راه های افزایش فروش

10 / 10
از 9 کاربر

درآمد اصلی ترین منشا تامین خانواده است؛ خانواده ای که خود اصلی ترین جامعه موجود در جهان می باشد.

تمام انسان های جهان، هر روز به دنبال کسب درآمد می باشند. اما مهمترین مسئله در این بین، افزایش فروش و راه های افزایش فروش است.

مردم در تمام جوامع دنیا به دنبال کسب درآمد و افزایش فروش برای تامین معاش خود و بهبود وضع زندگی و رسیدن به رو یا های زندگیشان می باشند.

مهمترین مسئله ای که این روزها برای بدست آوردن هر چیزی و شی و حتی رویا مهم می باشد، داشتن افکار مثبت نسبت به، بدست آوردن آن می باشد. متخصصان و روانشناسان بر این باورند که آدم با افکار مثبت نسبت به هر چیزی، و البته تلاش در راه رسیدن به آن، خیلی زود می توانند به رویای خود و هدف خود دست پیدا کنند.

افزایش درآمد

پس برای افزایش درآمد اولین مسئله ایی که باید در نظر داشته باشیم، افکار مثبت نسبت به آن می باشد. یعنی به خود تلقین کنیم و این فکر را در ذهن داشته باشیم که حتما ما " می توانیم ".

سپس باید برای داشتن درآمد و افزایش فروش ، به دنبال راه و روشی باشیم، که ما را به موفقیت برساند.

هدف ما در نگارش این مطالب موفقیت شما دوستان می باشد. ما بر این باوریم برای داشتن جامعه ی آرمانی و جامع خوب و زیبا، باید افراد موفق زیادی داشته باشیم. و این موفقیت در گرو تلاش گروهی و همکاری و همفکری گروهی بدست می آید. هدف ما از نگارش مقالات، در اختیار گذاشتن تجربیات خود با شما و اشتراک آنها با شما می باشد. لطفا شما نیز تجربیاتتان را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

بعد از جست و جوی راه و روش های مورد نظر برای هدف خود، که در اینجا مد نظر ما هدف افزایش فروش است، باید برای آن تلاش نماییم. تلاش در هر زمینه ای کاری باعث پیشرفت ما خواهد بود.

 •  لطفا تنبلی را کنار بگذارید.
 •  برای بدست آوردن هدف خود اولین قدم را بر دارید.
 • شروع هر کاری سخترین مرحله ای آن است.
 • اما به شما می گویم بعد از شروع همه چیز راحتر جلو خواهد رفت.
 • شروع در خود نبوغ به همراه دارد، یعنی بعد از شروع می توانید راه های بهتری را برای ادامه کار پیدا نمایید.

 

افزایش درآمد

در آخر دو نکته مهم را برای افزایش فروش و رسیدن به هدف به شما تذکر می دهم؛ البته شما می توانید مقاله راه های افزایش فروش را که به طور کامل تری به توضیح این مسئله پرداخته ایم، مطالعه نمایید.

 1. اگر قصد افزایش فروش و درآمد زایی برای خود و کسب و کار خود را دارید، حتما حتما حتما با توجه به گسترده شدن استفاده از اینترنت، اقدام به راه اندازی و طراحی سایت نمایید. البته سایتی که تمام اصول حرفه ای طراحی سایت و بهینه سازی سایت در آن رعایت شده باشد. و بتوان از آن به عنوان یک بنگاه در تجارت الکترونیک استفاده نمود، زیرا در غیر این صورت در جذب مخاطب و جست و جو توسط موتور های جست و جوگر به مشکل برخورد خواهید نمود. این مسئله رکن مهمی در پیدا کردن تجارت شما در اینترنت می باشد. شما در هر زمینه در گوگل اگر جست و جو کنید، مسلما فقط صفحات اول آن را بررسی می نمایید، اما چگونه به این مهم دست پیدا کنیم، راز رسیدن به این مسئله یک مورد می باشد: " بهینه سازی سایت "، لطفا این بخش و آمار آن را مطالعه نمایید. رسیدن به این نتایج اتفاقی و بدون داشتن علم و تجربه کافی، ممکن نمی باشد.
 2. دومین نکته ایی که باید آن را حتما به شما تذکر بدهم، برای افزایش فروش، بیشتر و پیش تر از فروش زیاد، رضایت مشتری و داشتن مشتریانی ست که از شما رضایت داشته باشند. این مسئله قطعا باعث تبلیغ بیشتر شما خواهد شد. مشتریانی که در بحث تجارت این روزها با نام مشتریان وفادار آنها را می شناسیم، که برای شما تبدیل به ابزاری تبلیغاتی خواهند شد، تبلیغاتی مفید که نام بنگاه تجاری شما را بر سر زبان می اندازد، و حتی ممکن است باعث رسیدن به هدفی مثل برند شدن و برند سازی در زمینه کاری خود شوید. مثلا در زمینه وسایل ورزشی نام شرکت نایک به عنوان یک برند شناخته شده و ماندگار به خاطر رضایت مشتریان از این شرکت، در ذهن های اکثریت مردم جهان، مانده است.

اینها نکات کم و البته کافی ای بود که در اختیار شما قرار دادیم، برای اینکه از همین امروز شروع نماییم.

سرمایه گذاری بر روی هدف را لطفا شروع نمایید، و برای آن تلاش نمایید و کار را آغاز کنید. مطمئن باشید موفق خواهید بود.

حرف آخر را برای رسیدن به:

 1. هدف
 2. جسارت شروع
 3. سرمایه گذاری مثبت
 4. افکار مثبت

را با مثال و داستانی واقعی از یک مادر فداکار برایتان تمام می کنم:

در تاکسی نسشته بودم، یک خانوم که عنوان کرد معلم است بعد از شروع بحث کمبود درآمد راننده تاکسی، و مخارج زیاد زندگی و بچه هایش، شروع به سخن کرد؛

ایشان داستان را اینگونه شروع کرد که بعد از فوت همسر، می توانستم با پس انداز و درآمد های مانده ی همسرم، در آن زمان زندگی خوبی را ادامه دهم، اما تصمیم گرفتم تمام داشته هایم را صرف موفقیت دو فرزندم نمایم. هر چه داشتیم، حتی خانه را فروختم و تمام آنها را تا به امروز برای رسیدن فرزندانم به تخصص در زمینه پزشکی هزینه نمودم. امروز بعد از بیست سال آن فرزندان که به متخصصان جراحی خوبی در شهر تبدیل شده اند، هم برای من و هم برای خود و خانواده یشان زندگی مناسب و زیبایی را ساخته اند.

