برای انجام اینگونه تبلیغات شما باید با یک سری از واژگان آشنا شوید.

PPC مخفف عبارت " Pay Per Click " یک نوع پشتیبانی از تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی است که بر روی طیف گسترده ای از وب سایت ها، از جمله موتورهای جستجو، که در آن تبلیغ کننده گان فقط در صورت کلیک کاربر بر روی آگهی، هزینه پرداخت می کند. از این رو به آن، 'پرداخت به ازای هر کلیک' می گویند.

در تعریفی مختصر PPC یک راه حل مقرون به صرفه برای جلب توجه مخاطبان هدف به سایت شما است در حالی که سایر استراتژی های بازاریابی اینترنتی برای دریافت رتبه طبیعی به تدریج به سایت شما کمک می کند.

به عبارتی، تبلیغات PPC مانند یک مزایده و حراج بی صدا کار می کنند. تبلیغ کنندگان پیشنهادات را بر روی کلمات کلیدی یا عباراتی که فکر می کنند مخاطبان در قسمت جستجو برای پیدا کردن یک محصول خاص آنها را تایپ می کنند، قرار می دهند. هنگامی که کاربر در یک متن جستجو کلمات کلیدی تبلیغ و یا کلمات مرتبط با آن را تایپ می کند و یا از سایتی بازدید می کند که محتوای آن با کلمات کلیدی تبلیغ در ارتباط است ممکن است تبلیغات PPC ظاهر شوند. در موتورهای جستجو، یک تبلیغ PPC به طور کلی بالا و یا در سمت راست نتایج جستجو قرار دارد که به راحتی قابل مشاهده است. در انواع دیگر وب سایت ها، تبلیغات PPC ممکن است در محلی که طراح سایت تعیین کرده است که بیشتر به نفع سایت و تبلیغ کننده خواهد بود قرار بگیرد.

برای فرق قائل شدن بین تبلیغات PPC با نتایج جستجوی طبیعی نمایش داده شده در صفحه، موتورهای جستجو اغلب تبلیغات PPC را تحت عنوان "تبلیغات حمایتی" یا "لینک حمایت شده" قرار می دهند. به طور کلی، تبلیغات PPC برای کاربران وب و تبلیغ کنندگان به طور یکسان مفید می باشد.

1. کلید واژه (Keyword)

کلماتی را که کاربران برای پیدا کردن نتایج مطلوب در موتورهای جستجوگر سرچ  می کنند را کلید واژه گویند. در تبلیغات کلیکی قیمت کلماتی که بیشتر جستجو میشوند با سایر کلمات یکسان نیست و رنج قیمتی این کلمات که رقابت در آن ها زیاد است مسلما گرانتر هستند. قیمت گذاری بر روی keyword Bidding باید درست تعیین شود چرا که اگر قرار باشد بهای زیادی بابت کلید واژه ها انتخاب شده متقبل شویم به طور قطع بودجه تبلیغات سریعتر به اتمام می رسد.

2.نمایش (Impression)

تعداد شمارش نمایش کلید واژه که به ازای جستجو کلید واژه ها محاسبه و دیده می شوند .

3.کلیک (Click)

به اقدامی که کاربر برای مشاهده سایت مقصد پس از دیدن تبلیغ اتجام میدهد را کلیک می گویند. اصطلاح CPC) Cost Per Click) را برای تبلیغاتی که مبلغ پرداختی به ازای هر کلیک محاسبه می شود بکار می برند.

4.نرخ کلیک به ازای تعداد نمایش (CTR)

Click Through Rate  نرخ هر کلیک را بر اساس تعداد نمایش تبلیغ محاسبه نشان می دهد. فرمول محاسبه آن به صورت زیر است:

تعداد کلیک ÷ تعداد نمایش تبلیغ = CTR  

5.صفحه فرود (Landing Page)

صفحه ای که حاوی درخواست ویا تقاضا فعلی برای انجام گرفتن است به نمایش می گذارد را صفحه فرود می گویند. در واقع صفحه فرود اولین صفحه ایست که کاربر پس از کلیک مشاهده خواهد کرد. در اینگونه از تبلیغات به متنی که در صفحه فرود قرار می گیرد باید توجه زیادی شود. به عنوان مثال متن تبلیغی در خصوص محصول خاصی است ولی درصفحه فرود کوچکترین اشاره ای به آن محصول نشده است.  