 شاید در آن زمان می شد خیلی ساده به روزمرگی پرداخت و ادامه زندگی را به سادگی گذراند، اما تصمیم گرفتم برای رسیدن به هدفم سرمایه گذاری بر روی علم و دانش فرزندانم نمایم. تمام داشته هایم را صرف آنها نمودم، و چندین سال است ثمرات آن را با لذت تماشا می نمایم.

پس دوستان، از همین الان تصمیم به شروع کنیم و سرمایه گذاری را آغاز نماییم. بر روی هر هدفی که در ذهن آن را می پرورانیم.

افزایش درآمد

 روش هایی برای بهبود فروش در وب سایت

می دانیم که صرفاً داشتن یک وب سایت نمی تواند موجب کسب درآمد شود بنابراین دراین مقاله می خواهیم تا شما را با روش هایی برای بهبود فروش در وب سایت آشنا کنیم.در این مقاله از طراحی سایت به بیان نکاتی می پردازیم که می تواند به بهبود فروش شما توسط وب سایت کمک کند.

روش هایی برای بهبود فروش در وب سایت

تمایز: شما باید در وب سایت خود یک ایده ی خاصی را ارائه دهید تا کاربران ، سایت شما را بخاطر بسپارند همچنین آنچه بازدیدکنندگان در جستجوی آن هستند را به آنها ارائه دهید و به آنها بگویید که چرا نیازهای افراد را فراهم می کنید.

استفاده از روش هایی برای افزایش ترافیک سایت: برای بهبود فروش در وب سایت لازم است که بازدید از سایت بالا رود.برای این کار می توانید از تبلیغات کلیکی،بهینه سازی در موتورهای جستجو و همچنین تبادل لینک با دیگر سایت ها،تبلیغات آفلاین،بازاریابی مقاله و تبلیغات در وب سایت Ezine،داشتن برنامه های وابسته استفاده کنید.

استفاده از تیترهای جذاب: سعی کنید برای مطالب خود از تیترهای جذاب استفاده کنید تا خوانندگان را به ادامه ی مطلب جلب نماید  بنابراین شما باید مطالب را به صورتی ارائه کنید که نقاط کلیدی به صورت ساده ای قابل مشاهده باشد. سعی کنید که از پاراگراف های کوتاه و آسان برای خواندن و ارائه نکات مهم در سرفصل ها استفاده نمایید.

قابلیت دسترسی راحت به صفحات وب: به کاربران این اجازه را دهید که بتوانند به راحتی در سایت به صفحات دیگر دسترسی پیدا کنند.همچنین می توانید از تصاویر گرافیکی همراه با دستورالعمل استفاده نمایید در این صورت آنچه شما تمایل به انجام آن توسط بازدیدکننده دارید، به خوبی درک خواهد شد.

استفاده درست از تصاویر گرافیکی: تصاویر گرافیکی و انیمیشنی می تواند موجب کاهش سرعت لود صفحات سایت شوند بنابراین سعی کنید کمتر از این تصاویر استفاده کنید و به افزایش کیفیت محتوا اهمیت دهید.

گرفتن جزئیات اطلاعات از بازدیدکنندگان: شما می توانید با داشتن اطلاعات از کاربران خود مقالات و یا خبرنامه های خود را به آنها ایمیل کنیدروش های معمول برای جمع آوری نام و آدرس ایمیل بازدیدکنندگان وب سایت شامل:استفاده از کادر Opt-in در هر صفحه و ارائه ثبت نام رایگان و ایجاد انگیزه،استفاده از pop-ups و pop-under و یا exit pop-ups علاوه بر pop-in و یا به جای آن،ارائه محصولی خاص برای ایجاد انگیزه برای ثبت نام مانند فایل های PDF و یا فایل های صوتی،ارائه یک Demo از محصولات و دسترسی رایگان به چکیده ای از کتاب الکترونیک و یا فایل های صوتی و یا ارائه دو هفته استفاده رایگان از محصولات نرم افزاری.

جلب اعتماد کاربران: بهتر است از روش هایی استفاده کنید که کاربران به سایت شما اعتماد کرده و خرید کنند.برای مثال می توانید نظرات مشتریان راضی را نمایش دهید و یا به ارائه گارانتی و امتیازات ویژه بپردازید.

بررسی آمار بازدیدکنندگان سایت: بررسی آمار روزانه ترافیک سایت،میزان فروش وب سایت،میانگین تعداد بازدیدکنندگان،opt-in و میزان ثبت نام ایمیل ها می تواند شما را از میزان پیشرفت کار آگاه سازد.

نکاتی در مورد ارسال کنندگان و دریافت کنندگان ایمیل مارکتینگ

مقصود از تیتر این است که شما در هر شغلی که هستید یا هر صنفی که مربوط به شماست از طراحی سایت تا سایت نیازمندی و درج آگهی رایگان و یا اگر کارتان فروش ترازو و باسکول و حتا اگر در زمینۀ خرید خودرو در اینترنت مشغول به فعالیت هستید حتما با ایمیل های اسپم در طول روز برخورد می کنید.

اما برخی از ایمیل مارکتینگ ها هستند که هوشمندانه تر عمل می کنند. بگذریم از آنکه اینها هم اسپم هستند و شما در هیچ خبرنامۀ امنی برای دریافت آنها اقدام نکرده اید اما ممکن است یک هزارم مورد نیازتان باشد.

در این ارتباط نمیخواهیم صحبت کنیم. بحث ما در ارتباط با ایمیل لیست هاییست که به صورت قانونی وجود دارند. از ظاهر و باطن وبسایت ارسال کننده هم می شود با چند کلیک، به اعتبار مطالب و کارکرد صحیح آن و به تبع، ایمیل هایی که به عنوان خبرنامه ارسال خواهد کرد رسید.