در تبلیغات کلیکی لزومی وجود ندارد که صفحه اصلی را به عنوان صفحه فرود تعیین کنیم.

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی و ارتباطات

طراحی سایت این قدرت را دارد که موجب پیدایش یک کسب و کار و یا نابودی آن شود.

سوالی که مایلم در ابتدای این مقاله از شما بپرسم این است که با شنیدن نام طراحی سایت چه چیزی در ذهن شما تداعی میشود؟ یک وب سایت با ظاهری گرافیکی و زیبا را تجسم میکنید؟ اگر پاسخ شما به این سوال بله می باشد باید به این نکته توجه داشته باشید که در دنیای امروز که دنیای تنوع و امکانات است یک سایت که تنها ظاهر زیبایی دارد کار آمد نخواهد بود، بلکه لازم است در کنار یک طراحی اصولی و زیبا، از ابزار قدرتمند برای پیشرفت کسب و کار خود نیز استفاده نمایید تا بتوانید در میان رقبایتان جایی برای خود پیدا کنید.

باید به این نکته توجه کنید که باید از رقیبان خود سر تر باشید و تنها به فکر ظاهر گرافیکی سایت خود نباشید بلکه بیشتر تمرکز خود را بر روی مطالعه درباره بازار رقابتی و تجارت الکترونیک منعطف نمایید تا بتوانید سهم بیشتری از مشتریان را به سایت خود جذب نمایید.

تجارت موفق و تاثیر طراحی سایت بر روی آن

پیدایش و درخشش و یا حتی نابودی نام تجاری شما در گرو طراحی سایت اصولی و حرفه ای شما می باشد برای موفق شدن در این بازار گسترده شما باید همگام با طراحی وب سایت خود به استراتژی تجارت خود نیز دقت داشته باشید تا بتوانید سهم بیشتری از مشتریان را به خود اختصاص دهید. استراتژی تجاری موفق مولفه هایی دارد که به طور مختصر در زیر به آنها اشاره میکنیم. با شرکت طراحی سایت مبنا در ادامه همراه باشید.

نام تجاری موفق

برای برند سازی یک نام تجاری موفق باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

لوگو

باید بدانید که لوگو اولین معرف فعالیت تجاری شماست پس باید به آن بها دهید زیرا این لوگوی شماست که در اولین نگاه اطلاعات کلی راجع به فعالیت سایت شما به مشتری خواهد داد همچنین باید به محل درست قرار گرفتن لوگو در وب سایت نیز توجه داشته باشید.

سئو (SEO ) – بهینه سازی موتورهای جست و جو

همانطور که در مقالات گذشته از سری مقالات آموزشی شرکت طراحی سایت مبنا به آنها اشاره شده است سئو یکی از ارکان اصلی موفقیت وب سایت در موتور های جست و جو می باشد، باید به این نکته توجه داشته باشید که همانطور که وب سایت ها در حال پیشرفت هستند موتورهای جستوجوگر نیز روز به روز در حال ارتقای الگوریتم ها و رفتار های خود هستند.

طراحی سایت ریسپانسیو

طبق آخرین آمار های به دست آمده استفاده از گجت های هوشمند به خصوص موبایل و تبلت در دو سال اخیر چندین برابر رشد داشته است و همین امر سبب شده است تا موتورهای جست و جو توجه ویژه ای به گوشی های موبایل و تبلت ها و وب سایت هایی که با این دو دستگاه سازگاری بیشتری دارند، داشته باشند. مطمئنا صرف نظر کردن از رسپانسیو کردن طراحی سایت به ضرر وب سایت شما خواهد بود.