اگر دریافت کننده هستید:

به خاطر داشته باشید که با فیلترگذاری های مناسب، به بهترین شیوه، اینباکس خود را مدیریت کنید. اگر از یک سرویس دهندۀ رایگان و عمومی می خواهید استفاده کنید، بدون شک جیمیل را انتخاب نمایید.

اگر ارسال کننده هستید و یا می خواهید که باشید:

سرویس دهنده های زیادی امروزه در دنیا هستند که به صورت قانونی و با امنیت کامل، ایمیل مخاطبین شما را جمع آوری می کنند. سرویس هایی نظیر mailchimp و constantcontact با دریافت مبالغی در طول ماه و سال، به شما اجازۀ ارسال تا 50000 کاربر را می دهند و حتا ابزارهایی برای طراحی یک ایمیل درخور و شان شرکت و تجارت شما را به صورت آنلاین در اختیارتان قرار می دهند.

راه های افزایش فروش

برای رسیدن به افزایش فروش راه های متنوع و زیادی در دنیا معرفی شده است.

اما ما در این مقاله قصد داریم با روش های جدید و ساده، راه هایی را برای افزایش فروش به شما معرفی نماییم.

اولین موضوعی که در این مقاله جزء راه های افزایش فروش به شما معرفی می نماییم و  برای رسیدن به افزایش فروش می توانید انجام دهید، انجام فعالیت هایی برای جلب رضایت مشتری می باشد.

شما می توانید مقالات مربوط به این موضوع را در بخش مقالات ارتباط با مشتری CRM به طور کامل مطالعه نمایید.

اما توضیح مختصری که می توانیم در اینجا عنوان نماییم این می باشد که، در صورتی که ما قصد داشته باشیم باعث افزایش فروش تجارت خود شویم، باید ارتباط موثری با مشتریان خود داشته باشیم. باید بتوانیم با مشتری به گونه ای ارتباط برقرار نماییم که آن را جذب محصولات خود نماییم. به گونه ای که او تبدیل به یک مشتری وفادار نسبت به کسب و کار ما شود. برای این کار و رساندن مشتری به مرحله وفاداری، باید اولا محصول و خدماتی که به او ارائه می دهیم کاملا نظر او را جلب نماید و باعث رضایت او شود، ثانیا با امکانات اضافی و هدیه های کوچک و البته نحوه برخورد صحیح و مناسب، باعث ماندگاری مشتری برای کسب و کار خود شویم.

توسط این راه کار ما می توانیم از طریق مشتریان خود، مشتریان بیشتری نیز جذب نماییم و باعث افزایش فروش خود شویم.

دومین راه افزایش فروش که می توانیم استفاده کنیم استفاده از یک وب سایت و طراحی سات برای کسب و کار خود می باشد.

یک راه بسیار مناسب طراحی سایت می باشد، که با توجه به گستردگی استفاده از اینترنت و گوشی های تلفن همراه مجهز به اینترنت، برای خرید ها به شیوه آنلاین، این روش می تواند راه مناسبی برای افزایش فروش برای کسب و کار ما باشد.

زیرا کاربران زیادی در اینترنت روزانه از وب سایت های متنوع بازدید می نمایند و ما می توانیم با جلب نظر آنها نسبت به محصولات خود و تبلیغات موثر در اینترنت، آنها را جذب محصولات خود نماییم.

راه سوم و پس از طراحی سایت ، استفاده از بازاریابی اینترنتی می باشد.

ما با طراحی سایت و تبلیغات برای وب سایت خود می توانیم تعداد زیادی کاربر را برای بازدید به وب سایت خود جذب نماییم، سپس با ارائه توضیحات و نمایش زیبا از محصولات و یا خدمات خود، آنها را تبدیل به مشتریان خود نماییم.

یک راه ساده برای رسیدن به بازدید زیاد در اینترنت و استفاده از بازاریابی اینترنتی، رعایت اصول حرفه ای طراحی سایت و بهینه سازی سایت می باشد.

با استفاده از بهینه سازی سایت، ما می توانیم به راحتی به صفحه نخست سرچ کلمات کلیدی وب سایت خود برسیم، و این یعنی داشتن بازدید زیاد و همچنین بازدیدکنندگانی که هدفمند، در ضمینه کسب و کار ما جستجو نموده اند. 

درآمد چیست؟

متخصصین در زمینه اقتصاد و بازاریابی، درآمد را مقدار سود و پولی که از فروش کالا و ارائه خدمات و کار، برای جامعه و مردم، بدست می آوریم را درآمد تعریف می کنند.

درآمد چیست

تقریبا واژه ای ست که اکثر ما با آن سر و کار داشته ایم و حتما در زندگی خود فروش کالا و یا انجام کاری را تجربه کرده ایم که از آن کسب درآمد داشته ایم.

البته باید به این نکته توجه داشت که درآمدی که برای آن هزینه های بیشتری را متحمل باشیم، به معنای ورشکستی و شکست می باشد! البته همیشه ابتدای هر فعالیتی این اتفاق خواهد افتاد و این میزان هزینه را در ابتدای راه سرمایه گذاری می نامند.

 پس باید تمام تلاش خود را برای افزایش درآمد و البته کاهش هزینه ها انجام دهیم.

شاید واژه بهینه سازی را زیاد شنیده باشید. بهینه سازی یعنی از کمترین موجودی بیشترین بازده را دریافت کردن! پس باید تلاش نماییم برای افزایش درآمد و کسب درآمد بیشتر، ابتدا سعی در کاهش هزینه ها نماییم، سپس به جذب مشتریان بیشتر و افزایش درآمد بپردازیم.

کارمند وفادار

شاید این مقاله ای که در مورد کارمند وفادار برای شما در اینجا می نویسیم شما دوستان نتوانید ارتباط کلی با طراحی سایت و رسیدن به بازاریابی اینترنتی بر قرار نمایید، اما یکی از نکات مهم برای رسیدن به افزایش فروش یک شرکت، داشتن کارمند وفادار می باشد.

کارمند وفادار

کارمند وفادار کیست؟

شما می توانید با داشتن کارمند وفادار به تجارت خود رونق بخشید، اما برای اینکه یک کارمند را به مرحله ی وفاداری به شرکت و کسب و کار برسانیم، راه حل آن چیست؟

برای این کار کافی ست با امکاناتی که در اختیار یک کارمند قرار می دهیم و اینکه او را در سود و زیان شرکت شریک می نماییم، باعث این شویم که یک کارمند به درجه وفاداری به شرکت و کسب کار ما تبدیل شود.

یک کارمند اگر خود را سهیم در سود و زیان کسب و کار ما بداند و نسبت به سودی که از شرکت بدست می آید او نیز بهره ای ببرد، قطعا با انگیزه بهتری برای ما کار می نماید و حتی اگر در زمینه بازاریابی برای ما فعالیتی انجام نمی دهد و پست سازمانی او جدا از مسائل بازاریابی مباشد، برای ما تبدیل به یک بازاریاب فعال شده و در بسیاری از جمع هایی که حضور می یابد به تبلیغ از کسب و کار ما می پردازد.

حتی کارمند وفادار در بسیاری از موارد که صحبت از کسب و کار ما می شود از ضمینه کاری ما و تولیدات و خدمات و محصولات شرکت ما به دفاع می پردازد.

این گفته را با یک مثال از استاد گرامی خود جناب مهندس امیر عباس کرمی بیشتر تشریح می نمایم.

در سفر یکی از دوستان ایشان به کشور آمریکا وقتی دوست ایشان در یک رستوران در هنگام صرف غذا مشغول به خوردن غذا و چک کردن ایمیل خود با لپتاپ شخصی که ساخت شرکت IBM بود، لپتاپ او دچار مشکل می شود؛ یکی از کارمندان شرکت IBM که در آن رستوران مشغول به صرف غذا با این موضوع را تماشا می کند و خود را مستلزم می داند که از محصول کمپانی خود حمایت نماید. کارمند IBM لپتاپ شخصی خود را در اختیار ایشان قرار می دهد و همچنین حل مشکل لپتاپ ایشان را پیگیری می نماید.

شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که چرا این کارمند نسبت به محصولات کمپانی خود اینگونه واکنش نشان داده است و از آن دفاع نموده است؟!

شاید اگر این مورد در کشور ما اتفاق می افتاد بسیاری از کارمندان شرکت های تجاری در ایران بی تفاوت از این مسئله عبور می کردند و یا حتی با گفتن تاکید به اینکه تمام محصولات این شرکت اینگونه می باشند، اقدام بیشتری در تخریب شرکت خود می کردند.

اما چرا؟!

زیرا کارمندان در کشور ما از سوی کارفرما های خود در سود و زیان شرکت دخیل نیستند و اصطلاحا کار را برای خود نمی دانند. ولی آن کارمند IBM با توجه به اینکه کمپانی IBM به او توجه زیادی نموده است و برای او امکانات و تسهیلات زیادی فراهم نموده است و او را در سود و افزایش فروش شرکت سهیم نموده است، او را تبدیل به یک کارمند وفادار نسبت به کمپانی IBM نموده است که او اینچنین برخورد می نماید.

پس ما اگر قصد این را داریم توسط تک تک اعضاء شرکت خود این شرایط را به وجود آوریم که برای ما بازاریابی انجام شود و همه آنها از شرکت ما دفاع نمایند، می توانیم با سهیم کردن آنها در سود و زیان شرکت و ایجاد تسهیلات و امکانات مناسب، نسبت به این کارها و حمایت ها ترغیب نماییم.

سفارش ما به شما کارفرمایان عزیز این است که اگر قصد دارید کسب و کار پر رونقی را داشته باشید ابتدا به ابزار و افراد خود دقت نمایید و رضایت مندی آنها را جلب نمایید و سپس به سمت جذب و رضایت مندی مشتری و همچنین تبدیل مشتریان خود به مشتری وفادار کسب و کار خود را رونق بخشید. بعد از داشتن این دو مورد شما به راحتی و با کمک تعداد زیادی انسان که نسبت به کار شما وفادار می باشند، می توانید اقدام به بازاریابی نمایید.

پس قبل از شروع هر فعالیت تجاری اهداف خود را در این زمینه ها برنامه ریزی نمایید و نیرو های خود را به درستی و با توجه زیاد جذب نمایید و سپس به سراغ روش های بازاریابی و بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک برای رسیدن به افزایش فروش و داشتن یک تجارت پر رونق بپردازید و همچنین با طراحی سایت حرفه ای خود را جزئی از خانواده بزرگ تجارت الکترونیک نمایید.

چک لیستی برای افزایش فروش سایت

 از مهمترین اهداف سایت های شرکتی افزایش فروش سایت فروشگاه و برقراری ارتباط با مشتری می توان نام برد. راه های زیادی برای جلب کاربر برای سایت وجود دارد از رعایت سئو گرفته تا تبلیغات اینترنتی و ایمیل های تبلیغی، اما نکته مهم این است که کاربران را به مشتری و یا یک مخاطب دائمی تبدیل کنیم و فقط برای همین هدف هزینه های سنگینی را متقبل می شوند و افزایش مخاطب تنها عامل مثبتی برای رسیدن به این هدف هستند.

چند راهکار را برای جلب رضایت و اعتماد کاربران  و تبدیل آن ها به مشتری ثابت معرفی میکنیم.

بهینه سازی گرافیکی سایت و افزایش سرعت آن

زمان بارگذاری یک صفحه سایت و حجم آن باید به گونه ای باشد که مخاطب یا کاربر را خشته نکند و رضایتش را جلب کند.

نحوه نمایش در مرورگر های مختلف

در ایران مرورگرهای گوگل کروم،  فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر بیشترین کاربرد را دارند که هر کدام از آن ها کد نویسی مختصی  HTML و  Css دارند. برای مثال اگر در گوگل کروم نمایش مناسبی نداشته باشیم بیش از 30% مخاطبان خود را از دست می دهیم و پتانسیل عالی برای افزایش قروش سایت به هدر خواهد رفت.( صفحه نمایش گوشی ها و تبلت ها)

ایجاد حس امنیت

جلب اعتماد مشتریان  تاثیر بسزایی برای افزایش فروش به همراه داردبرای این کار لازم است مجوز های لازم را تهیه و آن ها را در صفحه اصلی به نمایش بگذاریم تا به سایتمان اعتبار بخشد و قانونمندی مارا به کاربران انتقال دهد.