سرعت لود شدن صفحات

یکی از مسائلی که کاربران وب را خیلی دچار مشکل میکند کندی وب سایت می باشد. این نکته را به یاد داشته باشید که هیچ کاربری زمان بیهوده ای ندارد تا منتظر لود شدن وب سایت شما شود پس مطمئنا آنرا می بندد و ممکن است هیچ گاه دیگر به آن باز نگردد. کندی سرعت بارگذاری وب علاوه بر کاربران بر روی سئو سایت شما نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

استفاده از بخش های فراخوانی و دعوت کننده

برای جذب بیشتر کاربران بهتر است از کلماتی مثل " رایگان" ، "فقط تا پایان امروز/ماه" و چنین کلمات شوق آوری استفاده نمایید زیرا این کلمات بر روی کاربران تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

کاربرد رنگ بندی مناسب

چنانچه مایلید تاثیر بیشتری بر روی کاربران خود بگذارید بر روی روانشناسی رنگ ها سرمایه گذاری نمایید. رنگ ها قادرند علاوه بر زیبا کردن وب سایت احساس های مختلف و متنوعی را به انسان منتقل نمایند.

استفاده از تبلیغات (PPC- Pay Per Click )

تبلیغات یکی از ارکان مهم تجارت الکترونیک است. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک یکی از راه های تبلیغاتی برای هدایت بازدید کننده به یک صفحه خاص می باشد. برای اینکه از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک خود نهایت استفاده را ببرید و بتوانید مشتری وفادار داشته باشید باید صفحات فرودی که کاربران قرار است از آنها دیدن کنند را با زیبایی هر چه تمام تر طراحی نمایید. برای موفقیت در مسیر تبلیغات به نکات زیر توجه نمایید:

  • طراحی صفحه فرود شما باید منظم، ساده و شیک باشد
  • در لندینگ پیج خود از محتوای کاربردی و با کیفیت بالا استفاده نمایید
  • از شاخص های معتبر و قابل اعتماد رتبه بندی در این صفحه استفاده کنید
  • کاربرد یک فراخوانی قدرتمند در این صفحه توصیه می شود
  • با استفاده از تصاویر و ویدئوهای با مصما لندینگ پیج خود را جذاب تر طراحی نمایید

تاثیر طراحی سایت در بازاریابی و ارتباطات

نقش طراحی سایت در برقراری ارتباطات

طراحان سایت باید توجه داشته باشند که که وب سایتی که طراحی می کنند باید بیشترین ارتباط را با کاربران ایجاد نماید تا بتوان آنرا یک وب سایت مفید قلمداد کرد.

راه های ارتباطی کاربران با وب سایت به شرح زیر می باشد:

عناوین

یکی از عمده ترین راه هایی که میتوان از آن برای جذب کاربر استفاده کرد عناوین مناسب است. یک عنوان مناسب برای متن علاوه بر جذب کاربر برای موتور های جست و جو نیز حائز اهمیت است و بر سئو تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

متن ها

متنی که شما در وب سایت خود قرار میدهید میتواند ذهنیت کاربر را در مورد تجارت شما شکل دهد پس به آن دقت کنید.

رسانه ها

ویدیو نسبت به عکس در سایت شما تاثیر بیشتری بر روی کاربر میگذارد. در صورتی که شما از ویدیو استفاده نمایید میتوانید در مدت کوتاهی مقدار زیادی مطلب را به کاربران خود منتقل نمایید.

آیکون ها

استفاده از آیکون های مناسب میتواند تاثیر زیادی بر روی مخاطبین سایت شما بگذارد و جایگذین مقدار زیادی متن شود.

صفحات کلیدی

 طراحی برخی صفحات از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند یکی از این صفحات صفحه 404 میباشد که حتما باید با سایر صفحات شما همخوانی داشته باشد.

نتیجه گیری

چنانچه میخواهید بر رقیبا خود پیروز شوید باید بر روی طراحی وب سایت تاثیر گذار خود وقت و سرمایه بیشتری صرف نمایید.

 

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
محمد :
0 0
با سلام می خواستم ببینم ایا شما سایت کلیکی یا همان ppc هم طراحی م یکنید من یک سایت مثل ای نتورد و یا ایران تبلیغ مد نظر دارم اگر طراحی م یکنید قیمت را به ایمیل من ارسال کنید ممنون
مدیریت :

سلام. وقت بخیر. همکاران ما جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

سعید :
0 0
سلام ممنون از سایت شما یک سوال داشتم به نظر شما تبلیغات کلیکی آسیبی به وب سایت وارد نمیکنه ؟ از لحاظ سئو مشکلی نداره این تبلیغات ؟ 
مدیریت :

سلام. وقت بخیر. همکاران ما جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

Rahim :
0 0
درامد بالا