کارایی سایت و راحتی استفاده

خود را به عنوان یک مشتری در سایت خود ثبت نام کنید و برای خود محصولی سفارش دهید و تمام مراحل عضویت و ثبت خرید را طی کنید که معایب و ابهامات کارتان را متوجه شوید. با مراجعه به آمارگیر سایت صفحاتی که مخاطبان از آن خارج می شوند را بررسی کنید و متوجه کمی ها و کاستی ها می شوید.

ارتباط و شناخت دو طرفه با کاربران

اختصاص دادن قسمت های تماس با ما و درباره ی ما به منظور ارتباط دو طرفه و شناخت متقابل امری ضروریست. ارائه توضیحات کامل طریق سفارش کالا، شرایط و قوانین، نحوه ارسال، نحوه پرداخت و امسال این ها برای یک فروشگاه اینترنتی الزامیست و تاثیر بسزایی بر افزایش فروش سایت خواهد داشت.

نظرات مشتریان

تخصیص دادن بخشی برای اظهار نظر کردن مشتریان و رضایت آن ها از خرید کردن از سایت راه مناسبی برای سوق دادن کاربران برای خرید از سایت  است وباعث افزایش فروش سایت می شود. در این قسمت باید اعتماد کاربر و ایجاد احساس امنیت را در نظر بگیریم و از بزرگ نمایی و اغراق بپرهیزیم.

کاهش تعداد فیلدهای فرم ثبت نام یا خرید

هر سایتی قوانین مربوط به خود را برای طراحی فرم ثبت نام دارد. از قراردادن تعداد زیاد فیلدهای ثبت نام خوداری کنید تا تعداد عضو شوندگان افزایش یابد.

بخش سوالات متداول

بخشی را برای سوالاتی قرار دهید که اکثر کاربران آن را می پرسند و با دقت به آن ها پاسخ دهید این کار باعث می شود حجم کاری شما در آینده کاهش یابد و راحتی و رضایت کابران را فراهم می کند.

پاسخگویی و پشتیبانی آنلاین

پاسخگویی آنلاین از ویژگی های یک سایت فروشگاهی قوی است. شما می توانید همان لحظه که کاربران سوال خود را مطرح می کنند و در سایت حضور دارند پاسخ آن ها را بدهید و مشوق آن ها برای خرید باشید. 

کد QR چیست؟

شاید تا بحال کد QR به چشم شما خورده باشد ولی دانش کافی در موردش و نحوه ی کارکردش نداشته باشید در این مقاله از طراحی سایت اطلاعاتی را در این زمینه ارائه خواهیم کرد. QR مخفف Quick Response که معنای لغوی آن می شود پاسخ سریع!  QRدر واقع یک نوع بارکد دو بعدی است که توسط گوشی های هوشمند و دستگاه های مخصوص خوانده می شوند این کد ها به طور مستقیم  به متن ایمیل و.... اینک میشوند. حتی این قابلیت را دارند که با اسکن این کد به سایت مربروطه وصل شوید.

QR  در کشور های شرقی کاربرد فراوانی دارد و در کشور های غربی در حال رواج پیدا کردن است طولی نمی انجامد که شما در همه جا با این کد برخورد کنید از بسته بندی محصولات گرفته تا طراحی وب سایت . چرا که کاربر فراوانی در بازاریابی،تبلیغات و برند ها و ... دارند.

چرا باید به کد QR اهمیت دهیم؟

با همه گیر شدن گوشی های هوشمند و افزایش روز افزون  تعداد این گوشی ها زمینه ی مناسبی برای رشد کد QR است چرا که قادر است با اسکن از راه دور خوانده شود و داده ها را به مشتری اتنقال دهد. این قدرت انتقال داده های سریع تاثیر مهمی بر تبلیغات و بازاریابی خواهد داشت.

کد QR چه تفاوتی با بارکد UPC1D (تک بعدی) دارد؟

هر گاه اسم بارکد میاید یاد یک دسته خطوط عمودی میافتیم که قابلیت نشان دادن 30 عدد را دارد اما بارکد QR داده ها را هم در خطوط عمودی و هم در خطوط افقی ذخیره می کند و وسعت دامنه داده هایش تا 7089 عدد می باشد. به علت همین دامنه اطلاعاتی وسیع قادر است به هر چیزی لینک داده و وصل شود.

چگونه یک کد QR را اسکن کنیم؟

اگر شما یک smart phone مثل آی فون، اندروید و بلک بری دارید. تعدادی از برنامه های اسکنر بارکد خواهید داشت. اسکنر QR  کد را به وسیله دوربین مبایل اسکن و رمزگشایی می کند. استفاده از این اسکنر ها رایگان بوده و کافیست فقط آن را بر روی گوشی خود نصب کنید.

چه چیزی را می توان به صورت یک  QR Code در آورد؟

یک تصویر مبتنی بر لینک  HyperText که بصورت آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد را  کد  QR می گویند. هر URL می تواند به یک  QR تبدیل شود در ادامه این بحث می توان گفت که هر صفحه از وبسایت را می توان به عنوان یک نتیجه از اسکن QR دانست. شما می توانید با تبدیل کردن وبلاگتان به یک کد QR دیگران را به بازدید از آن تشویق کنید.

شما حتی می توانید کد QR را بطوری تنظیم و برنامه ریزی کنید که وقتی از آن اسکن شد با شماره خاصی از کاربر با شما  تماس گرفته شود و یا به آن یک پیامک حاوی اطلاعات از قبل مشخص شده برایتان ارسال شود. گوشی شما دستورات ارسال شده را تشخیص داده  و اپلیکیشن لازم را صدا می کند. این قابلیت ها استفاده این کد ها را در تبلیغات  روز افزون  می کند.

کد QR را چه جاهایی می توان قرار داد؟

این کد در هر جایی می تواند قرار بگیرد از بسته های محصولات، بنرهای تبلیغاتی و روزنامه ها گرفته تا بر روی دیوار ها و پوست انسان (می توان آن را بر روی پوست tatoo کرد)!

با آنکه میتوان کدهای QR در سایت استفاده کرد ولی به یاد داشته باشید که آن ها را جایگزین لینک های قدیمی نکنید چرا که کاربر آنلاین همچنان ترجیح می دهد که بر روی لینک کلیک کند تا اینکه با گوشی همراه کدی را اسکن کند!

استفاده از کد QR در بازاریابی:

 در هنگام استفاده از کد QR در بازاریابی باید دقت کنیم که اطلاعات انتقاد داده شده فراتر از لینک ورود به یک سایت باشد چرا که این کار با یک کلید برای کاربر مقدور می باشد و دیگر نیازی به صرفه زمان ندارد.

فراموش نکنید که این شیوه هنوز نوپا و جوان است و بسیاری از کاربران نمی دانند چگونه با آن کار کنند شما باید طریقه استفاده از کد QR را در اختیار کاربران قرار دهید.

چگونه می توانیم کد QR بسازیم؟

به راحتی شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن های طراحی کد QR  بسازید. در قدم اول هدفتان را از ساخت این کد دریابید.

در سایت های زیر شما می توانید به صورت رایگان کد QR بسازید.

http://www.qrstuff.com/

http://qrcode.kaywa.com/

http://quikqr.com/

استفاده از سیستم فروش برای افزایش فروش

در این مقاله از مقالات شرکت طراحی سایت مبنا قصد داریم راه کارها افزایش فروش را آموزش دهیم

سیستم فروش چیست؟

مجموعه ای از اجزای یکتا است که بیشتر آن ها قادرند با یکدیگر و دیگر اعضای خارجی تعمال پیچیده ای داشته باشند.

Administrator\files\UploadFile\increase sales.jpg

مثلا زمانی شما اجاقی را می فروشید یک سری از سوالات مانند چه کسی غذا را میپزد، دیگر افراد خانواده چه غذایی را دوست دارند، چه کسی هزینه ی تهیه مواد اولیه را پرداخت می کند و... پیش میآید و فروش را پیچیده تر می سازد.

پس بهتر است در همان ابتدا یک سیستم فروش مشخص کنیم و موجوب افزایش فروش شویم.

در قدم نخست:

 • همه ی افراد ذینفع را با منافع بالقوه را شناسایی کنید.
 • فرهنگ و سیاست داخلی شرکت را بفهمید.
 • با افراد مهم ارتباط و اتحاد بر قرار کنید.
 • با افراد شرکت ملاقات و جلساتی ترتیب دهید تا فروش پیش برود.
 • با برنامه ی  تحویل مرحله ای، نصب و راه ندازی موافقت کنید.
 • پس از فروش همچنان با آن ها در ارتباط باشید و اعتمادشان را تحکیم کنید.
 • مراقب فرصت های آینده باشید تا آن ها را از دست ندهید.

تبدیل وبلاگ به وب سایت و افزایش فروش

مزایای تبدیل وبلاگ به وب سایت:

 • کاربران به وب سایت ها اعتماد بیشتری دارند.
 • برای وبلاگ نمی توان نماد اعتماد دریافت کرد.
 • به علت بودن نماد اعتماد، دریافت درگاه آنلاین امکان پذیر نیست.
 • امکانات وبلاگ ها محدود و غیر قابل گسترش می باشد.
 • بر خلاف وبلاگ، مالک اصلی سایت خود شما هستید.
 • ارزش سایت نسبت به وبلاگ در نزد گوگل بیشتر است.

و بسیاری از مزایای دیگری که میتوان به آن ها اشاره کرد.

میتوان این موضوع را با یک آزمایش ساده ثابت کرد:

اقدام به طراحی سایت معرفی شرکت ساده نمایید سپس به بلاگفا رفته و یک وبلاگ شرکتی نیز در آن ایجاد کنید.

Administrator\files\UploadFile\what-is-a-blog-vs-static-website-640x400.jpg

نتایجی که خواهید دید به این صورت است:

بعد از 6 ماه تعداد بازدیدکنندگان وبلاگ از سایت پیشی میگیرد اما بعد از یک سال متوجه میشوید دیگر قادر نیست رتبه بیشتری از سمت گوگل کسب کند و در صفحه سوم و یا چهارم نتایج گوگل باقی می ماند. اما وب سایت ها نتیجه کاملا بر عکس به ما می دهند. بعد از سپری شدن 6 ماه دوم ورودی های وبسایت از وبلاگ پیشی میگیرد و با سرچ شدن توسط کلمات کلیدی در صفحه اول گوگل نمایش داده میشود.

جایگاه وبلاگ در نتایج جستجو گوگل:

 • با جستجو کلمات کلیدی پر رقیب در صفحه اول راهی پیدا نخواهد کرد.
 • با جستجو در کلمات کلیدی پر رقیب از صفحات 3 به بعد نمایش داده میشود.
 • تنها برای کلمات کلیدی کم رقیب و یا بی رقیب مناسب می باشد.
 • لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با شرکت طراحی سایت مبنا در میان بگزارید.

تجربه کاربری یا user experience

Administrator\files\UploadFile\user-experience.jpg

تجربه کاربری یا به لاتین User experience که به اختصار UX نامیده می شود .

UX به معنی تجربیات و احساسات یک کاربر هنگام استفاده از یک محصول یا یک سیستم یا سرویس که به آن دست می دهد.

تجربه کاربری توسط دونالد نورمن در اواسط دهه‌ی ۱۹۹۰ ابداع شد و کاربرد گسترده تری پیدا کرد.

فرادی که بر روی UX کار می کنند به مطالعه و ارزیابی حس و تجربه کاربران در رابطه با یک سیستم می پردازند. در این روند مواردی مانند سهولت کاربری، درک ارزشی سیستم، کاربری، بازدهی عملکرد و از قبیل آن مورد بررسی قرار داده می شود.

UX در طراحی وب سایت

UX به زبان ساده هنگامی که یک کاربر با یک وب سایت کار می کند و عملیات مختلفی انجام می دهد مجموع آنها یک تجربه در شما ایجاد می کند که گاه خوشایند است و گاه ناخوشایند و این مسئله بسیار مهم می باشد. به طور کلی نوعی تعامل انسان و کامپیوتر و نوع درک مخاطب می باشد.

برای تجربه کاربری قاعده خواصی وجود ندارد که بگویم وب سایت به چه شکلی باید چیدمان شود بلکه تجربه کاربری می تواند تحت تاثیرعوامل زیادی باشد. قبل از شروع طراحی یک وب سایت باید تحقیقات زیادی بر روی اهداف سایت، بازار هدف سایت، روحیات مخاطبان بازار هدف و ... صورت دهید پس از جمع آوری تمام این اطلاعات و طراحی سایت باید خود را در جای مخاطب قرار داده و سایت را باز کنید و علایق خود را کنار بگذاریم و تنها از چشم مخاطب به سایت نگاه کنیم و سوالاتی از خود بپرسید مانند اینکه به دنبال چه چیزی هستم؟ هدف از ورود با سایت چیست ؟ کار با وب سایت و گردش در آن لذت بخش است؟ و سوالاتی از این قبیل تا بتوانیم قدم به قدم وب سایت خود را بهبود بخشیم.

تجربه کاربری نمیتونه همه انسانها با همه علاقه ها و تنفرهاشون رو تحت پوشش قرار بده، چون هر انسانی طرز تفکر و احساسات خودش رو داره ولی وظیفه ما آن است که برای اغلب کاربران سایت خود محیطی لذت بخش را فراهم کنیم.

عناصر طراحی تجربه کاربری:

1.طراحی بصری

طراحی بصری بیشتر بر روی زیبایی و گرافیکی وب سایت از نظر کاربر تاکیید می کند که باعث ارتباط و انتقال درست پیام به مخاطب شود.

2.معماری اطلاعات

علم سازمان دهی اطلاعات و محصولات و خدمات است که موجب دسترسی بهتر کاربر به اجزاء مختلف سایت می گردد.

3.طراحی تعامل

بیشترین تمرکز این قسمت بر روی تعامل با کاربر برای جلب رضایت اکثریت آنها می گردد.

4.کاربرد پذیری

به میزان کاربرد یک محصول تسط کاربر گفته می شود که یکی از مهمترین قسمت های تجربه کاربری می باشد.

5.تعامل

 گام اول در طراحی تجربه کاربری تعیین دلیل استفاده از سیستم است و سپس تجربه کاربری می تواند بر این اساس طراحی شود.پس تعامل انسان و رایانه عامل اصلی در تجربه کاربری می باشد.

تعدادی از تکنیک های تجربه کاربری:

نظر سنجی از کاربران با طراحی فرم نظر سنجی در وبسایت.

نمونه سازی به منظور بهتر مشخص شدن اولویت محتوا در آن صفحه.

کوتاه کردن مسیر کاربر برای رسیدن به هدف . 

در انتها لازم به ذکر است که تجربه کاربری کاملآ کاربر مهور می باشد ودر هر وب سایت مهمترین قسمت کاربران و رضایت آنها می باشد. تجربه کاربری می تواند در جهت رسیدن به این هدف یه شما بسیار کمک کند.

روش های خلق مشتریان وفادار

Administrator\files\UploadFile\prospects-reaching-tips_bloggodown.jpg

برای خلق مشتریان وفادار همواره سعی بر برآورده کردن انتظارات و خواسته های آنها داشت. هرچه رضایت مشتری بیشتر باشد به همان اندازه وفاداری آن مشتری  به کسب و کار شما بالا می رود. وقتی شما اولین فروش را انجام می دهید مشتری تا حدودی به شما اعتماد می کند و از این به بعد وظیفه شما شروع می شود هر چه میزان رضایت مشتری از شما بالا برود باعث می شود تعداد معاملات و همچنین مبالغ خرید از شما بالا برود.

این سوال برای ما پیش می آید که ما چه نیازی به مشتریان وفادار داریم؟

رضایت مشتریان تعیین کننده میزان فروش و خدمات ماست ، در واقع هدف ما باید همواره خلق مشتریان وفادار باشد تا آنها به هیچ وجه به دمبال رقبا ما نروند و همیشه به ما وفادار باشند.

چند نکته برای وفادار کردن مشتریان:

اول اینکه به مشتریان خود احترام بگذارید بعد از خرید آنها را به حال خود رها نکنید و با آنها تماس بگیرید و ضمن تشکر از خرید یا گرفتن خدمات در مورد میزان رضایت مندیشان نصبت به محصول خود سوال نمایید و نقاط ضعف و قوت آن را بپرسید از آنها بخواهید از 1 تا 20 به شرکت شما نمره بدهند با این کار متوجه می شوید که مشتریان چه رتبه ای به شرکت شما می دهند و همواره سعی کنید رتبه خود را به 20 برسانید.

بهترین مشاور شما مشتری شماست که بدون هیچ هزینه ای بهترین راه کاربرای بهتر شدن کسب و کار شما را به شما می دهد. هیچکسی بهتر از خود مشتری از خواسته ها ، مشکلات و احساس خود خبر ندارد پس با آنها صحبت کنید و خوب به حرفهای آنها گوش کنید.

مشتریان با هم متفاوت هستند و نیازهای آنها نیز با هم متفاوت است به همین دلیل لازم است به هر مشتری متناسب با روحیات آن خدمات عرضه شود تا رضایت کامل آن جذب شود.این نکته بسیار در رونق کسب و کار شما اهمیت دارد.

شما برای وفادار کردن مشتری نصبت به خود باید یک طرح جامع تهیه نماید که اول در آن تصمیم بگیرید در کسب و کار خود چه هدفی دارید و در گام بعدی به دنبال کشف نیازهای پنهان و آشکار مشتری باشیم و مشتری خود را کاملآ بشناسید و در گام سوم به دنبال ثبات کیفیت محصولات و خدمات خود به مشتری باشید.

برخی از شرکتها گمان می کنند به دلیل اینکه کسی مشتری دائمی آنهاست برای همیشه به آنها وفادار می ماند و هر محصولی که عرضه کنند را خریداری می نماید ولی این فکر اشتباه است زیرا این مشتری با دیدن محصول با کیفیت تر و با قیمت مناسب تر به طرف آن محصول جذب می شود پس اگرمی خواهید مشتری فقط از شما خدمات بگیرد می بایست همیشه محصول مناسب با قیمت موجهی به آن عرضه گردد.

وقتی که مشتریان کسب و کاری را باور کنند و به خرید کالا و خدمات ، رفتار و منش کارمندان و خدمات رسانی آنها ایمان بیاورند به کسبو کار وفادار خواهند ماند.

یکی از مهمترین عوامل وفادار کردن مشتریان این است که کار و خدمات خود را کامل و بدون نقص انجام دهیم. این را بدانید سکوت مشتری به معنا رضایت از شما نیست و مشتریان شاکی همیشه بهترین دوست شما هستند به صحبت آنها گوش کنید و از تصویر ذهنی و احساس آنها نصبت به کسب و کار خود مطلع شوید ، در این صورت با انجام تغییراتی در کسب و کار خود می توان رضایت آنها را جلب کرد و آنها را به مشتریان وفادار خود تبدیل نمود.

ثبات در جذب مشتریان وفادار در کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همواره باید به دنبال ساختن این مشتریان باشیم و هیچگاه مشتریان خود را دسته کم نگیریم ، هرگاه قول انجام کاری یا خدماتی را به آنها می دهیم حتمآ به قول خود پایبند باشیم.

همیشه در ارائه خدمات خود به مشتریان ثبات داشته باشید و با دادن وعده های بی مورد در ابتدای کار که نمی توانید آنها را عملی کنید اعتماد مشتری را از خود سلب ننمایید.

به صورت خلاصه برای ساخت مشتری های وفادار ابتدا باید با آنها ارتباط مستقیم داشته باشیم و تصویر ذهنی آنها را نسبت به کسب و کار خود بدانیم و به آنها اهمیت بدهیم و صدای مشتری را بشنویم و شروع به برآورده کردن نیاز مشتریان بکنیم و همچنین همیشه در کار خود ثبات داشته باشیم و روز به روز به کیفیت خدمات خود بیفزاییم.

روش های نوین بازاریابی وافزایش فروش

با رشد تکنولوژی و صنعت ، تبلیغات و بازاریابی نیز تحت تاثیر این رشد سریع  و چشمگیر قرار گرفته و روش های سنتی پاسخگوی  نیاز فروشندگان و همینطور خریداران نیست. بالطبع همروند و همجهت بودن با این رشد و پیشرفت علاوه بر کاهش زمان دستیابی به هدف به افزایش کیفیت هدف نیز منجر می شود.هدف برای مشتری ، محصول یا خدمات است و همینطور برای خریدار فروش بیشتر که بازاریابی نوین آن را در حداقل زمان وبا کیفیت بالا فراهم می کند .

Administrator\files\UploadFile\Untitled-2.gif

با توجه به اهمیت بازاریابی نوین شرکت طراحی سایت مبنا راهکارهایی را ارائه میکند که پیشنهاد می شود برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب  مد نظر قرار دهید .

 • هرگز از روش های شرکت های دیگر و یا رقبا برای بازاریابی محصول خود استفاده نکنید سعی کنید مطالعه و بررسی  لازم را انجام دهید و از راهکارهای چندگانه و ترکیبی استفاده کنید.تبلیغات سایت ها و محیط مجازی ، کتاب ها و مجلات ، رسانه ها ، همه و همه  شما را به راهی منحصر بفرد هدایت خواهد کرد.
 • استفاده از سایت های تخفیف گروهی و معرفی محصول با تخفیف مشتریان بیشتری را روانه محصول شما میکند.
 • خریدار باید مطمئن باشد که محصول همان خواسته و نیازمد نظرش است و در مقابل محصولات مشابه بهترین خرید را انجام میدهد.به خریدار اطمینان دهید و سعی کنید اعتمادش را جلب کنید.به او اطمینان دهید خرید اینترنتی با امن ترین سرور ها انجام شده و خدمات پشتیبانی همیشه در دسترس آنهاست.
 • استفاده از تجربه کاربران دیگر که مصرف کننده محصول بوده ند و از خرید خود راضی بوده اند تاثیر زیادی بر افکار عمومی خواهد داشت.خصوصا اینکه به نوعی تبلیغ غیر مستقم محصول و از زبان دیگران ااست و نه شما.
 • همواره سایت و تبلیغات آن را به روز کنید تا مشتریان با صفحات تکراری مواجه نشوند.
 • مشتری باید قبل از خرید کاملا آگاه و مطلع باشد.اطلاعات کافی و جزییات محصول را در اختیار مشتری قرار دهید وتاکید میکنیم در معرفی محصول صادق و روراست باشید چون به قول معروف مشتری دائم شما خواهد بود و در غیراینصورت با ارائه تعریف های دروغین از محصول محکم ترین ضربه را به محصول و شرکت تان در بازارخواهید زد.
 • هرگز خریداران را تحت فشار قرار ندهید و محصول را به آنان تحمیل نکنید.
 • سعی کنید تا حد ممکن خریدار را بشناسید .نقاط قوت و ضعفش را مدنظر قراربدهید و از آنها در جهت  ترغیب مشتری به سمت محصول استفاده کنید.
 • در انتخاب کلمات خود دقت کنید.تلاش کنید فاصله و وقفه ای بین کلامتان نیفتد و کاملا مسلط  به معرفی محصول بپردازید.کوچکترین وقفه ای به ایجاد حس منفی در خریدار منجر می شود.
 • شرکت طراحی سایت مبنا پیشنهاد میکند زمانیکه مشتریان برای پشتیبانی خدمات تماس میگیرند فرصت را مغتنم بشمارید وبجای پخش موسیقی های جذاب! محصولات خود را معرفی کنید .
ارسال نظر و نظرات ثبت شده
حمید زاهد :
2 1
خیلی خیلی عالی بود ممنونم
رسول :
0 0
سلام . ممنونم از مقالات ارزشمندتون. من یک سایت فروش اینترنتی صنایع دستی دارم . هنوز به اون فروش دلخواهم نرسیدم. میتونید راهکار بم بدید؟
مدیریت :

سلام. وقت بخیر. همکاران ما جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.